Pátá vlna (2016)

V americkom svete sa dá predsa zažalovať za všetko. Byť tvorcom tak dobrého písaného príbehu, zažalujem režiséra, ktorý zjavne príbeh nečítal, scénaristov, pretože ho jednoducho nepochopili, hercov, že ich nebaví povolanie, ktoré vykonávajú. TO ČO BOLO? Byť to naopak a najprv vidím film, by som si myslela, že ľudia na celom svete sa pomiatli aj bez mimozemšťanov, keď čítajú takéto blbosti. Ale je to naopak. Skutočne dobrá kniha a na hovno film. Takže svojou recenziou odrádzam vlastne ľudí a to celkom verejne: Ľudia, neseďte pred telkou a čítajte, čítajte.

Hledá se Dory (2016)

Možno je to preto, že po prvom diely ktoréhokoľvek filmu divák automaticky očakáva, že dvojka bude lepšia. Zatiaľ nepotvrdený fakt. Humorný príbeh, ale neporovnateľný s prvým.

Domácí péče (2015)

Veľmi realisticky a pritom citlivo rozpovedaný príbeh o zmierovaní sa zo smrťou.

Room (2015)

Ako sa asi musí cítiť človek, ktorý je väznený v izbe pár rokov? Koho obviňuje, keď sa dostane na slobodu, ak sa na slobodu dostane? A čo asi prežíva človek, ktorý nikdy nič iné nevidel, len tú izbu? Čo si asi myslí o tom celom veľkom svete vonku? Veľmi citlivo natočený príbeh, ako to asi ten človek všetko mohol chápať.

Dokonalý šéf (2015)

Cooper...čo si to urobil?? Preboha tak toto nie...

Jedině ona (2010)

Jednoduchá prvoplánová romantická. Na ktorú o chvíľu zabudnete..O čom to bolo?

Zejtra napořád (2014)

Ďalší český film po americky? To naozaj... Začínam sa báť, čo bude ďalej.

Spotlight (2015)

The Boston Globe by si zaslúžili po zverejnený tohoto filmu stratiť všetkých svojich čitateľov. Vôbec by som nestavala na tom... natočme film tak, ako sa to stalo.... Veď je to hrozné... Veď sme to mali na stole pred pár rokmi... nebolo to zaujímavé... počkajme s tým ešte chvíľu, teraz padli dvojičky... Ale pritom... taká je realita. Film na jedničku... ale už nikdy by som si od nich denníček nekúpila.

John Rabe - Ctihodný občan Třetí Říše (2009)

no... moje hodnotenie je značne poznamenané mojou momentálnou náladou. Ale menej sa dať nedá. Určite bolo pár ( ak nie viac ) vecí zmenená a prispôsobená, aj tak si myslím, že skutočne bol film natočený podľa dostupných informácií. Verím tomu.

Otcové a dcery (2015)

Aj keď sa chvíľami zazdalo, že chce byť film veľmi komplikovaný, vôbec to tak nebolo. Bol priamočiary a až na pár drobností veľmi jednoduchý, úprimný. Samu ma prekvapilo, aký pocit vo mne vyvolal. Ukľudňujúci pocit.