Alena (1947)

Celkem solidní historická komedie, ale ačkoli ji nemám v podstatě co vytknout, ani mě ničím neoslnila, takže přes 3* to nejde

Agent bez minulosti (2002)

Po přečtení knížky jsem si říkal, no žádná velká sláva to sice není, ale určitě by se z toho dal natočit prima film, takový moderní Den šakala. A vzhledem k vysokému hodnocení Agenta bez minulosti jsem také naivně předpokládal, že se tak stalo. Bohužel se ukázalo, že filmaři si z knihy vzali v podstatě pouze název (v českém "překladu" vlastně ani ten) a hlavního hrdinu a vymysleli si vlastní akčnější a přiblbější příběh. Takže místo nového šakala tu máme další pitomost ve stylu Mission Impossible. Děj nudný, napětí žádné, akční scény působí většinou komicky. Jednu hvězdičku dávám v podstatě jenom pro případ, že se v film v druhé polovině, kterou jsem neměl sílu dokoukat, nějak výrazně zlepšil.

Sucker Punch (2011)

Hm, tak chlapi, napsal jsem scénář, je to taková jakože ulítlá blbost, takže by se to třeba někomu mohlo líbit. Příběh o ničem, ve kterém si nesympatická blondýna ve fantazii odskakuje do videoher (ušetříme tak za pořádné triky). Mám to sice nějaké krátké, ale to vyřešíme tak, že to kromě těch videoherních akčních sekvencí natočíme tak nějak zpomaleně v co nejutahanějším tempu. Snad na to lidi skočí a budou si myslet, že je to "stylové", ať už to znamená co chce...

Dobrodružství pod postelí (1997) (TV film)

Solidní televizní inscenace zejména díky osvědčené dvojici Kaiser-Lábus. Nicméně si myslím, že by jí slušela kratší stopáž, takových 50 minut by podle mně bylo tak akorát.

Zombieland (2009)

Jednoduché, svižné, vtipné. Na pět hvězdiček to u mě vytáhla návštěva v Beverly Hills, vzhledem k tomu, že jsem pořádně neznal obsazení, byl pro mě obsah iniciál BM opravdu velmi příjemným překvapením. Trochu jsem se bál nějakého trapného konce, ale ukázalo se, že Harrelson ví, jak se na pouti pobavit.

Muži v černém 3 (2012)

U komediální sci-fi by se dal poněkud nesmyslný a děravý scénář odpustit, ale to by musela být aspoň trochu vtipná,,,

Sedm a jedna noc (1997) (TV film) odpad!

Příběh o tom, jak cizí babička vymanila rodinu z přílišného podnikatelského zápalu a vrátila ji zpět k tradičním rodinným hodnotám. Děj zcela předvídatelný, zpracování nudné a nerealistické, Vydrův humor trapný a babička v podání Kaplanové nijak zvlášť charismatická.

Únos Moravanky (1982)

Moravanka, to je chasa veselá, její únos ale moc veselý není. Čekal jsem aspoň nějaký pořádný úlet, ale je to jen taková bezzubá komedie se slabým scénářem. Tvůrci si toho zřejmě byli vědomi, a proto se film pokusili zatraktivnit několika na svou dobu možná celkem odvážnými "erotickými" scénami.

Fakulta (1998)

Speciální čarodějnický díl Beverly Hills 90210. První dvě třetiny nudně se vlekoucí kravina, poslední třetinu celkem odsýpající kravina.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Abych pravdu řekl, pokračování Doby ledové mi už tak nějak splývají, nicméně zatím je všechny považuju za celkem slušnou zábavu, jen mě znepokojuje stoupající počet zvířat tvořících hlavní "rodinu" (příští díl bude mít nejspíš podtitul Noemova archa).