Frida (2002)

No aby se mi Frida nelíbila, s mojí zálibou v kráse a svobodě! Srostlé obočí je jasný důkaz, že Salma Hayek do toho šla fakt naplno. A že tyhle důkazy normálně nemám ráda! Ono z toho opravdu bylo cítit, že to nebyla Salma sobě, ale skutečné Fridě Kahlo, a to se mi líbilo - ta opravdovost. Vášeň, se kterou Frida malovala, milovala, bojovala, a důstojnost, se kterou odešla. Je to radost, když jde forma ruku v ruce s obsahem.

Kluci nepláčou (1999)

Nechce se mi ohlížet na to, kolik společného to mělo s reálnou story. Pro mě byla realita to co jsem viděla a cítila. Tzn.ochromující bezmoc vůči lidské demenci, ať už je vyvolaná dobou, neinformovaností či nevzdělaností. Měřítko normálnosti je v naší společnosti bohužel nastaveno velice přesně, s nulovou odchylkou - a, ouvej! Zase ta demence. Další svý názory si pro jistotu nechám pro sebe, aby nám to měřítko neprasklo.

Million Dollar Baby (2004)

Přiznávám, že první dvě třetiny filmu nic moc, pro mě. Na můj vkus příliš mnoho sentimentu a hlubokomyslných blábolů.Chtěla jsem box, svaly, dřinu, pot a krev. To všechno jsem postupně dostala a dostala jsem i mnohem víc, než bych si byla přála. Konec byl pro mě naprosto šokující a nečekaný, brečela jsem tak, že jsem sotva četla titulky. A říkala si proč sakra nezůstalo u hlubokomyslných keců. Vyzvedávám do nebes skvělou Hilary Swank, každé své roli dává 150% ze sebe a zbytek profesionálně nadře.

Město andělů (1998)

Kdybych mohla hodnotit jen název filmu, bylo by to 5*, protože právě samotný název dává obrovský prostor pro fantazii. Příběh, který mi byl nabídnut, na plný počet není, přesto musím říct - krásné, dojemné, smutné. Těsně před závěrem vždy přepínám, protože na to nemám nervy!!!

Motýlek (1973)

Hmmm.. Drama, které působí velice mile. Milé je zřejmě pevné přátelství navzdory osudu, milé jsou maličkosti a rituály, které dělají utrpení jakžtak snesitelné, milý je Dustin Hoffman i Steve McQueen. Čím víc se při tomto filmu usmíváte, tím více si uvědomujete paradox toho, co vás to vlastně rozesmívá. Silný příběh o silné vůli.

Zkrocená hora (2005)

Vřele doporučuju bez českého překladu, obzvlášť pokud máte 8 let němčiny jako já a nerozumíte ani slovu. Film tak dostane úplně jiný rozměr - všechno je jen a jen o vašich pocitech a fantazii a nakonec vás to zákonitě rozbrečí. Stoprocentně. I kdybyste si do té doby mysleli, že "tuty stačí postavit k lopatě a vono se jim to srovná". Samozřejmě také můžete dojít k tomu, že chcípnul, protože byl nemocnej - a právě v tom tkví jedinečné kouzlo fantazie - bude to totiž jen vaše dílo.

Blbý a blbější (1994)

Pokud se Jim Carrey zrovna neproměňuje v masku nebo nepátrá po zvířátkách, musím říct, že mi jeho humor vyloženě sedí. Blbý a blbější je další z jeho komedií, u které strašně ráda povypínám mozkové závity a strašně dobře se bavím.

Moje léto lásky (2004)

Na Moje léto lásky jsem si vzpomněla dneska, když nám k tanci a poslechu hráli Goldfrapp - jejich Lovely Head je totiž právě ten song, který filmu dodává tu tíživou a naléhavou atmosféru. A přitom tak brutálně svobodnou. Pamatuju si tohle: dvě kukačky něco hledaly a našly sebe - to bylo milý. Lovely Head – stačí pustit si po nějaké době trailer a lítáte v tom znovu. A Paddy Considine – Co takhle k pěkné kostkované košili Prestižky? Bože, jestli existuje antichlap, pak je to Paddy Considine v roli Phila.

Dluh (2010)

Ovšem lepší spoiler než oficiální text distributora jsme si nemohli přát! Mně už v něm chybí jen vysvětlení, co se s Rachel nakonec stalo. Jako by si John Madden řekl, že nás nebude zbytečne rušit dějem, když nashromáždil takový megaesa. Plytký drama o supertajný misi agentů Mosadu a nenaplněný příběh jedný nenaplněný lásky. Jenže já si i přesto celou dobu říkala, že koukám na docela dobrý film. Záhada... Rozluštění se zřejmě bude týkat rčení o jednoduchosti a kráse. Ale nevím.

Agent v sukni (2000)

Jsou to ale ty nejnespravedlnější 3*, který jsem kdy dala, protože jsem se smála od začátku do konce. Jenže já tyhle černo-převleko-komedie fakt tak nesnášim!!!