Super Mac (2010)

V televizních skečí možná výborná zábava, v celovečerním kabátě ovšem křečovitá a místy i dost trapná komedie, která si děla srandu z přes 20 let starého fenoménu. A to už v dnešní době moc nefunguje. Stylizace do osmdesátek byla sice fajn, zvlášť soundtrack potěší a občas by se ten dobrý fór našel. Ty trapnější a nudnější pasáže ovšem převažují. Will Forte mi navíc přišel hodně nesympatickej a Val Kilmer je vážně mega tlustej a místy mi přišlo, že to celé bere nějak vážně. MacGruber si měl svá dobrodružství zkrátka nechat pro televizi a neměl se chodit ztrapňovat do kin.

The Yellow Handkerchief (2008)

Správná komorní a emotivní road movie, která nechá vyniknout výborně napsané dialogy a dobře vyprofilované postavy. Herci jsou perfektní, tempo správně pomalé. Jen škoda toho konce, který to přece jenom tlačí víc do romantické roviny.

Rock ze střední (2009)

Nudná a stupidní teenagerovská pohádka o klukovi, který se vydává za hudebního extra znalce a přitom plete dohromady několik žánrů, namlouvá matku svému 17letému kámošovi a dá dohromady totálně průměrnou popovou kapelu. Rock nikde, humor nikde,romantika je taky fuč a postavy jsou nesympatické. Lisy Kudrow je v podobných filmech škoda a jak se sem k čertu dostal David Bowie bych taky rád věděl.

Centurion (2010)

Soudný den v historickém kabátě. Je to stejně jednoduché (pro někoho až blbé) a naprosto brutální, ale Neil Marshall to ani nijak neumí. A režijně to opět zvládl na jedničku, celé to rychle uteče, akce je správně drsná a navíc je i mnohem lépe sestříhaná než v případě Soudného dne. Což je velké plus. Záda Marshallovi navíc kryje ultradrsňák Michael Fassbender, kterýmu věštím zajímavou budoucnost. Ten svým výkonem nechá zapomenout i na neuvěřitelně prkenou a vtipnou Olgou Kurylenko, která při bitvách působí opravdu k smíchu, ale aspoň že nemluví. Jenom je škoda, že ke konci tomu trochu dochází dech a bylo to malinko blbé už i na mě. I tak ale celkem slušný historický nářez. 70%

Expendables: Postradatelní (2010)

Sly umí plnit sliby a naservíroval nám přesně takovou cestu do osmdesátek, jako sliboval. Výborná "over the top" akce, drsnej Stallone, výborné hlášky, jednoduchý příběh, spousta drsných chlapů, Lungren, Eric Roberts jako záporák...člověk se při sledování tohoto filmu opravdu cítí, jako když jsem před 10 lety koukal na svou již dost ohranou videokazetu s podobnými filmy. Tady už vážně chybí jenom Van Damme kopající své dvojče a hubený Seagal vykonávající pomstu, aby byla atmosféra osmdesátek totálně dokonalá. I když ona je dokonalá i tak, protože i to trochou omlazené obsazení se s tím popralo dokonale a téměř každý má svých pár minut slávy. Mezi Stallonem a Stathamem to funguje, jak kdyby přátele od (Jasonovo) narození, Jet Li si zakope nejlíp za svoji Hollywoodskou kariéru, Dolph Lundren zde je ve své nejlepší roli od Rockyho 4, Mickey Rourke byl drsnej i přes tu plakací scénu a Terryho Crewse prostě nejde za přepálený závěr nemilovat. Jen ten Randy Couture byl krapet nevýrazný. Akce je výborná, i když místy by to chtělo přehlednější střih a závěrečné akční inferno strčí do kapsy i Komando. Bez keců akční scéna roku. Sylvester Stallone prostě splnil to co slíbil a přinesl nám výbornou poctu létům osmdesátým se všechnou svoji akčností i prostoduchostí. Nic víc, nic míň. Ale já vlastně ani nic víc chtít nemohl. P. S. : Scéna v kostele je už teďka legendární.

