Most (2011) (seriál)

Zo všetkých pozeraných seriálov je tento jednoznačne najlepší. Práve pre tú reálnosť.. Postavy sú reálne, príbehy, zvraty, vzťahy.. Ponurá temná atmosféra, hmla, sivé farby...

matka! (2017)

Vraciam sa k hodnoteniu filmu Matka! po roku a pár mesiacov ( 15.4.2018 - 31.12.2019) Nevidela som ho odvtedy, ale musím sa opraviť. Pretože sú filmy, ktoré hneď po pozretí sú nepochopiteľné a zabudnuté. A sú filmy, ktoré nepochopíte, ale nezabudnete. Niekde ho v tej hlave stále mám. A máta ma. Akoby som ho pochopila. Je to biblický príbeh. O bohu a o Ježišovi. A o našom svete a o všetkých šancách, ktoré ľudia dostávajú od boha, aby boli lepšími ľuďmi. Skutočne máloktorý film mi takto ostal v hlave. Preto z predchádzajúcej jednej hviezdy mením na plných 5 . Mrzí ma, že som tak jednoduchá, že mi to trvalo tak dlho.

Sněhulák (2017) odpad!

Keby aspoň sex bol vo filme. Dokonca ani k tomu sa neznížili. ( Bez hlavy, päty, obchytkávania, vyvrcholenia, uspokojenia..) Toľko severského vzduchu sa snažili tam vtesnať, až to bolo vlažné. Pri mega nude si tak čudno točím vlasy a keď je to fakt nuda, tak ich mám zažužlané až strach. A dnes mi na hlave za ten čas vyrástol afro..

7 životů (2017)

Emotívny príbeh, ktorý má pointu a dáva zmysel.

Mezi náhrobními kameny (2014)

Musím sa priznať, že ma spracovanie veľmi uspávalo. Bolo to zdĺhavé, ničnehovoriace a sem tam to chcelo byť drastické a napínavé, ale bolo to len trapné.

Dunkerk (2017)

Veľmi zle zostrihaný inak zaujímavý príbeh. Bolo to veľmi chaotické a vôbec nie dramatické. Celé zle.

Hora mezi námi (2017)

Nečakajte zázraky v podobe medveďov, lavín a ľadových vodopádov. Na celom filme je najskutočnejšie práve to, že sa nechce hrať na predbiehanie akčností v dvoch hodinách, hovorí prostý príbeh o tom ako nás dokáže zmeniť pár týždňov nášho života... Závislosť na inom, v daných okamihoch jedinom , čo nás ešte drží pri živote. Skutočne za posledných pár rokov jeden z najlepších filmov, aké ponúka západ. Zaujímavý pohľad kamery a zostrihy a postavy boli výborné, skutočné. Bolo to krásne, bolo to dokonalé. ( samozrejme až na ten koniec, ale veľmi za neho ďakujem) Nedajte sa odradiť hodnoteniami, bo by ste veľa dokonalých filmov nevideli. Tento k nim rozhodne patrí. Zaslúži si určite viac, ako sa mu na tejto stránke dostáva. ZASLÚŽI. Rozhodne. PS: v žiadnom prípade nie je mínusom hlavná postava. Ani ženská, ani mušská. Práve preto je tento film výborný. Pretože hrajú úžasní herci.

Čára (2017)

Všetko bolo krásne zvládnuté. Bolo to mimoriadne dramaticky zvládnutý film. Dokonca mi nechýbala ani psychologická rozprava postáv, práve naopak. Páčilo sa mi to tajomno... žiadna - opakujem, že žiadna minúta nebola hluchá. Dokonca tie chvíle, ktoré boli hluché, boli veľmi správne vo filme rozložené. Fialová je vo filme úžasná. Ešte som nevidela film, ktorý by jej takto výborne sadol. Všetko zahrala uveriteľne. Tlieskam a dúfam, že ešte budem veľakrát vidieť takéto spracovania filmov aj u nás. Ďakujem za zážitok.

Bill (2007)

takmer do konca sa mi film javil ako paródia na všetko. Bol tam mladý študent, ktorý vnášal do deja ľahkosť a marihuana... až pri konci som si uvedomila, aspoň tak som to pochopila, že celá postavička Billa, bola nielen postavičkou v komédií, ale tiež mužom, ktorý si svoj život dokonale zbabral a o tom, ako nebolo a nikdy nie je jednoduché sa postaviť, všetko nechať tak, a urobiť to odznova... možno lepšie, horšie, ale prirodzene, bez nátlakov. Preto 4 hviezdy. Pretože to dobre skončilo a nemalo to nič komediálne v sebe. Tých pár minút.

Matky na tahu (2016)

Ta akože čo bolo?? Ešte stále ma vie dostatočne rozladiť, keď napchajú do filmov toľko úžasne a sexy vyzerajúcich strhaných , životom zničených matiek, ktoré majú všetky tak SKUTOČNÉ problémy a popritom aké sú dokonalé, majú dokonalé zamestnania, deti... autá, domy... všetky majú vždy za manželov úplne hlúpučkých čuráčikov. Tak toto sa skutočne mohlo páčiť len hŕstke zakomplexovaných a ...čudne zmýšľajúcich ľudí. Ani oddýchnuť som si pri tom nevedela. PS: Pokiaľ bude dovolené vypúšťať do sveta podobné filmy, kde všetko vyrieši zmena vyhoneného manžela a trtkačka s dokonalým osamelým susedom, (ktorý to má zázrakom v hlave zrovnané, ) dovtedy budú po svete chodiť zakomplexované ženy, ktoré budú veriť, že to takto aj naozaj funguje. Idem grcať. Nech nie som len krutá. Mihlo sa tam aj pár NORMÁLNYCH žien, ale scenár si dal záležať, aby nezabrali dostatok času v zábere. Ešte jedno PS: manželská kríza sa ako krásne vyriešila. Ešte sa aj objali pred ordináciou po návšteve...skoro mi slzenka odpadla. (???!!!!)