Sám doma (1990)

Co říct? Tento snímek mne zastihl v mých, řekněme velice mladých letech a do dneška jej mám rád. Super zábava, když tedy pominete fakt, že by mnoho nástrah, by pro zloděle, jenž přišli krást, byly nepochybně smrtelných.Nemá to chybu. Dodal bych snad jen... :-D

Mumie (1999)

Prima film třeba na sobotní večer, když je venku nevlídno a nemáte nic důležitého na práci :-) Děj jede svým příjemným tempem, a pozornost Mé osoby bez problému drží až do samotného závěru. Ani v nejmenším také neurazí občasné komediální nádechy, které jsou do snímku hezky vpraveny a vždy se k nim budu rád vracet.

Už jsme tam? (2005) odpad!

Za co, pane bože, za co? Stačilo pár minut a měl jsem opravdu dost. Nic tak nevtipného, byste hledali opravdu jen velice těžko.

Už jsme doma? (2007) odpad!

Otřesně nudný a neuvěřitelně trapný film, který je tak špatný, jako jeho starší bratr.

Hra o trůny (2011) (seriál)

První řada mne uchvátila, jako již dlouho žádný seriál. Zajímavé dějové linie, některé, rozvíjející se nezávisle na sobě byly fajn a svěží. Takhle to vydželo, až na pár nudnějších momentů do jejího konce, kdy jsem myslel, že mě snad skolí inkfart :-D ...Na ni letos navázala druhá. A děj se začal dost zadrhávat. Celková nudnost panuje mnohem častěji, než v první sérii člověk nechápe, kde vlastně ztratil ten svěží elán. Jakoby se smrtí Neda Starka zmizela celá lehkost a zajímavost seriálu. Naštěstí tato agónie a bezzubost některých dějových linií, o kterých jsem si myslel, že jsou s postupem času naprosto zbytečné, netrvala do nekonečna, díky bohu. Poslední díly byly tak dobré, a dohnaly vysoko nastavenou laťku první řady. první série 95%, druhá 75%.

Království nebeské (2005)

Jistě, je dosti nepravděpodobné, že by se mohl obyčejný kovář stát vznešeným rytířem, jenž hrdině ochraňuje, společně s hrstou statečných mužů, vdovy, sirotky a celý Jeruzalém před přesilou muslimských saracénů. No, vlastně spíš nemožné :-D avšak, i přes to, se mi tento film dostal pod kůži dosti hluboko. Čím to? ... Snad povedené zpracování tehdejší doby?... Ale ne. Dobré bylo z mého pohledu tak nějak vše. Všecko drželo pohromadě, děj slušně odsýpal a bitky také nebyly špatné. A scénář? Já rád věřím na zázraky. Když se v životě příliž nedějí, můžeme si je alespoň ve filmech dopřávat plnými doušky :) 85%

Loupež po italsku (2003)

Plno akce, nějaké to střílení, ohromná loupení a Mini Cooperů, že bych je nespočítal, už chybí jen popcorn, a k tomu se doporučuje odlehčená nálada :-) ...Příjemnou zábavu

Ztraceni ve vesmíru (1998)

Inu, pokud od tohoto filmu nečekáte nic závratného, jde se na to i koukat. Také, vidět Matt LeBlanca (Joeyho) v něčem jiném, než jsou Přátelé, je docela úlet :-D ...Pokud opravdu nemáte co dělat, a do čeho píchnout, je to film přímo pro vás.

Schindlerův seznam (1993)

No. Co jen řící. Nejspíš, se budu opakovat, a napíšu to, co dozajista napsalo mnoho jiných uživaletů přede mnou. Ale jinak to zkrátka nejde :) Jelikož tento film, ve mně zanechal tak hluboký dojem, tak jako málokterý. Ač je např. Pianista, také skvěle natočený válečný film, Schindlerův seznam je pro mne ještě o malinký stupínek výše. Tížívá černobílá atmosféra, člověka po pár chvílích vtáhne do děje a nepustí ho, až do samotného konce. Všichni zde exelují. Výborná kamera, skvělá režie v podání Stevena Spielverga, v jednom z nejlepších filmů, které natočil, a herecké výkony. Raph Fiennes a Ben Kingsley jakoby splynuli s postavami, které hrají. Kingsley v roli žida je prostě nezapomenutelný, z Fiennese jsem chtěl skoro zvracet, jak výtečně ztvárnil svou roli. A Liam Neeson mně, přiznávám se, dohnal až k slzám. Na tomto snímku pro mne není nic špatného. Zkrátka není co vytknout. Připomínám, že ještě dlouho poté, co tento film shlédnete, by ve vás měl zůstat hluboký zážitek, kruté reality druhé světové války. A pokud ne. Nejspíš jste nepochopili vůbec nic... A nevím, proč jste na to vlastně koukali. (*****)