Hra (1997)

Pre mňa šok. Dokonalý film z nečakaným záverom. Jednou jedinou vadou na ňom je, že už ma tak nikdy nebude šokovať, ako prvý krát, pretože je nezabudnuteľný a na ten záver sa proste nedá zabudnúť. :)

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Ak mám porovnať, tak jednotka ma viac zaujala ako dvojka. Chýbali mi vo filme Sherlockove myšlienkové pochody.. :)) Dej, príbeh sa mi páčil. Aj keď filmov z podobnou zápletkou, dejom, zvratmi a nepredvídateľnými udalosťami je už príliš, nikdy ma asi neprestanú baviť a rada si pri nich odpočiniem. Spracovanie , efekty boli úžasné.

Sherlock Holmes (2009)

Spracovanie výborné - napätie, akcia, láska, irónia, sebairónia.. priateľstvo. Efekty dokonalé. Zvraty a udalosti nepredvídateľné. Bola som spokojná. Oddýchla som si. Plný počet.

Titanic (1997)

Za mňa len dve hviezdy. Nie pre príbeh, hudbu, ani kvôli Kate ( krásna to ženy, hnusoba..). Keby sa tento zaujímavý príbeh natáčal ako obyčajný film, zamilovaná love story o dvoch ľuďoch s odlišných spoločenských vrstiev, o bolesti, ktorá v príbehu nechýbala, utrpenie a obetovanie sa, dala by som hviezd päť. Lenže tento film sa volá Titanic. Lod, na ktorej v --skutočnosti-- umrelo viac než 1000 ľudí. Tak desivá realita by si zaslúžila natočenie skutočného príbehu. Neverím, že sa na palube lodi nenachádzal jediný reálne zamilovaný párik. Obete Titanicu by si zaslúžili poctu, ktorá sa zakladá na pravde. Áno, technika nám dnes už dokáže povedať, ako sa loď potopila a ako sa zlomila, presne na akom konkrétnom miesta sa prelomila na dve polovice. S tohto pohľadu to bolo majstrovské dielo, pozerať sa na plátne v kine, ako skutočne tá loď klesala ku dnu.Myslím, že ktorýkoľvek reálny príbeh osoby, ktorá sa na lodi nachádzala a prežila, alebo aj neprežila , ale len z rozprávania druhých by sa dal natočiť kvalitný film. Hoci aj v réžií Camerona. PS: nie všetko, čo má úžasnú reklamu, musí byť skutočne také skvelé. Film sám o sebe nebol zlý, ale mohol sa z úcty k realite volať napríklad Ticanik. Alebo tam nemusela byť "nebadaná" vsuvka Leo a Kate. Lenže v tom prípade je to milý, krátky dokument. Ľudia si radi dokrášľujú realitu. V tomto prípade to bolo príliš prehnané.

Pláž (2000)

Ak mám byť objektívna, (a to teda Leo nieje môj tip dokonalého herca) musím pripustiť, že DiCaprio skutočne zahrá všetko. Mladého sfetovaného chlapca so slinami okolo pusy, dokonalo prispatého hlupáčika vo vymyslenom filme o potopenej lodi :) , schizofrenického pacienta na ostrove ( to bolo ozaj dobé) , naivného manžela, ktorý verí, že všetky manželské spory vyrieši čas, hrdinu, ktorý zachráni černocha od úmorných, neľudských podmienok pri hľadaní diamantov... Preto viem, a nikto ma nepresvedčí, že polovicu úspechu tvorí dobrí herec. V tomto prípade ide o výborne spracovaný film s dokonalým hereckým obsadením. Zaslúži si vyššie hodnotenie. Až na záver. Vedela by som ho ohodnotiť vyššie, keby hlavné postavy, teda podaktoré, viac trpeli. Malo to viac bolieť. Realita je krutejšia.

Cesta do zatracení (2002)

Samotná atmosféra filmu bystrému pozeračovi napovie, ako to celé dopadne. Ak sa zapletiete do sporu s mafiánom, hoci aj s mafiánom, ktorý vás má radšej ako vlastného syna, krv nieje voda. Pekne natočený film o mužovi, ktorý sa rozhodol vziať koniec svojho príbehu do vlastných rúk. Málo pravdepodobný, aby sa skutočne odohral. Na mňa bol príbeh pramálo dojemný, ale odpúšťam.