Ďábel v Ohiu (2022) (seriál)

Neškodná, tupá, nelogická gayparade o jenom rádoby bububu "satanskom kulte " celé je to primitívne, slniečkovo pozitívne a horor tomu musel dať niekto mierne retardovaný. Škoda času. 30 %

Contratiempo (2016)

Silne mi to pripomínalo úžasný film Obvyklí podezřelí (1995) rovnako aj v tomto filme nemôžete nikomu a ničomu veriť. Presvedčí vás o tom bravúrne napísaný a zrežírovaný snímok ktorý sa hrá s rôznymi vrstvami toho čo sa stalo. Teda my nevieme čo sa stalo a pochybujem, že aj v závere budeme si istý či tá mozaika naozaj ukázala pravdu. No každopádne sa môžete tešiť na 106 minút drámy ktorá ani na sekundu nedovolí sa dívať inam. Vyžaduje maximálne sústredeného diváka a tomu sa aj v závere odmení. Je dobré o tomto filme nič vopred nevedieť a potom sa kráľovský ale skutočne kráľovský baviť. 100 %

Případ: Ponorka (2020) (seriál)

Čím sme civilizovanejší tým viacej hľadíme do tmy. Zaujímavý, tichý, depresívny a mlčanlivý seriál podľa skutočnej udalosti. Celé je to chladné, držiace si odstup od diváka ale bravúrne herecky zahrané. Chybička na kráse môže byť pre niekoho veľmi pomalé mlčanlivé tempo v ktorom sú často dlhé tiché pohľady kamery do neznáma. Nakoniec to ale hodnotím kladne a som rád, že tam nebol stres, burácajúca hudba a hluční ľudia. Nebol tu žiaden super cool detektív ktorý všetko o prípade vedel už 400 rokov pred Kristom. Za všetkým kladným aj záporným sú tu len obyčajní ľudia. 80 %

Nevina (2021) (seriál)

Top kvalita nám zase prišla zo Španielska ! a keď vravím top kvalita tak myslím skutočný lahodný divácky pokrm! Tu netreba veľa písať, od námetu, od scenára, dokonalej réžii až po výborné herecké prejavy je všetko proste dokonalosť sama. Nemá to hluché miesta, nemá to nelogické miesta ( jedno dve by sa našlo )  Má to perfektne vystavanú postupnú gradáciu deja kde sa všetko aj dvakrát trikrát prekrýva a pritom to nepôsobí ani rušivo ani zmätene. Réžia je proste v pevných rukách a pod rukami iného režiséra by sa tento silne mozaikovitý príbeh rozpadol na tisíce kúskov. Náročný divák si nájde všetko čo len chce pekne pod jednou strechou, je tu dráma, emócie, pointa v pointe, ľudskosť, zrada a bolesť....neviem si predstaviť natočiť to lepšie. Prečo dávam 5 plných hviezd ? lebo šesť tu nie je ! 100 %

Nevinný (2018) (seriál)

Kladne hodnotím obe krátke ale výživné mini série. Tvorcovia nám celý čas predkladajú falošné indície a ukazujú prstom na všetkých okolo. Ako to už býva najväčšia tma je pod lampou. Dobré spracovanie, správni herci, dokonalé prípady. Škoda, že toho nie je viacej a nie sú trošku viacej rozvetvené. Ináč za mňa veľká spokojnosť. Minimalistické ale divácky atraktívne. 80 %

Rapl (2016) (seriál)

Začalo to veľmi dobre, problémový policajt odchádza do " vyhnanstva " do zapadlého mestečka kde sa kedysi udiala vražda policajtky. Podotýkam stále nevyjasnená. Čermák ako Kuneš je perfektná voľba, nepotrebuje si na nič hrať, je proste len drsný, uzavretý do seba, výbušný, kašle na predpisy a slušné správanie ale kdesi v ňom je kus poctivého chlapa ktorý zase tak veľa od života nechce len boží pokoj. No aj napriek zapadlej diere v Jáchymove to tam vyzerá ako v Prahe. Neustále vraždy, podvody, drogy, mafia..korupcia na vysokých miestach. A tu je malý problém seriálu, stráca na realite kdesi v druhej polovici. Kým prvá polovica je ako tak vážna a temná, do druhej sa vkráda skoro až komédia. Neustále handrkovanie medzi policajtom Máchom a Slepičkovou je už fakt trápne. Doktor " pitva " je zaujímavý keď ho vidíme prvýkrát a potom sa už len recykluje. Posledné diely sa odtrhli naprosto mimo realitu a máme tu skutočný divoký západ a logika je nedostatková vec ako rozum v parlamente. Škoda, mali by sme tu celkom vydarený seriál v ktorom by sa využil opustený temný potenciál západných Čiech. Takto sme dostali " len " celkom vydarenú krimi sériu ktorá dosť vyčnieva nad konkurenciou. Prvá séria 70 %  Tak druhá séria je sklamanie, presun až k imbecilnej kvázi zábave ? takto zničiť dobre napísané postavy z prvej série a hlavne nelogických vecí je tu priam viacej ako hercov ! Prečo presun z Jáchymova do Ústi ? celá policajná stanica sa presunula do iného mesta ???  Kde zmizla Rohanová žena ? Rohan, postava totálne bez autority a spravilo sa z nej len spité niečo čo chodí a kričí dookola Mácho ! slepice ! Kuneši ! Čepičková ! Celé je to na hlavu, zachraňuje to len linka s Čiernou horou a Čubričom. Z toho by sa dalo ale vytrieskať viacej. Doktor Knecht alias " až po pitve " je nakoniec sympatická postava.  No neviem, v porovnaní s prvou sériou je to pád ..strmhlavý pád ! A to je škoda lebo Kuneš je špičková postava na české aj slovenské pomery ! zaslúžil si lepší príbeh. Druhá séria sotva 50 %

