Dívka za zrcadlem (2018) (TV film)

Stále hovorím, že Češi toto vedia. Naozaj vedia. 3 dávam len pre málo uveriteľný mimomanželský vzťah. Ostatné bolo fajn.

V pasti (2018)

Zaujal ma na úvod chladný vzťah k deťom, ktorý som pochopila samozrejme až k záveru. Spracovanie bolo príjemné a vôbec mi nevadilo, že by film mohol mať ešte aspoň pol hodinku po záverečnej minúte. To bolo zámerom a ja to schvaľujem.

Příchozí (2016)

Dosť dobré to bolo . Ale neviem si pomôcť.. niečo mi tam proste chýbalo. Emócia. ? Myslím, že mám asi problém s Amy Adams.

Ulička Apple Tree Yard (2017) (seriál)

Od prvej minúty ma miniseriál nútil pozerať na všetko tak akosi smutne.. Hlavná hrdinka bola tak praobyčajná, až som mala pocit, že ju dennodenne stretávam na ulici. Cestou z práce a možno som to ja. Spracované realisticky. Až po vraždu. A to potom len sa dostavil pocit, ktorý som nevedela zaradiť. Kto bol on? A kto je ona?? Najlepšie boli záverečné minúty pred koncom. Pre mňa nezabudnuteľný príbeh.

Tajnosti a lži - Série 1 (2015) (série)

Ťahajúce sa ako sopeľ na rukáve. A rozuzlenie bolo, musím priznať pre mňa do poslednej časti tajomné a nepredpokladala som to. Preto dávam 4 hviezdy. A tú poslednú dávam za záver. Aj za dorozprávanie príbehu v druhej sérií. :) Za druhú sériu dávam 3 hviezdy. Chtiac, nechtiac som neustále zrovnávala s prvou a nevedela som si zvyknúť na iný prípad. Asi od polovičky série to ale išlo samé. A bolo to výborné.. Len tie prvé diely sa nedajú odignorovať.

Stranger Things (2016) (seriál)

Pre mňa dostatočne strašidelné a zároveň pozeratelné. Tiež bolo plusom zasadenie príbehu do danej doby. ( zjavne sa dá z toho obdobia ťažiť neustále.) Zo začiatku mi robilo problém zvyknúť si na hlavné postavy, ale keď to prišlo, tak už som si nevedela nikoho iného predstaviť. Dobré.

Sedmilhářky - Série 1 (2017) (série)

Výborne dramaticky zobrazený príbeh. Tajomne spracované, čo bolo vlastne to, z čoho seriál ťaží. Pekný jednoduchý záver, ktorý je skutočne pre mňa ako ženu poetický. A správny.

Milenky (2018) (seriál)

Musím uznať, že tento seriál ma zaujal. Veľkým plusom je, že neurobili z neho ďalší Dallas, ale príbeh skončil. Nie všetky vzťahy boli uzavreté a nie každý problém vyriešený, ale tak je to aj v živote. Preto 4 hviezdy.

American Horror Story (2011) (seriál)

Hodnotenie dávam po pozretí prvej série a viem určite, že si nepozriem žiadnu inú sériu. Príbeh mal priam humorné, až komediálne prvky... zbytočne sa naťahovali nepodstatné scény ( tým myslím skutočne naťahovanie nie pre dramatický efekt...) a dej bol chaoticky ( mne v pravom zmyslel slova chaoss vo filmoch neprekáža, ale neviem použiť iné prirovnanie..), nedostatočný. Nedávam hodnotenie bezprostredne po pozeraní, ale nechala som si priestor na spracovanie. Nemám problém so strihom príbehu, neprekáža mi ak je príbeh rozložený na viac dejových liniek, nevadí mi ak sa prelínajú rôzne časové úseky. , ani slabé herecké výkony. Viem pochopiť skutočne rôzne filmové absurdity.. Tento príbeh bol však len lacnou porno-drámou, v ktorej žiaľ ani to porno nebolo až tak uveriteľné a dráme chýbalo akékoľvek dramatické napredovanie. Nerozumiem za tie hodnotenia, ktoré príbeh dostal. Ale budiš...žiaľ, som tak rozčarovaná a sklamaná... že som zvažovala napísať, že to bol asi vlastne najhorší príbeh, aký som kedy videla. Hoci myšlienka nebola zlá... dosť dobre rozumiem, čo sa malo docieliť tým záverom. Žiaľ, nezasiahlo to u mňa žiadnu s mojich hemisfér. A to ani nehovorím o tom, že v príbehu nie sú vôbec žiadne prvky, ktoré by naháňali hrôzu. Dopozerala som to len preto, že som NIEČO očakávala. ( nebolo to tam a všetci mi hovoria, že mám pozerať ďalšie série...len ja som tak znechutená, že VIEM, že nikdy viac..)Ani horor, ani komédia, ani porno, ani dráma..Neviem to zaradiť. Som len jednoducho sklamaná, koľko času som strávila pozeraním na NIČ. ( a to som už ozaj videla všeličo...dokonca aj Stopára z roku 2007... ten u mňa práve stúpol o jednu hviezdu...) ospravedlňujem sa fajnšmekrom. PS: samozrejme, malo to aj pozitívum: Jessica Lange - jej postava bola skutočne excelentná...uveriteľná. To je všetko.

The Haunting (2018) (seriál)

Veľmi pozerateľný hororový snímok. Prepájanie medzi realitou a minulosťou a do 5 dielu seriálu je vlastne každý diel akoby pohľadom jedného s detí do svojho detstva a súčastnosti. Krásne pomalé rozuzlovanie príbehu, ktoré sa mi zdalo zrejmé asi od šiestej epizódy, ale na pointe tomu vôbec neubralo. Pre mňa rozhodne jeden z najlepších hororových snímkov. PS: Sama som matkou, veľa som pochopila od oboch.