Saltová (2010)

Jestli chcete akční film s debilním scénářem, tak si najměte Kurta Wimmera. Pokud chcete, aby to bylo aspoň trochu koukatelné, tak si k němu přizvěte i Phillipa Noyce. Ten totiž své řemeslo nezapomněl a akční scény mu jdou opravdu od ruky, navíc je jich tu docela dost, pořád se tu něco děje a má to dobrý tempo. Takže jsem se určitě nenudil. Bohužel jsem se ale tolik nebavil, protože naprosto debilní scénář mě držel hodně při zemi. Kurt Wimmer totiž chtěl napsat tak strašně chytrej a komplikovanej thriller, že musel dát po každých 10 minutách nějaký zvrat. Nakonec to ale vůbec nedává smysl, postavy se chovají naprosto nelogicky a ke konci už mě to dost štvalo. A když vás kvůli tomuto štve film, tak už s tím ani Noyceovi přednosti moc nenadělají. A Angelina Jolie možná vypadá ze současných hereček nejlépe v akčních scénách a fakt jí to věříte, jenže s tím zbytkem už to tak slavné u ní není. Aspoň, že Liev Schreiber a Chiwetel Ejiofor si drží svůj standart.

Muž ve stínu (2010)

Tomuto filmu není v rámci žánru naprosto co vytknout. Roman Polanski se vrací ke své staré osvědčené metodě a buduje napětí naprosto brilantním způsobem. Doplňuje to navíc i výbornou atmosférou propršeného a depresivního počasí. Místy je možná trochu předvídatelný, ale na to jsem v této výborně budované hře neměl čas myslet. Exceletní herecké výkony už jsou jen třešničkou na dortu.

Karate Kid (2010)

Celkem příjemné překvapení. Od Zwarta jsem toho moc nečekal, takže jsem od remaku této video klasiky očekával jen to nejhorší. Zwart ale nakonec překvapil dobrou atmosférou, kamerou a vlastně i solidní režií, která udržuje ve filmu všechny propriety správného rodinného filmu. Příběh je jednoduchý, což je v tomto případě plus, tempo je slušný a závěrečný turnaj nemá chybu. Jaden Smith ušel a Jackie Chan je ten správnej mentor, který navíc mlátí děti a má auto zaparkované v obýváku. Myslím, že podobnými rolemi by se mohl v Americe v budoucnu uživit. Jenom je to až moc dlouhý a i přes slušné tempo to časem přece jenom začne nudit. Některé scény, hlavně s Jadenem a čínskou holkou, by se klidně daly vystřihnout, protože stejně moc nefungovaly. Jinak ale celkem spokojenost na film, který se jmenuje Karate kid i když tam není karate.70%

Chůva v akci (2010)

Nevím proč, ale mě to překvapivě dost bavilo. Asi proto, že jsem očekával další srajdu typu "akční hrdina si musí vydělat na nájem, tak musí v jednom filmu hlídat děti". Z této kategorie jde ovšem o film velmi snesitelný, přece jenom nemusel Jackie klesnout tak hluboko jako Diesel nebo Hulk Hogan (i když ten je v háji pernamentně). Titulková scéna sestříhaná z Jackieho předchozích filmů je sice wtf, pak už je to ale celkem příjemná zábava pro celou rodinou se snesitelnými dětmi a opět nápaditou choreografií.50%

Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

Akčnější, svižnější, napínavější a hlavně ucelenější než první část. Konečně se dostáváme Mesrinovi pořádně pod kůži a Cassel zvládá bravurně i polohu, kdy už byl z Mesrina totální magor. Akce nemá chybu, silných scén je nespočet, člověk se v tom mnohem lépe orientuje. Rozhodně o třídu lepší než první část.