Schodiště (2022) (seriál)

Výborný seriál ktorý ale musíte chápať v dvoch rovinách. Prvá rovina je prvá polovica ( prvé štyri epizódy ) Potom príde druhá ktorá je vlastne len zhutnená a silná rodinná dráma ktorá ale nemá veľký súvis s prvou časťou. Prvá časť je dokonalá, dramatické krimi a súdne pojednávanie ktoré ukazuje rôzne uhly toho čo sa stalo. Potom sa to zlomí a príde kopec rodinných problémov, flashbackov a silné depresívne výjavy z minulosti. Celý čas vnímate, že niečo visí vo vzduchu a prehodí výhybku tam kam chceme. Chceme vedieť čo sa vlastne stalo a prečo. Žiaľ do konca je to len prestupovanie na mieste a plač jeho detí bude jediné čo ostáva. Samozrejme v rámci dekadentnej depopulačnej vlny je aj tu LGBTI story a samozrejme je úplne zbytočná a násilne nalepená. Takže pád zo schodov začne naprosto famózne a prebieha pravý kriminálny seriál v ktorom cítite, že ide o všetko. Paradoxne v štvrtom diely prebehne súd a už sa to potom len tacká a vlečie, Malo to mať šesť epizód, vyhodiť nepodstatné dejové linky detí Michaela či už vlastné alebo nevlastné. Táto hluchá vata ničí výborný seriál inšpirovaný skutočnými udalosťami. 70 - 80 %

Hořký život komika (2016)

Zašlá sláva kedysi výborného herca De Nira už dávno pohasla. V tomto filme ale nič neskazil ani ničím neohúril. Je to taká dlháá prezentácia starých vyslúžilcov z Hollywoodu ktorí sa stretli, ak si pamätali tak sa aj zabavili. Ja ako divák som miestami našiel vtipné miesta a až na tú prepálenú dĺžku filmu to bolo niekde v strednom pásme zábavy. 60 %

Volavka (2022) (seriál)

Len štyri hviezdy ? 80 % ? nejak málo na to, že ma to zaujalo a sedel som ako prikovaný. Vysvetlím ale vopred píšem, že kolega menom : EvilPhoEniX napísal oveľa lepší komentár a ktorý je na 99,99 % totožný s mojim pohľadom na tento seriálový počin roka. Preto to nebudem naťahovať a len skratkovito. Egerton skvelá voľba a macher zo začiatku prejde dokonalou zmenou. Hauser, nedá sa veľa povedať ale jediná možná herecká rola v ktorej si neviem nikoho iného predstaviť ! Skvelý priam naozaj životný výkon a tie spustlé oči do ktorých neprenikne nikto sú dokonalou hereckou ukážkou. Jeho hlas je už len čerešnička na torte. Rozlúčenie s hercom Ray Liottom, myslím si, že dal do tej role všetko ! ( nech odpočíva v pokoji )  A potom je tu všetko čo opísal negatívne aj EvilPhoEniX, krátky seriál ! áno presne tento seriál mal mať ešte minimálne dva diely ktoré by ukázali súdny proces a hlavne jeden diel ktorý by nejakým spôsobom ukázal rozdiel medzi väzením č.1 a väzením č.2. Sorry ale ja som rozdiel nevidel ! Aj keď sa tam k niečomu schyľovalo tak...to vyšumelo do prázdna. Škoda ! veľká škoda ! Ináč po všetkých smeroch výborný napínavý seriál ktorý desí tým, že je podľa skutočnej udalosti a nie tak dávnej minulosti. Spracovanie výborné, žiadne hluché miesta som nevidel ani nič nelogické alebo niečo čo by odvádzalo pozornosť niekam inam. Výhrada je v posledný diel ktorý proste z minúty na minútu ukončí všetky zaujímavé dejové línie a ..šmitec ! ? Ten prechod z neistoty si to zaslúžilo prepracovanejší vzhľadom na predchádzajúce diely. Takto sme nevideli super dokonalý seriál ale " len " skoro dokonalý seriál. 80 %

Poslední leč Alfonse Karáska (1987) (TV film)

Tak Karasék posledný diel je už farebný a pán Kopecký je už pán dôchodca a dáva svoje rady mladším v rodine. No neviem mne to celé prišlo už také na silu. Neskutočne zlý herecký výkon Langmajera to celé kazil hlavne ak bol v scéne s hereckou legendou Kopeckým. Langmajer a jeho " tance a piesne " to je fakt trapas. Určite sa dalo zasmiať, posledný diel bol raz taký dlhý ale celkom to odsýpalo a Nárožný ako bradatý horár ktorý si stráži dcéru nemal chybu. No povedzme 60 %