• Pohádka

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Seriál se mi líbí víc než HIMYM... Je zde větší sranda a možná je to právě díky těm šprtům, kteří tomu všemu dodávají šmrnc. Sheldon je jednička, něco jako Barney v HIMYMU... S ním rapidně klesá a stoupá úroveň jednotlivých dílů. Raj a Howard jsou naopak vždy nadržení mládenci, kteří nevypadají na to, že by pobrali moc rozumu. Leonard je někde mezi, má slabší i silnější výkony... Ale vždy dokáže svou roli zahrát na průměrnou známku. Penny je super, nejen hezká, ale i její grimasy dokáží člověka rozesmát. Myslím si, že seriál vcelku vystihuje současnou americkou mládež- vše se točí kolem komiksů, videoher a jídel z rychlých občerstvení. 95%

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Od začátku mne děj seriálu vtáhl do děje. Některé díly jsou vtipné, některé méně, to je pochopitelné. Seriál se mi zalíbil, ale přijde mi, že hodně kopíruje lepší a asi i populárnější "Přátele". K postavám... Ted je příjemný chlapík, herecky mi na něj Radnor sedí. Má přesně takový styl oblečení a účesů, jaký bych si u mladého architekta představoval. Robin se mi vzhledem moc nelíbí, ale to je jedno- svou roli hraje více než dobře a zejména její vlast ve mne vzbuzuje dojem, že by měl být každý na svůj národ hrdý (kromě KLDR). Lily je upachtěná, někdy až moc nervózní postava, která se mi prostě jako postava nezalíbila. Neříkám jako herečka, ale jako postava, to je rozdíl! Marshall bude jednou perfektní otec, protože jeho výkon je úžasný a přesně splňuje požadavky pro moderního otce... A Barney? K tomu asi nic dodávat nemusím, jak by on řekl: Legendary:) Kvalita seriálu možná není taková, ale vtipy a další to plně vynahrazují. 90%

Góóól! II (2007)

Takhle... Kvalitě jedničky se to absolutně nerovná, na druhou stranu to výrazně převyšuje kvalitu trojky. Dobré na filmu je, že se povedlo režisérovi opravdový majstrštyk- dosadit do filmu ještě větší hvězdy než minule (Beckham, Zidane apod.). I prostory na Santiagu Bernabeu působí věrohodně a příjemně. Krásný život profesionálů s prvotřídním servisem! Na druhou stranu je to ještě více nereálné než minulý díl, je to prostě pohádka, že Santi v každém zápase hraje pár minut a pokaždé rozhodne, k tomu jeho parádně oholená hlava... Poutavější by byl příběh o Santiho spoluhráči Kevinovi, kterému se vůbec nedaří a jde z problému do problému.... Santiho neotřela spontánní oslava gólů, kterou jsem jaktěživ u žádného hráče neviděl, mne baví dodnes. V prvním díle je Santi takový skromný kluk, tady nafoukaný debil... To se mi nelíbí a nejen díky tomu strhávám hodnocení níže. 55%

Góóól! (2005)

Je to pěkný a hlavně příjemný film z fotbalového protředí. Příběh je silný, trochu nereálný, ale možná díky tomu je krásný. Fotbalové záběry jsou vcelku věrohodné, líbí se mi, že se režisérovi podařilo dosadit do filmu fotbaalové extratřídy... To je velké plus. Ukázalo to, co znamená v Anglii fotbal a jaký život může mít úspěšný hráč. Jednoznačně nejpovedenější film z trilogie. 75%

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Příběh je parádní stejně tak jako herci. Jsem rád, že se ani český herec Voskovec neztratil... Jinak film je krásný hlavně svým obsahem a tvůrci nám dokázali, že k velkolepému filmu není potřeba dechberoucích exteriérů a různých podobných záběrů- stačí kvalitní herci a perfektní scénář. Vždy't jsme za celý film nezjistili jméno jediné postavy (až na konci) a přece mi to vůbec nevadilo, že tam hrají "porotci číslo...". Dále oceňuji to, jak si režisér pohrál s charaktery všech postav a zejména to, že de facto každá postava symbolizuje určitou skupinu lidí (ať už sociální vrstvy. názorové vrstvy, staré, mladé, vzdělané. nevzdělané. rozumné, mladicky nerozvážné apod.). Film řadím velmi vysoko a jsem rád, že jsem jej viděl. Musím se ale přiznat, že kdyby dnes filmaři natočili film o stejném ději, akorát s jinými herci a barevný, nechtěl bych se na něj podívat- abych neztratil perfektní dojem ze "staré" verze...95%

Zrození naděje (2009)

