Mušketýr (2001)

Další z mnoha nepodařených variací na Tři mušketýry, kterou nezachraňuje ani celkem solidní herecké obsazení (zejména Tim Roth mě tady totálně zklamal). Tvůrci si z předlohy vzali víceméně jen některé postavy, děj si vymysleli vlastní...

Pusu, pusu, pusu! (1985) (TV film)

Komedie působící trochu jako příběh z Bakalářů. Mladý Marek Eben v roli pitomce, který si myslí, že když dělá věc, kterou považuje za správnou, tak se má právo chovat jako hovado. Hudební vložky naprosto tragické.

O bílé paní (2008) (TV film)

Žádný zázrak to sice není, ale jak se říká, mezi slepými jednooký králem. Má to jednoduchý děj, slušné dialogy, rozumnou stopáž. Martha Issová svou roli pojala ve svém tradičním stylu "oprsklá přihlouplá puberťačka", nicméně u pohádky to působí takovým netradičním až osvěžujícím způsobem. Molavcová s Vydrou jsou v pohodě, mladý Prachař je naštěstí většinu času schovaný v brnění..

O štěstí a kráse (1986) (TV film)

Celkem solidní humorná pohádka s fajn muzikou. Nejvíc mě na ní pobavil Karel Roden, který tu silně připomíná Kocourovo alter ego Dwaina Dibleyho z Červeného trpaslíka.

Prachy v prachu (1982)

V podstatě takový předchůdce Belmondovy Bezva finty. V době, kdy to k nám přišlo, to pro mě byla naprostá špička. Když jsem to teď po letech (vlastně spíš pod desítkách let) znovu viděl, tak jsem byl opět spokojen. Sice už mi to nepřišlo tak extrémně zábavné jako dřív, ale pořád je to svižná komedie s řadou povedených hlášek, před kterou musí spousta dnešních komedií blednout závistí.

Mamma Mia! (2008) odpad!

Extrémně trapná romantická komedie, kterou nemůžou zachránit ani místy dost tragické předělávky písniček od ABBY. Začátek plný ječících ženských by si zasloužil varování Světové zdravotnické organizace před možnými negativními dopady na psychickou rovnováhu diváků. Doufám, že se mi časem podaří vytěsnit z hlavy vzpomínku na Meryl Streepovou v montérkách, při které mě vždycky zamrazí po celém tělě. Choreografie hudebních čísel je většinou otřesná, místy to připomíná davové scény z Troškovy trilogie Slunce, seno...

Trojlístek (1990) (seriál)

Ukradený kaktus 4* - není to nic převratného, ale má to kvalitní předlohu, rozumnou stopáž a slušné obsazení (Beneš, Švehlík, Kepka)

Policajti (2003)

Mám z toho takové smíšene pocity, zpočátku to vypadalo na pohodovou komedii, ale druhá půlka už mi připadala slabší a hodně křečovitá. Škoda, že si scénarista nedal trochu práci a nevymyslel příběh, který by byl vtipný a zároveň zůstal trochu realistický. Takhle jsou to jen takové lepší 3*. Nicméně se mi to líbilo o něco víc než britský Hot Fuzz.

Trhák pana Bowfingera (1999)

V zásadě taková popkornová verze skvělého Ed Wooda od Burtona. Bowfinger má zejména zpočátku hodně hluchých míst, humoru je tu míň a je mnohem méně vybroušený než u Ed Wooda, a z hlediska hereckých výkonů a filmařského řemesla je to taky mnohem slabší. Váhal jsem mezi dvěma a třemi hvězdami, ale závěrečná scéna z Bowfingerova nového asijského filmu mě celkem pobavila, takže jsem dal tři...

Divočáci (2007)

Nikterak originální komedie o chlápcích s krizí středního věku, ve které se většinou střídají záběry na jedoucí motorky s nepříliš povedenými či přímo trapnými "humornými" scénkami.