Saltová (2010)

Skvělý akční špionážní thriller, který rychle uteče a ani na chvíli nenudí. K tomu je svým způsobem i celkem krátký. Angelina Jolie nepatří mezi mé nejoblíbenější herečky, ale v tomto filmu se předvedla. Jestli někdy bude pokračování, což je bohužel zatím daleko, tak se těším.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Okoukaný a spatlaný děj, chvíli jsem myslel, že se tam možná objeví i Superman, Scrat a Diego mají menší roli a jediné, za co bych tomuhle filmu dal tři hvězdy (asi tak 50%) jsou super hlášky, které zachraňují snad vše a často pobaví. Za ten zbytek škoda. 40%. Pořád dokola.

Zloděj životů (2004)

Relativně zajímavá krimi, jen kdyby mi několik zdejších uživatelů neřeklo, že vrah je vidět hned na začátku, (a teď se omlouvám, že jsem to řekl já těm všem ostatním, kteří ho neviděli) ale stejně by mě to asi došlo jen o něco později, takže překvapení se zrovna nekonalo, víceméně, dá se si užít ten zbytek.

Výkupné (1996)

Bezva film, který obsahuje vše, co je v popisu, plus napětí.

Prometheus (2012)

V první polovině se toho moc podstatného neděje a doufal jsem, že při tomhle nezůstanou. Nezůstali. Opravdu jen vědecké a jiné řeči a samé zkoumání, které alespoň rychle uteklo. Druhá polovina nastartuje a už konečně vypadá, jako další celkem slušný napínavý sci-fi horor, který se svým způsobem podobá vetřelci, jen bez něho. Plus na konci vážně neuvěřitelné překvapení. Žádné moc velké rozuzlení nečekejte, dočkáte se zhruba poloviny odpovědí. Přesně tu polovinu, pro kterou se přiletěli "zeptat" i vědci. Film však zanechá spousty otevřených otázek, na které se zaměří až po té zásadní. Jak jsem se dočetl v mnoha recenzích, tak musím uznat, že film je opravdu často hloupý, lidé (!!vědci!!) dělali kraviny, které by neudělali ani truhláři (nic proti danému řemeslu), ale dá se to relativně obejít, když zapomenete, co je vlastně "chytrá věc". Myslím, že by těch 50% stačilo, ale vzhledem k tomu, že právě od již zmíněné poloviny se film chová velmi tajemně, ačkoli na moc z toho neodpoví, zaslouží si trochu zavřit oči. Bez těch věcí by to totiž byla jen klasická průměrná sci-fi. 60% a nepříliš silnější tři hvězdy.

Dům na špatné adrese (2008)

Vzhledem k tomu, že ve filmu šlo jen o to, jak se snažil jeden soused vyprovokovat druhého a nakonec se ho rozhodl rovnou odstranit, tak mě vtáhl a já se spokojeně díval, ačkoli by mě tohle asi vždy zcela nudilo. Nevím, jak to ten film udělal, ale dávám 60%.

Hráči (2003)

Prostě hraní karet, které mě ani moc nezajímá. Čekal jsem nějaký skvělý podraz a nakonec nic extra. No, svým způsobem mě dokázal udržet. V hodnocení trochu více přidávám a ani nevím proč.

Za hranicí strachu (2007)

Obyčejný, někdy až příliš brutální a nechutný drasťák. Doufal jsem, že přesně tohle se z něj nevyklube. Jediné, co mě zaujalo a trochu upoutalo pozornost byla ta napínavá poslední "bitka" v tom domě. Jinak věřím, že je podle skutečné události a o to více mě děsí.

Smrtihlav (1998)

Velmi zvláštní fantasmagorie. Nápady mě někdy až udivovaly. Temná atmosféra. Bylo jasné, že podle ní je to z 90. let, a proto možná nebyl ve všech ohledech nejzáživnější. Některé triky (domy) byly jasně vidět, že jsou modely. Dvě a půl hvězdy za to, že jak jsem již řekl to nebylo nejzáživnější.

Sleduje tě vrah! (2000)

Keanu Reeves mi jako padouch moc neseděl a James Spader jako detektiv šel, ale možná bych jim role obrátil. Jinak zcela běžný děj, i když jako krimi trochu slabší. 40%.