Příjemný fan film na téma, ktere mám v oblibě. Řekl bych, že příběh se celkem drží předlohy, která asi byla stvořená nejen z Dodatků, ale i z dalších knih. Tvůrcům patří můj obdiv, dokázali s nízkým rozpočtem a s amaterskymi herci stvořit příjemný nenáročný film. Arathorn a vlastně všichni Hraničáři se povedli, stejně jako jejich "aragornovské" kostýmy. Samotný Arathorn mi vzhledem připomíná představitele Aragorna z filmu od Jacksona. Skreti se také vesměs povedli. Někteří tedy ne, mám na myslí ty, na kterých byla vidět zelená maska nezakryvajici krk. Jinak se musím přidat k názoru, že Gilraen se prostě nepovedla. Nejde o její herecké schopnosti, ale je mi nesympatická. Škoda. Je pravda, že film má možná až zbytečně dlouhou stopaz, ale nijak mi to nevadí. Oproti Honu na Gluma je tam méně soubojů a různých podobných rvaček, což oceňuji. Závěr je smutný, jen je škoda, že se moc nevyvedla hudba. Ale budiž. Je zajímavé, ze zatím vznikli z prostředí Středozemě 2 fan filmy, přičemž oba se týkaly Aragorna potažmo jeho předků. Bylo by fajn, kdyby vzniklo také něco podobného na jiný národ Středozemě...60-70%

Noc v muzeu (2006)

Úvod nic moc, stejně jako typická americká zápletka (o ničem). Na druhou stranu nutno dodat, že ačkoli je film výplod fantazie, mladší diváky a koneckonců i lidí středního věku může bavit. Stejně jako mne. Nenásilnou a nenáročnou formou se dozvídáme alespoň částečně osud některých světových a převážně amerických hrdinů, ať už to je Attila, Sekadjavea nebo kovboj v podání perfektního Owena Wilsona. Pobavil jsem se, zaujal mne i výkon Stillera, který hrává většinou ve filmech hodnocením podobných tomuto, ale pokaždé si dokáže udělat jakýsi nadhled a hrát svou roli věrohodně. Většinou. Zápletka je pochopitelně zajímavá. Nevím ale k jakému žánru film přiřadit, svou humornou stránkou nemůže být komedie (ano, párkrát jsem se zasmál ale rozhodně ne tak často jako u "pravých" komedií), dále akce tam až tak moc není. Fantasy by to mohlo být, ale hodně hodně hodně lehké, nedá se to ani v nejmenším srovnávat s Pánem Prstenů a tomu podobným (nemám na mysli kvalitu, ale dosažení fantasy žánru). Jako dobrodružný žánr beru filmy typu Robinson Crusoe, Patriot, Indiana Jones,... Příjemný film, který ale není nic světoborného. 65%

Český slavík Mattoni 2012 (2012) (pořad)

Jako vždy to Nova dokázala- dovedla z vyhlašování 8 kategorií vytřískat 3 hodinový maraton kravin, místo kterých mohli pustit nějaký film... To je ale asi jedno, je to tak vždy a bude to tak vždy. Jinak Brzobohatý... Nevím, non nepřišel mi tragický jako Mareš, zároveň ale tak 80% vtípků byly trapné. Pobavil jsem se u Landy. 5%

Spláchnutej (2006)

Příběh je prostě o ničem. Nelíbí se mi už název, vypovídající o tom, že se to bude dít asi někde v záchodě. A přesně tak to je. Leckdy mne zamrzí, že nespláchli filmaři i DVD s tímto filmem. Pro mě prostě absolutně nejhorší animák, nejde o to, že by se mi nelíbily grafické kousky nebo barevnost. Ale celkově mi to přijde trochu nechutné. Začíná to krysou, kterou myšák spláchne do záchoda, kde krysa nalezne páchnoucí městečko s mnoha "podezřelými" obyvateli. Přes hnusnou kamarádku našeho krysáka (které mimochodem patří plísní prolezlá lodička) se dostaneme k zatuchlému žabákovi. Děj mi uniká... Vybavím si ještě záběry ze "Světového poháru" (to miluju, tyto překladatele, kteří Mistrovství světa překládají jako Světový pohár- to je k smíchu a zároveň k pláči), kde se všichni fotbaloví hráči pohybují naprosto přirozeně... 55%

Úžasňákovi (2004)

S Autama rozhodně nejhezčí a nejúspěšnější animáky možná i všech dob. Každopádně hned na začátek musím říct, že je to jeden z mála animáků, který se hodí i pro dospělé obecenstvo. Možná se nebudete válet před gaučem smíchy, veřte ale, že vaše ratolesti to budou dělat určitě. A pořád. Příběh je jako obvykle celkem jednoduchý, ale jeho ideální souhra srozumitelné zápletky, několika vtípků a i mnoha narážek na život dospělých, u kterého se vám zničehonic rozpohybují rty a vy zjistíte, že si již dlouhou chvíli usmíváte prostě nemůže skončit jinak než úspěchem. Je to slast, která vás nikdy neomrzí- nebo alespoň na dlouho... Scénky jsou graficky povedené a směsice mnoha pestrobarevných jasných barev bere dech. To jsou Úžasňákovi, u kterých je velké štěstí, že se nikdy nenatočila dvojka- protože ta by dokázala parádně zničit tento první díl. 85%