Malá Miss Sunshine (2006)

Roadmovie je můj oblíbený žándr, chtě nechtě plyne….a tento se opravdu vydařil. Celá rodinka i s dědou a labilním strýcem se vydá se svou malou nepříliš hezkou dceru na soutěž krásy až do Kalifornie. Cestou se nám před očima otvírají tragikomické příběhy jednotlivých postav…(tedy až na maminku, což bych jediné vytkla). Vážně jsem se nasmála, tento jemný černý humor byl dle mého gusta. Steve Carell byl opět rozkošný, jako v Lepší už to nebude!! Nakonec musím také velmi kladně ohodnotit hudbu (našla jsem určitou podobnost jejího stylu s filmem Vášeň v srdci, kde T.Collette také hrála…)

Sexmise (1983)

Většina filmů tohoto typu hodně zestárnou a nedá se na ně koukat, zvlášt když je poprvé shlédnete skoro po 25 letech.Tahle komédie byla přesto moc moc vtipná, a poměrně nepředvídatelná, jen pohlaví eminence by bylo hned jasné. Jery Stuhr perlil, jako vždy. Před těmi 25 lety, to musela být vážně pecka: scifi, nahotinky, vtipy….ty přášky bych potřebovala :-)

Vodník (2019) (seriál)

Škoda toho slabého posledního dílu plného šílených hereckých výkonů. Začátek byl velmi, velmi slibný a napínavý.

Tři bratři (2014)

Postupem času ve mně pohádka uzrála. Výborné Uhlířovy písničky přebrala nejedna školka a škola ke svému představení.

Králova zahradnice (2014)

Králova zahradnice působí v obsazení teprve 38leté Kate W. jako oslava zralých žen a český dabing to jenom podtrhuje. Ale téma zahradní architektury, lásky ke květinám i nosný příběh si mě získaly.

Sanam Teri Kasam (2016)

Postavy se chovají absolutně iracionálně, já vím. Ale ty emoce! Jsem jich nabitá, což se mi často nestává. Jen stále přemýšlím, jestli film neměl skončit o hodinu a půl dříve.

Ztraceni v Mnichově (2015)

Velmi originální počin. Kdyby se první třetina filmu protáhla do celovečeráku, byla by to maximálně lehce nadprůměrná komedie (Je tedy pravda, že moje divácká nálada byla při sledování snímku spíše v této rovině). Takto Zelenka svůj projekt povýšil nejen do zajímavého pesudokumentu o natáčení filmu, ale také nás donutil zamyslet se nad Mnichovskou dohodou a Benešovými dekrety. Knihu Mnichovský komplex od Tesaře jsem zatím nečetla, ale jistě ji vyhledám. Že byl Eduard Beneš opravdu takový génius? Jistě to myslel s našim národem a republikou víceméně dobře, ale nakonec se to obrátilo proti nám (Já osobně mu historii nevyčítám). Doma jsme se shodli, že jde spíše o zajímavou spikleneckou teorii :-)).