Prometheus (2012)

Pro mě 4-5 hvězd. Po další projekci, případně po Director´s Cut upravím. Hodně temné sci-fi s brilantním zpracováním. Je pravda, že naprosto famózní začátek a střed filmu, si zasloužili trochu důstojnější rozuzlení a vyvrcholení, ale i tak jedno z nejlepších sci-fi za poslední roky. Možná kdyby Ridley vynechal rovinu Alien, a nechal pouze rovinu Engineer, mohla z toho být hodně solidní pecka. Přišlo mi, že natočil skvělý film, který se sám o sobě i bez případných krátkých vsuvek s Aliens mohl stát kultem. Ovšem tím, že přidal rovinu Alien === navýšil celosvětovou návštěvnost VS. popudil zarpudilé fanoušky Aliens. Pro mě však hezká podívaná. // Viděno v IMAXu a z toho lehké zklamání. 3D mi přišlo málo hluboké, v porovnání s jinými filmy, které jsem tam viděl. Ovšem pár scén stálo za to .....

Pozemšťan (2007)

Váhám jestli dát 4, nebo 5. Asi první konverzační sci-fi, které jsem viděl (pokud pominu K-Pax, kde se aspoň trochu něco událo). Myslím, že by to bylo skvěle zpracovatelné i v divadle. Zasloužilo by si to na některé pozice silnější herecké obsazení, ovšem jinak super nápad. Hudební podkreslení mi překvapivě vůbec nevadilo, naopak na počátku filmu pomohlo ke vtažení do děje. Mě se to prostě líbilo. Ovšem příjde mi to jako zpracování na DVD a nebo jako TV film. Ovšem vyníkající.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Po dlouhé době jsem si tenhle detektivní svkost pustil. Skvělé obsazení, skvělý příběh. Prostě pecka, mých původních 5 hvězd tímto na plné čáře potvrzuji. Russell je tady sympaťák, Spacey je prostě skvělý, Pearce se tady na tu roli taky skvěle hodí, Basinger je tady totálně sexy... no co Vám budu povídat, je to prostě klasika todlecto.

Avengers (2012)

Skvělá podívaná (super 3D - ačkoli bych některé rychlé scény krapet zbrzdil, aby z toho nepřecházely oči). Příběhově easy, jako většina comicsovek, ale našláplé akci jak už dlouho nic. Skvělý zážitek plný hlášek a efektů. Pro mne zatím blockbuster roku... uvidíme, jestli to něco překoná, bude to mít těžké (ještě čekám na Batmana, pokud možná si to zase užiju v IMAXu).

Zátoka (2009)

Skvěle natočený dokument. Silné momenty a téma, které svými hlavními postavami (myslím tím delfíny) tlačí dost na emocionální pilu. Natočeno skvěle, zajímavé téma.... rozhodně je to svinstvo. Možná by si to zasloužilo i 5 hvězd, ale prozatím to nechám na těch čtyřech. Určitě doporučuju shlédnout.

Kronika (2012)

Zajímavý kousek, od Monstra asi nejoriginálnější hrátky s digitální kamerou. Ústřední trojice se povedla a nebýt přehnaných fantazií (ovšem neberu to jako negativum), mohlo to být ještě více napínavé a thrillerové. Nicméně se budu těšit na další kousky Joshe Tranka.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Knihy jsem četl, a za posledních pár let je to něco, co řadím do své top10. V knize bylo spousta napětí, nitek a zvratů, které člověku nedovolili knihu odložit. To se však ne úplně podařilo přenést na plátno, osobně si myslím že to snad ani nejde.... ten film by musel mít buď X hodin, a nebo by to musel být seriál....Ovšem i tak je to kvalitní podívaná, která člověka znalého (myšleno - přečtenáře) dokáže potěšit svým zpracováním. Nevím zda je pro neseznámeného diváka možno z těchto 2,5 hodin pochytit všechny ty smyčky a zvraty, které jsou tak důležité pro další knihy (filmy). Osobně mi Daniel Craig Jako Mikael docela seděl.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Pro mě zatím po 1. sérii a 3 dílech té druhé je to zatím za 4 hvězdičky. Předlohu jsem nečetl a tak si na postavy teprve zvykám. Poslední pátou hvězdu nechávám na později, uvidíme jestli to rozvine svůj potenciál, který to zatím má... nicméně seriál má velkou schopnost vyvolávat emoce, prozatím jsou to ty negativní kdy u obrazovky nadávám :o) Nicméně držím osodu a božím mlýnům palce a doufám že královna a její synáček zhynou nějakou prozatím na TV obrazovkách nevidaně krutou, dlouhou a bolestivou smrtí :o)

Nedotknutelní (2011)

Krásné, k tomu se asi ani nedá nic napsat. Po dlouhé době film, který ve mě vyvolal hrozně moc hezkých emocí a úsměvů. Hlavní postava Drisse je prostě naprosto úchvatná. Nemyslím si, že by to mělo být v žebříčku takhle vysoko, nemůže se to rovnat filmům jako Shawshank, Forrest apod, ale krásný film to je. U mě bych ho zařadil mezi mé oblibené kousky jako jsou Crash nebo Blind Side, prostě krásný film, který se nemusí vyskytnout každý rok. Vřele doporučuji.

Drak přichází (1973)

Onehdá jsem měl film, kdy jsem si řekl, že bych mohl kouknout na nějaké ty staré klasiky, nejdříve jsem se zklamal u westernu Hodný, zlý a ošklivý a tak jsem si řekl, že bych mohl testnout nějakou tu kung-fu klasiku, kterou jsem jako malý žral a hltal. Dostavilo se šílené rozčarování, tohle je prostě nuda. Zápletka o ničem, postavy o ničem. Zlatá Vesničko má středisková, ta nezklame ani po letech.