Star Trek: Nová generace - Poslední úkol (1990) (epizoda)

"Wesley, you will be missed" Nějak si nejsem jistý, jestli mám Picarda omlouvat, že je poněkud otřesen a mluví z cesty, nebo naopak chválit, že dokáže být i v těžké situaci ostře sarkastický:-)

Hudba pro císaře (1955)

Jak je z hereckého obsazení, jména režiséra a místa a doby děje jasné, je to něco jako Sissi. Dějově mi to ale přišlo slabší, hudební vsuvky nezaujaly a některé rádobykomediální scény mi připadaly vysloveně otravné (například v holičství)

Star Trek: Nová generace - Déjá Q (1990) (epizoda)

Měl jsem obavy, že mě Q začne rychle lézt na nervy, ale musím říct, že dočasná ztráta schopností byla pro jeho postavu to pravé ořechové. Kadence jeho hlášek je téměř neuvěřitelná, zároveň to působí přirozeně a kvalita hlášek nezaostává za kvantitou.

Terminátor: Temný osud (2019)

Jako "normální" akční sci-fi celkem ok, ale jako pokračování Terminátora 2 mě to rozhodně neuspokojilo. Z hlediska akce tu máme výbornou pasáž, ve které se hlavní hrdinky poprvé setkají s novým téčkem. Bohužel ve zbytku filmu už akční scény zůstávají hluboko v jejím stínu. To, co se děje v budoucnosti a proč chtějí jedni někoho zabít a druzí ho zachránit, mě nechávalo zcela chladným. Koneckonců je to zas to samé, pokus o "zvrat" ohledně toho, kdo bude stát v čele odboje, byl vyloženě k smíchu. A o nové Legii se nedozvíme v podstatě nic. Scény z budoucnosti se věnují osudům hlavních hrdinek a přišly mi takové příliš polopatické a zbytečně dlouhé, více by se mi líbily kratší flashbacky s temnější atmosférou. Arnieho postava sice občas pobavila, nicméně musím konstatovat, že zatímco strejda Bob byl zábavný a zároveň i cool, táta Kárl ("Jsem spolehlivý, dobrý posluchač a nesmírně zábavný") už působí spíš jako taková laciná parodie.