Rychle a zběsile 6 (2013)

Rychle a zběsile 6 se vyrovná všem předchozím dílům, snad jen soutěží s pětkou o první místo. Všichni se sešli, všichni zajezdili a super týmovka se vrátila se vším všudy. Bral bych jen větší prostor pro řidičské schopnosti Tyrese Gibsona a Sung Kanga, plus trochu mi ten jinak docela pohodový happy end zkazila nějaká ta týmová tragédie, myslím i to úplné finále, kde mě sice potěšil Jason, nicméně to, co se během toho stalo, mi bere trochu radosti ze sedmičky (SPOILER: Tým už není kompletní, což je škoda, dokonale jim to ladilo). Avšak závody a bitky nemají pořád chybu, ba dokonce naopak, získali zase o něco větší grády a Vin Diesel, Paul Walker a Dwayne Johnson si přišli na své a jejich fanoušci se určitě budou třást blahem. Neznamená to však, že by neměli prostor i ostatní. Šestka vyšla nádherně, teď držím palce sedmičce, kde se ukáže v plném nasazení Statham a dá mu na hubu Diesel a jeho zbytek party (nebo naopak?). Těžko říci, kdo z nich zůstane. Za tohle 90%.

Univerzální voják: Zpět v akci (1999)

Proti tomuto filmu nic nemám. Sice tu chybí Lundgren,ale zato zůstal Van Damme a po nějaké té době mu stojí v cestě nově Michael Jai White, který v té době byl jen nováček,ale jeho fyzické dovednosti byli na vyšší úrovni než dovednosti všech přítomných herců. Nemluvě v dnešní době. Bez urážky. Všechny přítomné herce mám rád.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Tak tedy tohle je vyloženě nepovedený John McClane. Udělali z něj totálního paskvila, který se nezmůže už skoro na nic (kromě častých pitomých hlášek, až na tu s tou dovolenou, neuslyšíme ani ,,Yippee ki yay") a veškerou akci oddřel Courtney. Nehledě na to, Willis měl zábavných scén fakt jen minimum. Nevím, kdo zde říkal, že i v G. I. Joe 2: Odveta je Willis větším McClanem, než celou pátou Smrtonosnou past, ale měl sakra pravdu. I tam toho totiž pomlátí více a stylověji postřílí za nějakou minutu, než zde. Nehledě na to, velmi mě zklamalo zdejší finále, absolutně nezáživné, bez pořádných a delších přestřelek, nijaké. Všechny akce během filmu celkem šli, sice spíše na zahřátí, ale pokud bysme chtěli, tak si jich užít můžeme, ale to finále bylo úplně mimo. Smrtonosná past: Opět v akci (a fakt mě mrzí, že to musím říct) dělá ostudu celé sérii a raději bych si myslel, že to je jen další Willisův béčkový a nudnější akční film, bohužel tam opravdu byl John McClane a o to je to horší. Rusko mi nevadilo, prakticky nic mi nevadilo co se týká děje, takový normální, avšak ta akce stála za získání ceny nejhoršího filmu roku. Tedy bohužel. Snad se McClane vrátí a daleko lepší. 40%

Iron Man 3 (2013)

