Zrádce (2008)

Hodně napínavý thriller, který sice neoplývá nijak originálním scénářem, ale nudit se u něj rozhodně nebudete. Jeffrey Nachmanoff má totiž režii víc v ruce než psaní, takže i když víte jak to celé dopadnete, tak se nudit rozhodně nebudete a napětí neustává. Řemeslně to má v malíku a zní k tomu i celkem zajímavá hudba. Herci jsou také bezvadní. Don Cheadle mi do této role ze začátku sice moc nesedl, ale on prostě neumí hrát špatně. Guy Pearce také po dlouhé příjemně překvapil, stejně jako překvapil celý film.70%

Pacifik (2010) (seriál)

Jak se lišila válka, tak se líší i seriál. Je tedy jasné, že další nářez typu Bratrstva neohrožených nás nečeká a bude tu pochopitelně pár změn. Bohužel, tyto změny ne vždy vyšly. Celé se to víc než na bitevní vřavu snaží hrát na charaktery postav a jejich psychiku při složitém dobívání japonských území. To se ale ne vždy povedlo a zvláště prvních cca 5 dílů je značně nevyvážených a místy i docela nudí. Správně smíchat válečnou vřavu a psychologii postav se podařilo až v závěrečných 3 dílech, které jsou opravdu vynikající. Zaměření se na postavy navíc paradoxně způsobuje, že diváka nezaujmou tolik, jako v případě Bratrstva. Jasně, Leckieho a Basiloneho jsem si oblíbil hned, ostatní v čele s Eugenem mě ale moc nezaujali a některé vedlejší postavy navíc dostaly po hříchu málo prostoru. Zkrátka to chtělo úvodní seznamovací díl jako v předchozím případě. Když už ovšem dojde na samotné boje, tak je opravdu na co se koukat a jde o špičku ve svém žánru. Peníze jsou zde vidět od prvního do posledního výbuchu. Herci jsou výborní, několik silně emotivních scén se tu také najde a hudba je také vynikající. I přes těch několik výtek je to pořád výborný seriál a jeden z vrcholů letošní seriálové sezóny. Pátou hvězdu tomu ale dát s čistým srdcem nemohu, pár nudných chvil tu opravdu bylo a nemám chuť se na to ještě někdy znova kouknout. Na Bratrstvo neohrožených přitom můžu koukat pořád dokola.

To byl zítra flám (2010)

Výborná oddychovka s patřičným feelingem a narážkami na 80. léta. Místy je to možná až moc jednoduchý a tupý styl humoru, ale nesmějte se tomu, když hlavnímu kvartetu to tak dobře šlape. Navíc to sakra rychle uteče a já se smál od začátku do konce. Chevy Chase potěší a Crispin Glover ne a ne o tu ruku přijít. Nebýt pár zbytečných nechutných scén, tak jdu snad i na 5*. Výborná komedie, která ale pochopitelně asi nebude pro každého

The Runaways (2010)

Hodně zajímavý životopisný snímek o první ženské rockové kapele. Má tempo, hraje k tomu poctivá rocková muzika a má to příjemný videoklipový střih, který sem dost sedne. I tu atmosféru sedmdesátých let se povedlo přenést do filmu hodně dobře. Kristen Stewart a Dakota Fanning si svými výbornými výkony napravují pověst po Twilight sáze a zaujme i výstřední producent Michaela Shannona, kterého začínám mít po Nouzovém východu docela rád. Jenom škoda, že se režisérka nezbavila pár klasických neduhů životopisných filmů., takže nám tady pár věcí evidentně chybí. Taky by nezaškodilo více se zaměřit na další členky skupiny než na hlavní 2 protagonistky, některé z nich jsme dokonce viděli jen v pár záběrech. Se životopisných snímků je to ale pořád slušný nadprůměr.

Závod s ďáblem (1975)

Tempo filmu je sice dost pomalé, atmosféra je tady ale tak hutná, že by ji film mohl lopatou rozdávat současným hororům a ještě by mu hodně atmosféry zbylo. Herci jsou výborní, závěrečná automobilová honička špičková, režisér to má pevně v rukách a celý to má ten správnej feeling sedmdesátých let. A jestli vám ten sedne, a máte rádi atmosférické horory, tak byste si tuto lahůdku neměli nechat ujít.

