Kupředu levá, kupředu pravá (2006)

Tragicky směšné, směšně tragické. Pokud někdo doufá, že příští generace politiků bude lepší než ta dnešní, tak ho tento dokument moc nepotěší. Jak říká klasik, politika vyžaduje ty nejlepší lidi, ale není na ní nic, co by ty nejlepší lidi lákalo. No a pak to takhle dopadá. Ambiciózní pitomci zprava, uplakaní pomatenci zleva.

Velká sázka o malé pivo (1981) (TV film)

Atraktivní námět a duo Kaiser-Lábus v hlavní roli slibují dobrou zábavu. Bohužel se asi nikomu nechtělo napsat pořádný scénář, takže výsledkem je v podstatě jen pár více či (většinou) méně vtipných scének prokládaných zbytečnými kabaretními výstupy namísto rafinovaného děje se zajímavými zvraty ve stylu amerického Podrazu. Navíc některé scény s předváděním místních tradic mi silně připomínaly novější "majstrštyk" Trhala fialky dynamitem. Lábus byl v pohodě, ale měl málo prostoru, Kaiser mě celkem zklamal, víceméně celé to sfoukl s jedním tklivým výrazem. Naprosto zbytečná a trapná mi přišla vedlejší dvojice začínajících klaunů. Váhal jsem mezi 2* a 3*, ale vzhledem k tomu, že podruhé bych to už vidět rozhodně nechtěl a že si z toho na druhý den nepamatuju žádný dobrý fór , jsem se přiklonil níže.

Hancock (2008)

Začátek byl vcelku v pohodě, i když já bych uvítal více vtipných gagů a méně lítaní (a Willa Smithe bych asi vyměnil za jiného herce, třeba za Billyho Boba Thorntona). Ve druhé polovině se to však změní v tak nebetyčný blábol, že jsem si nebyl jistý, jestli se pořád dívám na stejný film.

České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (2010) (divadelní záznam)

Oproti Africe jasné zlepšení, ale na staré dobré kousky to nemá. Úvodní přednáška je téměř bez vtipu, v samotné hře už je to lepší, ale fóry jsou často takové příliš prvoplánové, v některých případech až trapné (například, když si praotec Čech plete Bedřicha Smetanu s Podmáslím).

Stíny a mlha (1991)

Podařená kombinace atmosféry starých německých hororů a tématiky knížek Franze Kafky.

Pravá a levá ruka ďábla (1970)

Pro mě po letech trochu zklamání, vtipných momentů tu zas tak moc není, bitky jsou celkem monotónní. Ale zachraňuje to důraz, který je dáván na základní vlastnost postavy Terence Hilla, tedy na mou oblíbenou lenost.

Komando (1985)

Nejlepší komedie s Arnoldem a jedna z nejlepších amerických komedií vůbec. Je sice otázkou, jestli to byl záměr, na výsledku to ale každopádně nic nemění. Komando je jako jeden z mála amerických filmů schopné v počtu vtipných hlášek jakžtakž konkurovat klasickým českým komediím, jako Kulový blesk či Vrchní prchni.

O hloupé havířce (1990) (TV film)

Rádobyvtipná pohádka s pěkným morálním ponaučením, že pokud je někdo hloupější respektive důvěřivější než vy, tak ho máte právo či možná dokonce povinnost podvádět a zesměšňovat.

Buddy míří na Západ (1981)

Westernová komedie, která nenadchne, ale ani neurazí. Jejím největším kladem je asi hudební doprovod, což koneckonců nepřekvapí, když je pod ním podepsán Ennio Morriconne. Pár povedených fórků na téma Budovy neznalosti medicíny a slušné jídelní scény. Kdyby byl místo trapného indiána parťákem tradiční Terence Hill, bylo by to asi o hvězdičku výš.

Max Payne (2008)

Mark Wahlberg chodí ve sněhové vánici od ničeho k ničemu. Vydržel jsem asi půlku filmu a za tu dobu jsem nezaregistroval žádný smysluplný děj.