Zataženo, občas trakaře (2009)

Další z řady povedených animáků. Ze začátku mi docela trvalo než jsem se naladil na ten správnej styl humoru a některý ty ksichty co tam hází hlavní hrdina mi moc vtipný nepřišly. Těch nápadů je tam ale tolik a druhá polovina filmu je natolik šílená, že se tomu nedá odolat. A to, že člověk dostane hlad u filmu, ve kterém prší hamburgery, sněží zmrzlina nebo chodí pečený kuřata je tak trochu samozřejmostí ;) 70%

Pokrevní bratři (1999)

Stylový až na půdu. Tenhle film má všechno, co by správnej akční film měl mít. Dobrej příběh, sympatický hrdiny o který se člověk bojí, efektní a drsnou akci a sem tam nějakej ten černej humor. A navíc si přičtěte ještě pár vynikajícíh nápadů jako např. rekonstrukce místa činu. Flannery s Reedusem jsou správně sehraní a Wiliam Defoe si to celý náležitě užívá. A Troy Duffy předvedl na svůj první film excelentní práci. Jenom na začátku mi chvilku trvalo, než jsem tomu přišel na chuť a naladil se na správnou vlnu. Poté jsem si to ale jenom užíval.

Škola života (2009)

Podobné téma už jsme tu měli několikrát. Mladá holka se poprvé zamiluje, ještě ke všemu do staršího muže a začíná objevovat svět, o kterém před tím pouze snila. Jenže po každé pohádce přichází kruté vystřízlivění.... Jak říkám, viděla jsme to mnohokrát. Ale jen málokdy jsem si to tak vychutnal, doslova se vcítil do kůže hlavní hrdinky a nasávál výbornou dobovou atmosféru. Režie odsýpá a scénár je dobře napsaný, i když vlastně tak nějak čekáte co bude následovat. Carey Mulligan je výborná a ten Oscar z toho klidně může kápnout, na zbytek osazenstva by se ale také zapomínat nemělo. Zvláště na Sarsgaarda a Molinu, kteří předvádějí své (nad)standartní výkony. Jenom ten konec vypadá, jako by byl narychlo spíchnutý horkou jehlou. Jinak ale velice příjemné překvapení.

Logorama (2009)

Jedna z nejoriginálnějších věcí, co jsem za poslední dobu viděl. Animák plný nápadů, který na 100% využívá svůj námět se zapojením známých reklamních postav a značek. No kde jinde se vám poštěstí vidět McDonalda kriminálníka, hochy z Michelinu jako policajty a Mr. Propera jako průvodce v ZOO. A ta krátkometrážní stopáž je tak akorát. Škoda, že ke konci to trochu ztrácí dech a ten mírné ekologickej konec mi tam moc nepasoval. Ale i tak jsem si to dost užil.

Věc (1982)

Hodně mrazivý a atmosférický film, který vám dovede zimu až do obýváku a navíc vás donutí nikomu nevěřit.

Zprávař: Příběh Rona Burgundyho (2004)

Frat Packovský humor jak ho máme nejraději. Will Ferell je tu v jedné ze svých nejlepších rolí, Christina Applegate překvapivě snesitelná a zbytek, včetně cameo roliček, je taky boží. Bavil jsem se opravdu od začátku do konce. Scény jako bitka s mědvědy, hraní na flétnu nebo bitva televizních zpravodajů by se měly tesat, ať na ně jen tak nikdo nezapomene.

Cesta (2009)

Takhle depresivní atmosféru už jsem dlouho nikde neviděl. Zobrazení šedivého, mrazivého, postapokaliptistického světa se povedlo na jedničku. Pomalé tempo tomu ještě přidává na působivosti a některé scény jsou opravdu mrazivé. Viggo Mortensen předvádí další bezchybný výkon a dětský herec Kodi Smit-McPhee hodně příjemně překvapil. K tomu si připočtěte ještě mrazivou hudbu a až na pár slabších míst výbornou režii. V této budoucnosti bych opravdu nechtěl žít.

Sherlock Holmes (2009)

Ritchiemu se přechod do popcornové ligy povedl. Na jeho nejlepší filmy to sice vůbec nemá, ale pořád mu člověk neupře ten šmrnc a talent. Sherlock tak uteče velice rychle a člověk se až na pár pasáží nenudí. Moderní zpracování Sherlocka se mi zamlouvá velmi a u Watsona mě ta přeměna zaujala ještě více. Taky to vlastně koneckonců závisí na těchto dvou postavách a jejich představitelích. A zde to nemohlo dopadnout lépe. Downey s Lawem si náramně sednou, chemie mezi nima je vynikající a lítá mezi nimi jedna hláška za druhou. Škoda, že neměli sobě odpovídajícího záporáka, protože Mark Strong jednak neměl příliš prostoru a také si vybral zrovna svojí slabší chvilku. Bohužel, příběh je docela slabý. S tím si místy neporadil ani Ritchie (závěrečný souboj byl fakt blbě zabitej haldou vysvětlovaček). Proto má člověk dojem, že nebýt dvou hlavních představitelů, tak je to film poloviční. Jako dobrodružná jednohubka to ale potěší velmi a druhému dílu se nebráním.70%

Gangy New Yorku (2002)

Je vidět, že Scorsese se na tenhle film připravoval hodně dlouho. Příběh je to vynikající a po výpravné stránce to nemá chybu. Opravdu jsem měl pocit, že jsem se kouknul snad do každýho kouta tehdejšího New Yorku a vůbec to nebyl hezký pohled. Krví se tu nešetří (úvodní bitva vede) a při některých scénách mi dost mrazilo. No a výkon Daniela Day-Lewis je opravdu monumentální a převyšuje všechny okolo, i když ostatní taky nehrajou špatně. Nebýt té rušivé linie DiCapria s Diazovou, která mi místy lezla na nervy, tak dám i plný počet. Je totiž vidět, že Martin do toho dal všechno.

New Yorku, miluji Tě! (2008)

Minule to bylo Paříž, tentokrát je to New York. A mě to oslovila ještě více než minulá povídková verze. Přitom se toho zas tolik nezměnilo. Opět tu máme několik krátkých povídek v námi známém městě, kouzlo a poetika města je opět převedana výborně a každý si tady najde tu svojí srdcovku. Jsou tu povídky smutné, scénaristicky velmi hravé, vtipné, jedna nabita sexuálním napětím a taky poetické. Jenom nějaká vizuální bomba, jako byla ta v Paříži mi tu chybí. Jenže díky tomu, že některé příběhy nebo postavy vidíme v průběhu celého filmu to celé drží mnohem lépe po hromadě a má to mnohem větší spád. Díky pomalejšímu tempu jsem se u Paříže často i docela nudil, tady ovšem ne. Navíc se tady nevyskytuje povídka, která by mi přišla vyloženě slabá a nebo by mě nudila. Což se mi u povídkových filmů taky často nestává. New York ve mně zanechal velké emoce a chuť někdy ho navštívit, tedy ne že bych ji předtím neměl. Mě by jenom zajímalo, jakým městem nás režiséři ohromí příště.