Misery nechce zemřít (1990)

Bohužel tady poruším pravidlo a budu film srovnávat s knihou, film jsem měl již nějakou dobu ve své sbírce, ale čekal jsem až dočtu vyníkající knihu abych si nezkazil dojem z knihy. Film je to hooodně silný, ale v případě žejste četli knihu tak je přece jen o tu hvězdičku slabší než to co nabízí kniha. Tady jsem si prostě nemohl pomoct a musel to srovnat.... bohužel ještě hůře to dopadlo u Salem´s Lot.... Přesto je tento thriller velmi velmi kvalitní a doporučuju ho shlédnout.

Vybíjená (2004)

Tahle komedie mě prostě šíleně pobavila, hlavně Ben Stiller je tady slizoun všech slizounů s dofukovacím suspenzorem :o) prostě zábava, film u kterého s enebudete nudit....v době kdy se většina sportovních filmů zaměřuje na sporty typu americký fotbal či basket si tihle týpci vybrali vybíjenou, už ten nápad je úlet, stejně jako se těším do budoucna na Balls Of Fury... prostě chlama jak svin

Starsky & Hutch (2004)

Skvělá zábava, docela mi to připomnělo Zoolendra kde tihle dva řádili ještě možná ve větším stylu, ale i takhle je to výborná komedie, kde opět najdete malé postavičky které s vděkem skvěle zahráli Vince Vaughn či Will Ferrell.

Horší už to nebude (2006)

Príjemná komedie, docela jsem se u ní bavil, jen jsem čekal od Willa Ferrella ještě trochu více jeho ulítlosti. Ale jinak skvělý film, výborný nápad, možná to šlo využít ještě lépe, ale určitě to nebyl promarněný nápad jako u komedie Click se Sandlerem. Možná jen kdyby se Will více odvázal, třeba jako ve Zprávaři nebo Zoolanderovi či Oldschool :o) ale i tak dobrá zábava...

Lepší už to nebude (1997)

Výborná komedie kde naprosto exceluje Jack Nicholson, takhle zabubřelého starého mládence by asi těžko zvládl jiný herec, alespoň si to neumím představit, tahle role mu prostě sedla, příběh taky hezký, jeho návyky naprosto šílené, a skvělé sestrojená změna bručouna v celkem normálního člověka, a výborný pes, ten prostě nemá chybu :o)

Temný úsvit (2006)

Tak trochu jiný film, válečné prostředí z pohledu zajatců bez extra velkých akčních scén kdy jde spíše o psychologii a zachycení hladu a bídy hrdnl. Bale tradičně nezklamal a Steve Zahn ukázal že umí hrát a že není jen Policajt Na Baterky a nebo učitel z Bláznivé Školky. Hodně silný příběh podle skutečné události.

Griffinovi (1999) (seriál)

Family Guy si mě nějakou dobu získával, ale tedka při sledování 6. serie můžu s klidným svědomím říct, že se u něho zasměju více než u Simpsnů a South Parku dohromady. Stewie je prostě postavička která mě vždycky dostane, tenhle seriál je prostě zabiják depresí. Kdo neviděl neuvěří. Prostě kreslené peklo. V každém díle se objeví ve scénkách, které mají dokreslit nějakou hlášku miliony drobných postaviček z kterých skoro brečím smíchem. Např. taková zubní víla mě dostala naprosto do kolen :-)))

Simpsonovi ve filmu (2007)

Velmi dobře jsem se v kině bavil, některé fóry se fakt povedly, jiné zase byly slabší ale určitě se žluté rodince průlom na plátna kin povedl.

Americký gangster (2007)

Denzel můj nejoblíbenější herec tmavé pleti to zase dokázal a odehrál svůj part tak jak jsem to od něho čekal, Russell Crowe taky nezklamal a oba odvádějí vyníkající práci. Výborný příběh a člověka to dostane ještě více když je to podle skutečné události. Příběh o imperiu jednoho muže mi lehounce připomněl Scarface, ikdyž je to trochu méně násilné a příběh se odehrává ve dvou rovinách hlavních hrdinů. Dobře natočeno, prostě po delší době dobrá gangsterka kterou by si neměl nechat nikdo ujít.

Bourneovo ultimátum (2007)

Vyníkající vyvrcholení celé trilogie, strhující kamera která vás ani při obyčejném dialogu svým lehkým pohybem nenechá vydechnout a dostat se z tempa. Vyníkající pronásledovačky, teda spíše zdrhání v podání Bourna, prostě kdo viděl první dva díly tak to musí zakončit tímhle ve velkém stylu.