Složka 64 (2018)

Celkom solídna detektívka, ktorá sa veľmi snaží predať ako PR pre politickú korektnosť a multikultúrny program Európskej únie.

Mandalorian (2019) (seriál)

Po znásilnení celej franchise Disneym, kedy epizódy postupne ničia celé kúzlo sa rôzne spin-offy snažia zachrániť čo-to z rešpektu voči celému univerzu. Seriál Mandalorian je zatiaľ najlepším počinom pretože si ide svojou vlastnou cestou. Je to vlastne westernový, komornejší príbeh mimo všetkých veľkých CGI somarín (aj keď efekty sú vkusné). Všetko sedí a vy si vychutnávate postupne odkrývajúci dej. Dúfam, že si to udrží latku vysoko a ešte nás to bude dlho baviť!

Ad Astra (2019)

Spočiatku som mal pocit, že pôjde o ďalší lepší vesmírny film. No od polovice filmu akoby vypadol scenárista, prípadne mali skrátený termín dokončenia snímku. Výsledok priemerný. Brad Pitt sa cítil v pár grimasách svoj a neskúšal viac hrať. Koniec filmu nasilu pozliepaný.

Občan X (1995) (TV film)

Film sa viac zameral na vyšetrovanie prípadu, než na samotného Čykatila. V snímke mi chýbalo viac neprávom odsúdených (hlavne ten popravený) a epický záver s vrahovým prehrávaním na súde. To by mohla byť pre nejedného herca obrovská príležitosť na Oscara! Na druhú stranu komorné televízne možnosti vytvorili celkom obstojný filmový zážitok s dobrými hercami. Potešilo to, že sa to od skutočného príbehu moc nelíšilo, čo je v týchto prípadoch celkom vzácnosť.

Rocky IV (1985)

Kryštalické béčko 80. rokov vzdávajúce priam kultový status studenej vojne. Na jednej strane ten najlepší americký sympaťák verzus ten najprimitívnejší ruský steroiďák. Jeden z najpriamočiarejších filmov priam pripomínajúci automatovú akčnú hru.

Rocky III (1982)

Celú autentickú poetiku predošlých filmov a kvalitný boxerský zážitok nahradil akýsi povinný gýč 80. rokov.

Rocky II (1979)

Začiatok veľmi pomalý, no od svetlého momentu v nemocnici pravá jazda s ešte epickejším finále než v jednotke!

Burákový sokol (2019)

Po rysovaní hlavnej dejovej linky príbehu film splnil svoje očakávania. Je to milé, príliš nevtieravé a človek má po pozretí taký lepší pocit. A jedna z mála úloh, kde mi Shia neprišiel vyslovene otravný. Dokonca by sa dalo hovoriť aj o herectve.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Príjemná dobrodružná jednohubka, ktorá sa snaží Jumanji svet ozvláštniť moderným prístupom a celkom sa jej to darí. Potešil odkaz na Alana Perisha. Film aj napriek svojej dĺžke odsýpa veľmi rýchlo a sem-tam sa aj zasmejete.

Angry Birds ve filmu 2 (2019)

Film pre najmladšie publikum mi neponúkol prakticky nič. Očakával som aspoň jemný humor, prípadne viacgeneračný ako u Shreka. No nedočkal som sa ničoho. Farbistý balast pre nenáročných, bez akéhokoľvek momentu prekapenia, pri ktorom nemusíte premýšľať a vlastne od začiatku viete ako to skončí.