Umění lhát (2009) odpad!

Nie je to ani vtipné, ani romantické, ani fantasy. Zadefinovať štýl sa snáď ani nedá, je to prosto príbeh ktorý sa snaží, aby sa ľudia zamysleli najprv nad opodstatnenosťou lží v živote, a potom sa zameria na náboženstvo sťaby na evolučný výsledok schopnosti klamať. Chce nám nakecať, že dôvodom pre lži je vlastne láska, ale nakoniec príde moment prekvapenia, kedy sa láska stáva dôvodom prečo neklamať. To je ešte realistické, niekedy klameme aby sa mali druhí lepšie ("biele lži). Potom je tu ešte ďalšia vec. Príbeh začne stavať na tom, že náboženstvo je hrejivá lož a vlastne zohráva úlohu terapie - aby sa ľudstvo vyrovnalo so smrťou, nespravodlivosťou atď. Myšlienkovo dosť chabý film, ktorý prebije hociktorá krčmová debata. True story.

Divoši (2012) odpad!

Fuj - to je jediný výstižný výraz na tú kravinu a vlastne sa rozsiahlejším opisom pocitov nebudem venovať, skončila som po 5. minúte (až taká som trpezlivá)

Futurama: The Lost Adventure (2008)

Ajaaj....3D dokonale sprzdila dojem z animácie, odbavili ju jak sa dalo a k tomu tie vtípky a catch phrases prebraté z predošlých dielov... stelesnené zúfalstvo od začiatku do konca. je to pěkne blbé :/

Kill Bill (2003)

Moja jednoznačná srdcovka, čo sa Tarantina týka. Hudba, herci, kamera, a samozrejme adekvátny stupeň psychickej narušenosti - všetko podľa môjho gusta. Jednotka aj dvojka, obe super.

Black Books (2000) (seriál)

Celkom vtipné, až na niektoré nevhodné scény, aj takých detinských tam pár bolo. Záver prvej časti, keď sa Manny snažil o paródiu Ježiša, bola extra úbohá a zasmiať sa tomu môže len osoba s nižším emočným kvocientom, bez urážky. Dlhú životnosť tomu nedávam, sfajčený ožrala ma postupne prestáva baviť a ťažko povedať, na čom môže seriál ďalej stavať. Výber hercov, na Britov, dobrý. Dostala ma časť s klavírom :) Ťažko to teda hodnotiť. Black books je ako sendvič. Z časti splesnetý, tak neviem či tú splesnetú časť vyrezať, alebo hodiť do koša celý.

Mars útočí! (1996) odpad!

Pevne verím, že by Tim Burton najradšej vymazal tento šplech zo svojej zbierky. Ostatne, kto by v živote ani raz nezhodnotil svoj predošlý vkus a nepoložil si otázku: kde som mal hlavu?? Našťastie aj Tim sa včas uvedomil a začal točiť solídne diela, za čo mu patrí jedinečné miesto v dejinách filmu.

Eurotrip (2004) odpad!

Kravina. Chcela som to skuknúť len kôli Slovensku, takže kto má rovnaký zámer - stačí skipnúť na 55. minútu. Zo dvakrát som sa zasmiala, z toho jeden krát silene (scény niklák a ľudožravý pes), ale tých 8 minút života mi už nič nevráti. Amíkom treba uznať jednu vec, máloktorá krajina púšťa do sveta pafilmové zvratky tak frekventovane.

Grinch (2000)

Vianočný zákusok s vtipnou polevou pre chvíle, keď sú spolu malí aj veľkí. Ani sekundu som sa nenudila, čo nebýva bežné. Deti ocenia rozprávkovosť, dospelí snáď humor a hlášky Jima Carreyho (podľa mňa je to jeho najlepšia komédia) ale uznávam, že poväčšine chlapskí diváci fanklub nezaložia. Grinch, tak správne trafený saskvač, super strih aj zábery, rekvizity...nebolo čo pokaziť. "Tak pozor, mladá dámo! I kdybychom se rozmlátili na cucky, nenecháme si tím skazit Vánoce!"

Diktátor (2012) odpad!

Pôvodne som film hodnotila jednou malou hviezdičkou, aby sa na mňa nehneval fanklub filmu, ale kašlem na to. Kam už sme došli, že nám taká nevkusnosť príde vtipná... dopozerala som to len preto, že som chcela vedieť, na aký stupeň zvrhlosti to vytiahne, a zdá sa, že na onen vyšší. Zaujímalo by ma, ako veľmi sa herec stotožňuje so svojimi postavami a či vníma nulový kvocient hanby ako cnosť. Nechcem tu nikomu vnucovať žiadne mravoučné názory, takže tu končím.