Jurský svět (2015)

Počkat, točil se nový film, nebo jsem mimo? Připadá mi to totiž, jako by někdo nakopíroval děj prvního Jurského parku s novými dětmi a bohužel, nejen s nimi. Tohle nemá ani na průměr. Tomuhle může dát plusové body leda někdo, kdo má nedostatky v tom, co bylo natočeno před mnoha lety. Hlavně, že se má příběh odehrávat nějakou tu desítku let po první výpravě mezi pradávné veleještěry. Bylo to jedno klišé za druhým o hudbě ani nemluvě, jelikož ta má stejný problém, jako Hobit, vykradeno to, co už každý zná, jistě, neurazí, ale je to, jako jíst stále jedno a to samé pořád dokola. Jediné plus je postava cvičitele raptorů, jakého jsme viděli v roli nyní už známého starr lorda. Dle mého názoru, kdo tenhle film neuvidí, nic tím nezkazí, lidičky, raději si pusťte první film z roku 93 ;-) asi uděláte líp.

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Jeden z nejmenších filmů velkého filmaře. Oproti Jurskému parku je to ohromný propad, jaký nezachránil žádný z akrétů, kteří opět za herci z předešlého dobrodružství vcelku zaostávají.

Ip Man 2 (2010)

První díl je holt první díl. A jako téměř vždy, i v tomto případě je pro mne samotného pouze poloviční zážitek. Děj se jaksi plytší, dialogy často postrádají většího smyslu a připadá mi, jakoby každému šlo pouze o to si za každou cenu zabojovat a uspokojit tak své ego. Již jen průměrná podívaná, vezoucí se a žijící zhutného zážitku z výborné jedničky.

Ip Man (2008)

Přiznám se, že ačkoli jsem tento snímek shlédl víceméně náhodou, musím říct, že mě opravdu zaujal. Nejsem fanouškem východních filmů, natož bojových umění, avšak tento film je zpracován výborně vlastně ve všech ohledech. Jak poměry panující před válkou, tak během ní, chování Japonců k Číňanům, a taktéž v neposlední řadě samotné vztahy mezi tamějšími lidmi. Abych to shrnul, skvělý námět, dobrý scénář, zkrátka, bezvadně natočený snímek! Mohu jen a pouze doporučit.

Otravný pomeranč (2009) (seriál)

Hey Apple! ...What? ...Knife. Opravdu jsem nečekal, že tuhle štřelenou krávovinu najdu i na ČSFD. 80%

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Žádný ze série se již takto vysoko nikdy nedostal. Alespoň u mne opravdu ne. Skoro hororová podívaná, je se svou dosti ponutou a temnou atmosférou výborným příkladem toho, co se z dobrodrůže Harryho a jeho přátel dá vytěžit.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Je to srdcová záležitost z doby, kdy mi bylo deset let a do dnes si vzpomínám, jak jsem se u scén v lese bál. To byly časy. A tak možná působí nostalgie, 90%. Jo a muzika je také výborná a poctivá práce pana Williamse, který byl tehdy stále v perfektní formě!

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

První díl mám, neptejte se proč, radši. Má pro mne zkrátka nějak sestupnou tendenci. Pohádkové uvedení mne nějak víc uhranulo.

Šestý smysl (1999)

Vždy mi z tohoto filmu běhá mráz po zádech. Pro mne skvělá podívaná. Asi nejlepší kousek režiséra a pochybuji, že se po propadáku Posledního vládce ještě vzedme k nějakému pořádnému výkonu, hodnotou alespoň blížícímu se Šestému smyslu. No, rád bych tomu věřil.

Žena v černém (2012)

Atmosféra na mě fungovala, ovšem zdaleka ne až do konce. Ten byl vachrlatý, kostrbatý a jednoduše zkrátka zklamal. Ačkoli to nebyl kdovíjak novátorský nápad, mohlo to dopadnout líp, ale... vlastně i hůř. 65%