Bobule (2008)

Inu, pět je až moc, ovšem tři zase málo. Je to, dle mého názoru, příjemná komedie, která si na nic nehraje. Stačí nečekat velkofilm a myslím, že si Bobuli docela užijete :)

Scooby-Doo: Začátek (2009) (TV film) odpad!

Za co? Pane bože, za co?! K tomuto "počinu" se ani nedá přiřadit označení film, poněvadž by to pro to slovo byla urážka! Ale, jsem na sebe pyšný, na tento paskvil jsem se vydržel dívat celých deset minut! ...zabte ty, kteří tomuto dali vzniknout

Amazing Spider-Man (2012)

Ne, ne. Na pět to není, řekl jsem si, když začaly závěrečné titulky, avšak i přesto mně nový Spidey nezklamal, naopak, byl to docela fajn zážitek a dozajista si jej v budoucnu pustím znovu ;-) ...Jistě, rozpočet byl vysoký, a ano, našla by se i slova kritiky, kde ale ne? Pokud zrovna nesledujete nějakou tu (málo častou) světlou vyjímku. Myslím si, že jako restart série o pavoučím muži to vůbec není špatné, přesto, že hlavní hrdina je tenký jako párátko :-) a do dalšího dílu, by třeba mohl nabrat nějakou tu svalovou hmotu. Film je zkrátka akční školní romance s bezvadnými, dobře odvedenými triky a s relativně slušným scénářem ;) ...jo, ještě jedno malé plus a to jsou vlastní sítě, které si oproti starším filmům Peter sám vyráběl :-) For me... Čistých 80%

Dračí srdce (1996)

Příjemná oddechovka. Jak jinak to nazvat? :-) ...Atmosféra je líbivě zpracována a děj, přestože by se určitě našli nějaké ty nedostatky, slušně odsípá, takže jsem se vůbec nenudil. Denisi Quaidovi tato role řekl bych velice dobře sedla a na skvěle vyvedeného draka se taktéž dívalo velice dobře. Všechno podtrhuje nádherný soundtrack, jemuž dle mého názoru schází Oscar, jakým by za tuto dobře odvedenou práci měl být ověnčen :)

Legenda o Jiřím a drakovi (2004)

Pokud by mne potkalo pouze první shlédnutí tohoto, ehm, počinu, asi by byla ještě jedna hvězda navíc. Film má nějaký ten děj, přestože je třeba ho brát s nadhledem, vypnout před začátkem půlku mozku a v neposlední řadě vůbec, ale vůbec nic neočekávat, aby se člověk ušetřil zklamání. Snímek působí samozřejmě dosti naivně a dětsky, také to nejspíš mělo být určeno hlavně dětskému anebo, jak je uvedeno výše opravdu nenáročnému publiku ;) ...Abych to shrnul, byla to nudná nuda, a od druhého (nuceného) sledování, utrpení, končící až se závěčnými titulky. Ale, snaha byla a ta se cení, proto Legenda nekončí na dně mého filmového koše :) ...PS: Pokud na to ještě někdy uvidím někde upoutávku, klepne mě už na mou duši pepka! :-D

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Co říci, a neopakovat se? Hmm. Nejspíš nic nového nevymyslím, ale tento snímek, ač neoceněn žádnou ze známých zlatých sošek, je podne mne jedním z vůbec nejlepších, které kdy ve filmové historii vznikly a překonávat jej, bude dosti obtížné. Předloha od mistra hororu je vskutku zajímavá, když navíc vzpomeneme na to, že tento autor píše většinou pouze sci-fi (úplně všechny knihy samozřejmě neznám). Ale zpět k filmu. Hlavní role, Tim Robbins, jako doživotně odsouzený vězeň. Jistě jistě, to už taky bylo nesčetněkrát. I to, že si vězeň kope z vězení cestu ven. Ale jistě si svůj únikový průchod nedoloval kladívkem téměř dětšké velikosti. V drsné věznici má nejednoho společníka v čele s Morganem Freemanem, kterému jsem věřil každé slovo. Připadáte si, jako kdybyste tam v průběhu těch dvaceti let (kdy se děj odehrává) opravdu byli. Tento snímek nemá snad jedinou zápornou scénu a všichni herci jsou skvělí. Film je bezvadný v každém směru a vypsat vše, co se mi na něm líbí, by nejspíš zabralo mnoho času... Inu, nejlepší pro každého, kdo film ještě neshlédl bude, se na něj co nejdřívě podívat. Každému to mohu jen doporučit :)

Doba ledová (2002)

Jeden z prvních a zároveň, dle mého názoru, nejpovedenějších animáků, které kdy spatřily světlo světa. Zábavnější, než o dost novější Madagaskar, stále vtipný a stále zábavný :-) simply cool 85%

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Seriál mého "mládí", který má dnes nové pokračovatele v podobě Twilight a Vampire Diaries. Kdysi mne to bavilo, ale dnes, s odstupem času, to už pro mne není kdoví jaká seriálová pecka. Doba zkrátka pokročila. Ale koukat se na to dalo, přestože některé příběhy byly pro mou osobu až trapné. S bohem 90´! ... 50%

Upíří deníky (2009) (seriál)

Inu, když smícháme Twilight a seiál Buffy, přemožitelka upírů, vypadne Vampire Diaries... Je to zkrátka romance jedné mladé holky, zacílená na všechny mladé holky u obrazovky. Možná, kdybych byl taková dívka :-D, líbilo by se mi to mnohem víc, ale jsou i horší seriály, než je tento, takže podtrželo a sečteno 60%, a děvčata, příjemnou zábavu ;-)