Šarlatová sůl (2008)

Výborný surový thriller ktorý pomaly buduje atmosféru a nedovolí ani na chvíľku divákovi nedávať pozor.

Není co ztratit (1997)

Výborná buddy road movie komédia ešte zo starej dobrej doby, dnes by to neprešlo...černoch nemôže byť synonymom pre ozbrojeného lupiča...komédia pri ktorej sa zasmejete ale nie je to cez čiaru. "Dlháňovi " Timovi celkom šli role v komédiách. Lawrence skvelo zapasoval a bol mi sympatický....sakra to je sila..černoch a bol mi sympatický ?:))) hold som zo starej školy kedy sme ľudí mali radi úprimne a nie nasilu. p.s: po titulkoch ešte....

Městečko Fortitude - Série 1 (2015) (série)

Zaujímavo, tajuplne to začne...nevieme čo a kto robí...prichádza detektív z Londýna ( Tucci ) rozbieha sa to veľmi pomaly a súvislosti začínajú dávať význam až neskoršie. Záver seriálu je už poriadny severský horor v štýle "VEC "

Gentleman Jack (2019) (seriál)

Zaujímavý štýl a rozhodne silne originálna produkcia. Páčila sa mi výprava, exteriéry a interiéry a samozrejme kostýmy. HBO nešetrilo a je to poznať. Hlavná predstaviteľka sem tam pozerá na nás divákov a dokonca k nám rozpráva čo trošku oživuje priebeh rozprávania.

Na návštěvě (2015)

Záverečná pointa všetko vysvetľuje a uznávam,že bola originálna a držala sa reality. Spracovanie 75 % filmu ale chcelo trošku miernejšie "stúpnutie na plyn".

O.J.: Made in America (2016) (seriál)

Excelentný dokument o šialenej Amerike, šialenej mediálnej psychózy ktorá z vraha urobila bod číslo jedna v pozornosti sveta aby zahrabala obete na " hnoj " .... obetí je viacej a nielen ex manželka a človek čo priniesol okuliare v nevhodný čas na nevhodné miesto. Od začiatku poznať,že je to chorý narcis ktorý v chorej Amerike spraví kariéru v dobrom aj v zlom. Dúfam,že zhnije vo väzení a potom ho v pekle zalejú " ďžúsom " konským !

Perry Mason - První kapitola (2020) (epizoda)

fakt ??? a prečo nie je Perry Mason malá vietnamská dievčina ktorej sa stratil mobil ? no však keď kurviť tak poriadne...nie ?

Kde se touláš, Bernadetto (2019)

Originálny milý film s dokonalou herečkou...no čo viacej milé si priať v dnešných blbých časoch priatelia ?

Frčíme (2020)

Žiaľ už len priemerné a skoro až slabé. Odvtedy ako Pixar kúpil Disney tak to legendárne štúdio stratilo svoju dušu.

Gentlemani (2019)

Radosť pozerať..radosť počúvať...radosť sa nechať uniesť dialógmi a premysleným príbehom.....načo kecy... ...proste KULT !