wallax

okres Hlohovec

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 20.7.2019  00:04

Jedno miesto, rôzne charaktery, bohaté dialógy...čiernobiely film Quentina Tarantina. S jedným obrovským rozdielom...film je z roku 1965 a je to československý film

• 19.7.2019  18:47

Idete na komédiu a odchádzate s hlavou plnou myšlienok (tento pocit po filmoch mám veľmi rád) o tom či je Váš život dobre nastavený, či skutočne potrebujete všetko čo vlastníte a čo by znamenalo zredukovať počet vlastnených vecí a aký by bol kľúč výberu týchto vecí. Úžasný film, komédia na zamyslenie sa nad tým ako žijeme. Produkčne by som film vôbec netipoval na nemecký, bolo to celé natočené až nečakane výborne, herecky skvelo stvárnené, exteriéry Berlína (a ďalších lokácií kde sa točilo, napr. park v Slovinsku) veľmi pekné. Český dabing bol celkom ok, aj keď...ešte jedna projekcia bez neho určite doma bude. Celkovo veľká spokojnosť. Európska filmová tvorba ma veľa do seba a má čo ponúknuť aj náročnejšiemu divákovi, to je bez debaty. Trošku mi to pripomenulo jeden z naj filmov môjho rebríčka Tajný život Waltera Mittyho (tiež komédia po ktorej som sa hrabal v hodnotovom rebríčku a nastaveniach môjho života).

• 17.7.2019  21:29
    Hellboy (2019)

Efekty ako keby robila partička stredoškolákov ako rovníkový projekt, príbeh...povedzme, výkony hercov nejaké plané...celkový dojem veľmi slabý, ani horor ani komédia ani hororová komédia, jediný svetlý moment záverečná metalovka...takže verdikt, nemastné, neslané, oveľa slabšie ako predchádzajúce dve časti.

• 4.7.2019  21:44
    Yesterday (2019)

Skvele urobený film. Úsmevný a príjemný od začiatku do konca. Herci si to náramne užívali a bolo to cítiť na ich výkonoch. Piesne The Beatles mi nie sú neznáme, ale nie je to niečo čo by som počúval často. Film však spojil zopár vecí, ktoré mám rád a tým mi celkom zahral na strunu. Za prvé nebola tam Coca-cola, ktorú nemám rád...túto rolu si plne ukradla moja obľúbená Pepsi 😉 svoju rolu tam dostal napríklad Rover 75 či Microsoft Surface Laptop. Ja viem, že o tomto ten film vôbec nebol, ale tieto drobnosti mi už tak dobrý film ešte viac spríjemnili. No a k tomu naviac som si ho mohol užiť v úplne novom zdigitalizovanom kine Úsmev v Hlohovci (2K obraz, 7.1 Dolby zvuk). A podľa reakcií divákov na konci súdiac, film sa nepáčil len mne 😃 Myslím, že tento film sa v dnešnej záplave hudobných snímkov a filmov o hudobných kapelách určite nestratí.

• 5.5.2019  19:39

Od Iron Mana po Avengers: Endgame sme ušli pomerne dlhú cestu...trvalo to dlhých 11 rokov, 22 slušných filmov, takmer 50 hodín projekcie...a 1 úžasný svet Marvelu. Po burácajúcom, ohlušujúcom, emotívnom a napínavom predstavení...záver...silný moment...to ticho v sále hučalo viac ako Dolby Atmos...to hovorí za všetko

• 14.4.2019  12:55

Film...ktorý Vám povie jasne a zrozumiteľne: Ak nejde o život...ide o hovno.

• 17.3.2019  03:06
    Robin Hood (2018)

Neviem či je dobré či zlé za každú cenu tlačiť donekonečna remake starých a originálnych filmov. Spracovaním sa mi tento film páčil no viac by sa jeho vizuál hodil do filmu ako je Assassin Creed. Bol to mix Matrixu, Indiana Jonesa a už spomínanej hry. Ja síce rozumiem, že príbehy sa dajú vyrozprávať vždy inak a napriklad zaujímavejšie či efektnejšie...no zároveň pociťujem, že nový design uberá niečo z vážnosti (?) či mystérie príbehu. Dynamika tam bola, efektnosť tiež...len nejak tam chýbala hĺbka a určitá forma citu pre samotný dej.

• 17.3.2019  02:58

To bolo tak strašne zlé, až to bolo perfektné.

• 12.3.2019  23:29

Na začiatku som si hovoril, začo toto dostalo plešouna? Na konci som si hovoril, veď to boli vlastne Intouchables inak. Skvele natočené i zahrané. Krásny film.

• 24.1.2019  11:49
    Upgrade (2018)

Zaujímavý nápad a zaujímavo spracované

• 19.1.2019  16:41
    Halloween (2018)

Celkom slabota až katastrofa. Asi som starý alebo len po mne nešiel vrah no konanie postáv mi prišlo miestami hrozne primitívne. Natočiť logický a zároveň dobrý horor je asi ozaj ťažké...ak vôbec možné.

• 13.1.2019  13:46
    Syn zmaru (2014)

Slušný filmik a takmer som ho opomenul. Dlho som sa nan chystal a nakoniec ma milo prekvapil...viac ako som čakal. Od otvorenia hry až po záverečný šach mat to malo spád aj napätie či štipku záhady. Sú aj lepšie filmy s podobným konceptom ale tento sa medzi nimi nestratí a nájde si svoje miesto.

• 4.11.2018  23:22

ABSOLÚTNE FANTASTICKÉ!!! Kráľovná je len jedna!

• 21.10.2018  17:59
    Venom (2018)

Nebolo to zlé, no pred takými 15 až 20 rokmi by to bola bomba. Dnes len úvod do sveta Venoma a aj to skôr formou rodinnej komédie (ako to už býva zvykom, R-kový rating by tomuto typu filmu jedine prospel).

• 18.8.2018  18:38

"Paradox - Život je záhada. Nestrácaj čas aby si ju vyriešil. Humor - Maj zmysel pre humor. Smej sa sám sebe. Je to sila nadovšetky. Zmena - Nikdy nič nezostane rovnaké." Úžasný príbeh o prerode bytosti. Príbeh o tom ako sa človek môže zmeniť keď sa zmeniť chce. O tom, že cesta nie cieľ prináša šťastie. O tom, že keď nedostaneš, čo chceš tak trpíš a aj keď dostaneš presne to čo chceš, aj tak trpíš...lebo si to nemôžeš udržať večne...O tom, že jediné na čom záleží je náš postoj k veciam, ktoré sa dejú, k veciam nad ktorými nemáme, nemali sme a nebudeme mať kontrolu a najdôležitejšom okamžiku v živote človeka - o prítomnom okamžiku - tu a teraz.

• 17.8.2018  22:46
    Orel Eddie (2016)

Krásny film plný príjemného humoru a napätých okamžikov, nádeje, radosti, vzostupov i pádov (doslova). