Chlap prezývaný Brumteles (1982) (TV film)

Výborný smutno krásny film z doby kedy ešte mohol mať chlap za kamaráta malého chlapca...v dnešných temných časoch by pre neho prišla NAKA a zavreli ho na dvadsať rokov do kriminálu.

Panství Downton (2010) (seriál)

Veľmi ťažko sa mi to hodnotí keďže minule som zhodil pod čiernu zem celovečerný film Panství Downton. Seriál to celé rozvinul do hĺbky a šírky a dal všetkým veciam čas aby sa všetko rozvinulo. Je to svojím spôsobom sladká limonáda a možno nie ďaleko od mexických telenoviel ale malo to hrejivý účinok v dnešných časoch. Všetky filmy a seriály sú skoro apokalyptické, desivé a depresívne..myslím si,že Panství je seriál ktorý nám na chvíľku dovolil sa dívať na svet ružovými okuliarmi a zabudnúť na to,že okolo nás nie je svet kde sú k sebe ľudia slušní a nejestvujú dámy a gentlemani. Viem aj to,že realita v minulosti v panských domoch nebola takto idylická a vedená až rozprávkovým štýlom ale čert to ber ak to malo srdce a na chvíľku ste nezatúžili aby vám dvere neotvoril pán Carsen ktorý by zdvihol obočie.

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

Konečne som sa dočkal a našiel som seriál o práci polície ktorý nie je rozprávka starej matere alebo sci-fi. Poctivý príbeh partie policajtov ktorých od srdca serie čo sa deje v uliciach ale ešte viacej ich serie vedenie polície a mesta ktoré kašle na všetko.Najviac polien im hádžu pod nohy nezmyselné byrokratické príkazy a nechutná politika ruka v ruke s kariérnym postupom. V ulici zase vládne tvrdá diktatúra ktorá má prísne pravidlá džungle a zvládne to len málokto. Krok za krokom sledujeme detailnú prácu policajtov ktorí nasadzujú vlastné životy ( doslova ) pri rozbití gangu ktorému vládne tajomný drogový boss o ktorom policajti nemajú na začiatku ani jeho fotku. Realizmus, drsné pomery chudoby a často bezmocnosť polície je ten pravý klenot medzi seriálmi o polícii.Neuveriteľne do hĺbky rozohrané rôzne šachové hry od obyčajného poslíčka na ulici až po vrchol komunálnej politiky. Takto by mali vypadať Hry o tróny keby ich nepísali pre deti. Vidíte policajtov ktorý ak chcú bojovať zo zákonom tak musia zákon porušiť. Politici sú väčšie svinstvo ako tá špina ulice ktorá má rovnaké pravidlá džungle.Prvá séria 100 %, Druhá séria 80 %, Tretia séria 100 %, Štvrtá séria 100% , Piata séria 100%

Hon na lišku (2014)

Ak máte poriadne prepnutý mozog tak je problém...ak máte ale poriadne prepnutý mozog a k tomu ste zo super bohatej rodiny v USA tak majú všetci okolo problém. Tupá a dlhotrvajúca nuda ktorá sa kolíše a vlečie...všetci tam spia a chodia ako v konkurze na šimpanzov alebo žiadateľov o invalidný dôchodok. Dve hodiny sa vlečú ako smola a keď to skončilo zahodil som DVD na dno skrine kde bude odpočívať do konca galaxie.

Uzamčený svět (2017) (seriál)

Nesúhlasím s humanizáciou väzníc a väzenského systému lebo je to krok k škandinávskemu " hrôza " systému kedy väznice sú priam balzam na ľudskú dušu a nemajú ďaleko k hotelom alebo rekreačným miestam. Určite oceňujem prácu ľudí čo pracujú s väzňami a hlavne pani vychovávateľku. Mal som pocit,že táto všestranná pani vie o väznici a väzňoch viacej ako umelecký ria...pardón riaditeľ väznice. Nič v zlom ale je to tak aj keď pán riaditeľ je pohodový človek. nakoniec "vychcálek " Franta dopadol dobre.

You Are Wanted (2017) (seriál)

Začne to sľubne a napätie a bezmocnosť by sa dali krájať. PO tretej epizóde to ide dolu z kopca a hlavne to zabili veľké logické prešľapy ktoré sa nedajú tolerovať.

Stranger Things - Season 3 (2019) (série)

Radikálny pád dole...škoda lebo z tohoto mohol byť kult ako kedysi X-Files.

Šarlatová sůl (2008)

Výborný surový thriller ktorý pomaly buduje atmosféru a nedovolí ani na chvíľku divákovi nedávať pozor.

Není co ztratit (1997)

Výborná buddy road movie komédia ešte zo starej dobrej doby, dnes by to neprešlo...černoch nemôže byť synonymom pre ozbrojeného lupiča...komédia pri ktorej sa zasmejete ale nie je to cez čiaru. "Dlháňovi " Timovi celkom šli role v komédiách. Lawrence skvelo zapasoval a bol mi sympatický....sakra to je sila..černoch a bol mi sympatický ?:))) hold som zo starej školy kedy sme ľudí mali radi úprimne a nie nasilu. p.s: po titulkoch ešte....