Za příběh bych dal hvězdy čtyři a hned napíšu, proč tak neučiním. Nebudu asi systématicky vyjmenovávat klady a pak zápory, nebo obráceně, ale tak nějak to vše shrnu. V první řadě bych stoprocentně pochválil děj, který je naprosto nejlepší ze všech dílů Iron Man. Film má dvě hodiny, ale díky dokonalému a promyšlenému ději nás vůbec nezačne nudit, protože to, co se stane, je opodstatněné a má to strukturu, která nádherně zapadá, a právě v zajímavosti takové věci minulé díly občas pokulhávaly, tento se ale právě na tuto věc specializuje a jde mu to na jedničku. Plus perfektní vtipy a hlášky, které pobaví jistě každého, překonávají snad i každý žert v Avengers a jsou nenucené, přesto zábavné. Když už jsem u Avengers, tak bych chtěl také pochválil, kolik odkazů a vzpomínek v tomto filmu na ně najdeme. Ve většině snímcích se podobné odkazy hodí jen tak do věty nebo se příliš neřeší, ale zde máme rovnou několik slovních odkazů, dokonce uvidíme i scénu z bitvy v New Yorku, takže Iron Man 3 nezapře, že přichází po Avengers, ba naopak se jim částečně věnuje. Další bod k dobru - velmi mne potěšily inovace ohledně Starkova nového ovládání brnění, se kterým si vyhraje více, než kdykoli předtím a oproti dvojce je to více znát. Teď abych přešel třeba k nějakému záporu - jeden můj dobrý známý tvrdil, že to, co provedli s Mandarinem, je opravdu pitomé a totálně změněné (přímo takhle to neřekl, ale něco v tom smyslu), to je na tom ještě dobře, já bych je za to asi zabil, nebudu tady spoilerovat a říkat, co s jeho postavou provedli, každopádně ho naprosto zesměšnili a pokazili komiks, jak jen mohli, toť vše, více raději neřeknu. Na druhou stranu měl Kingsley krásně vtipnou roli, takže filmu dodal více humoru, což mu přidalo na kvalitě. Dále asi nejhorší věc, kvůli níž právě podhodnocuji, Iron Man v tomto díle vůbec nepoužije žadnou zbraň ze svého obleku, kromě světelného paprsku, to mě dost mrzelo a mrzí doteď. Jak to řezal vším co mohl v Avengerech, zde nic z toho na nás nečeká a tak máme v bitkách jen čtvrtinu jeho schopností. Je sice promakanější, že už nemusí osobně být v obleku a zachraňuje blízké ve spolupráci s Cheadlem (ten si v obleku také moc neužije, jde totiž o týmovku v civilu), ale ohromí nás tak teprve ve finále, kde to kosí několikatero jeho kovových obleků, které si značně vyhrají, nicméně už to není tak kouzelné bez Starkových zbraní a bez jeho samotného v obleku (až na výjimky, kdy se mu podaří do nějakého naskočit), na což jsme byli zvyklí po celou dobu, prostě už nemáme Tonyho, který vše oddře chytrou hlavou a zároveň akčními kousky ve své kovové nádheře, do té se oblékne jen párkrát za film, tedy bohužel. Jinak akce je dost, avšak také jsem čekal, že bude přímo více soubojů, než jen zničení Starkova domu a konečný duel. Té druhé věci si alespoň užijeme především díky Tonyho hravosti a nápaditosti. Akorát do akční stránky nemuseli cpát i Pepper, když se o zloducha staral jen Tony, vypadalo to suprhrdinsky lépe, ale co naděláme. Iron Man 3 je dějově nejlepší díl, stylové akce se najde také hromada, ale chybí kouzlo Ironmanovských zbraní a s tím i jeho sólové duely, tento díl poskytne jen jeden, který, to se dozvíte ve filmu. Musí se ale nechat, že i ten stojí za to vidět. Přesto určité zklamání. 70%

Starsky & Hutch (2004)

Přiznám se, že Wilson a Stiller na mne zapůsobili. Tvoří skvělé herecké i parťácké duo. 80%

Odplata (2011)

Normální akčňák, ve kterém se jako obvykle Steve Austin tváří pořád stejně drsně, přičemž opět poznáváme, že to není žádný herec, ale kus chlapa, který je schopný zabít deset chlapů najednou. Proti němu stojí Danny Trejo, který se netváří o nic moc lépe, ale berme film jako jednoduchý akční béčkový nářez, v němž se sejdou dva poměrně známí chlápci. 60%

Jump street 21 (2012)

Film, který chce pobavit hlavní dvojkou, řešící různé pitomosti a neustále s pomocí stupidních řečí, jejichž zábavnost je na slabé úrovni, asi jako kdyby se hádali dva puberťáci a ještě k tomu dost trapně. Takže jako komedie se uplatní jen v některých směrech. Výhodou snímku je, že pro udržení klidného večera a oddechovku je celkem slušný a neurazí. Dále mu pomáhá k lepšímu také Channing Tatum, který bohužel hraje tak trochu pitomce, ale v akci má styl. Bez něj by z toho moc nekáplo. Řekněme, že jsem se nenudil, ale ani nesmál, takže něco mezi. Podobné filmy u mne nemají budoucnost, ale pokud někdy nějaký uvidím, tak ho nejspíše příjmu a budu ho brát jako pohodovou podívanou, u které se nic nemá řešit. 60%