Zelená zóna (2010)

Greengrass a Damon nám představují svůj pohled na Irák v bourneovském stylu = opět rychle, zběsile a s rozklepanou kamerou. A i přesto, že se na to kouká opět velice dobře a Paul Greengrass zase řemeslně vůbec neklopýtnul, tak už tomu přece jenom trochu dochází šťáva, místy to působí dojmem okoukanosti a člověk tolik nesoucítí s hlavním hrdinou jako v Jasonově případě.. Příběh je dobře napsaný a člověk je opravdu napjatý jak to dopadne, po Scottově Labiryntech lží jsem měl ale víc důvodů k zamyšlení. Matt Damon je opět výborný, Greg Kinnear překvapivě v záporné roli skvělý a Jasona Issacse jsem ze začátku ani nepoznal. Akce je výborná, ale je jí málo a hudba tentokrát překvapivě nevýrazná. Zkrátka a dobře, Greengrass se ani tentokrát nemá za co stydět a předvedl další výbornou řemeslnou prácičku, která ovšem neosloví zdaleka tolik jako v předchozích případech, včetně zmiňovaného Labiryntu lží.

Parchanti (2010)

A-team by sice tenhle tým roznesl na kopytech a podal si je levou zadní, i tak je ale The Losers celkem příjemný béčkový akčňák. Jeffrey Dean Morgan je opět charismatickej, Zoe Saldana je tak hot, že by podpálila i plátno a Chris Evans je zde opět expertem přes hlášky. Celej tým je výborně obsazenej a skvěle to mezi nimi funguje. Nefunguje zde ale hlavní záporák, protože to co předvádí Jason Patric je něco úděsnýho. U akčních scén je taky na co se koukat. Jenom režie je místy trochu nevyrovnaná a i přes svou délku to má pár hluchých míst. Navíc ten videoklipový střih byl místy na škodu. Vcelku ale další velice příjemná týmovka tenhle rok.70%

Maraton lásky (2007)

Překvapivě hodně zábavná komedie. David Schwimmer ukázal, že není jenom Ross, ale také talentovaný režisér. Nějaké vtipy jsou sice stupidní, ale jinak jsem se smál hodně a Schwimmer se v Británii rozhodně neztratil. Pegg je vtipný jako vždy, Thandie Newton je k nakousnutí a Dylan Morgan potěší.

Poslední cesta (2009) (TV film)

Příběh jednoduchý, v podstatě pomalu žádný jenže celé je to tak komorní a lidské, že to člověka osloví. Kevin Bacon předvádí výborný výkon, režie je přesná a hudba tako zaujme. Nebýt místy až moc viditelného amerického patosu, byl by výsledek ještě emotivnější. 70%

A-Team: Poslední mise (2010)

Výborný akční výplach, při kterém se vám bude popcorn chroupat zatím nejlépe za tento rok. Celý je to jednoduchý a hollywoodsky přepálený. Jenže to přesně Carnahan a spol. chtěli a o nic jiného se nesnažili, a právě proto je to zábava od začátku do konce. Ty nejpřálenější věcí, u kterých byste chtěli v jiných případech utrhnout tvůrcům hlavu, jsou tady právě nejvtipnější díky tomu, že si to na nic nehraje a chce to jen a pouze pobavit (útěk s tankem). Akce je tam víc než dost a většinou je hodně dobrá, jenom při pár bitkách je chvílemi nepřehledná. Herecké kvarteto je výborné a perfektně sehrané a každá jejich hláška (a že jich je!!) vás dostane. Navíc to celé hodně rychle uteklo, mně to přišlo jak necelá hodinu a přitom to trvalo o hodinu déle. Jen ke konci tomu trochu dochází dech a finále už mě tolik neoslovilo. Carnahan to ale zvládnul na jedničku a zatim nakopává zbytku filmům z letní sezóny (Kick-ass sem nepočítám) zadek. 80+%