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Na tento film jsem se dlouho těšil a dá se říci, že v jistém ohledu splnil mé očekávání. Dwayne Johnson se předvedl, jako nikdy předtím a mělo by mu náležet první místo v titulcích, určitě se jedná o jeho nejvýraznější roli v akčním filmu, dále D.J. Cotrona a Adrianne Palicki mají též nejvíce prostoru a kdo je chce poznat, tak ten se stopro dočká, Ray Park jako Snake Eyes a Byeong-heon Lee jako Storm Shadow nemají též žádný problém dokázat, co v nich je a prakticky se kolem nich točí část filmu, do toho občas zasáhne i Elodie Yung, ale zase ne příliš, Channing Tatum hraje sice jen ze začátku, ale alespoň má výraznější roli a také něco málo stačí udělat, ne, že bych jeho postavu nebral po celý film, ale dá se vyrovnat s tím, že tam už později není a také si ho někdo může užít, záporáci ok, každý měl prostor a každý něco předvedl (kromě Cobra Commandera, ale od něj jsem ani nic nečekal), bohužel asi největší zklamání je Bruce Willis, který je popisován jako klíčová a hodně důležitá postava, což taky je, ale na scéně je jen minimálně (aspoň, že má občas slušné hlášky), akce se téměř nezůčastní a ani na konci, kde jsou všichni dohromady v týmu, nemá, co udělat, všechno bylo vystřiženo v ukázce na film a jeho scény nás tak vůbec nepřekvapí, k tomu jich má opravdu málo. Tahle věc mě naštvala asi nejvíce a trochu kvůli tomu musím srazit celkové hodnocení. Plus na mě tentokrát už film nepůsobil tak sci-fi, jako minule, vážně se mi častokrát zdálo, že koukám "jen" na hodně akční thriller. Když nepočítám tyto větší mínusy, tak jsou však druzí G. I .Joe parádní akční pecka, kde se skoro všichni vyřádí. Ovšem na jedničku to ještě pořád nemá. Jen to obsazení je zde kvalitnější. 75%

Hra pro jednoho (2012)

Oba herci hrají hezky, Lundgren mě častokrát i rozesmál a měl kromě toho s Goodingem pěknou bitku, které bych vytkl asi to, že pochybuji, že by takhle dopadla i v reálu, je jasné, že Lundgren by ho totálně rozdrtil. Naopak bych k ní poznamenal, že v málokterém novém filmu se takhle podobně Lundgren rve, a o to je trochu smutnější, že zde s ním nehraje nějaká rovnocenná páka. Gooding se na roli sice hodí, nic proti němu, ale Lundgrenovi měli dát jako soupeře někoho, kdo je akčním hercem stejně tak, jako on. Naopak promrhanou bitku měl se Stevem Austinem ve filmu The Package (Balík), která stavěla na pěstním souboji, což je škoda, úplně v pohodě z toho mohli vytáhnout ještě více, než z té v tomhle filmu. Jinak film normální, neoriginální děj, nic, co by překvapilo, potěší nejspíše naverbování Lundgrena do hlavní role a Gooding Jr. je taky dobrý, jen z něj podle mého dělají v tomto filmu moc velkého machra, myslím, že vzhledem k akčním scénám tam měli obsadit nějakého herce, který je více známý svými akčními filmy. 60%

Rudý úsvit: Nová krev (2012)

Nechci urazit fanoušky, ale Hemsworth je jako herec trochu dřevěný a nevěřil jsem mu snad jedinou chvíli, snad kromě těch, kdy měl vážný výraz, což je vlastně téměř celý film. Nechal bych ho hrát takové postavy, jakou je třeba Thor, ale nějakou složitější roli, zahrnující pořádné herectví, by pro mou víru asi neuhrál. Na druhou stranu, žádný z jeho filmů není špatný a i kdyby byl, tak rozhodně ne kvůli němu. Právě naopak, je to on, kdo i přes své drobné herecké zkušenosti dokáže diváka na film nalákat. K filmu Red Dawn - samo osobě pěkná kravina, děti sice uměly zacházet se zbraněmi, ale takhle dobře by to zvládly nejdříve po výcviku, který by musel trvat několik měsíců nejméně. Dále, že by všichni byli tak vycvičení, aby vystříleli celou armádu Korejců a ještě to uměli tak profesionálně, o tom vážně pochybuji, ale už dost, řekněme si narovinu, že film stojí na pěkných nesmyslech, ale jako akční nářez a občas i mrazivé drama je dobrý a záživný. 80%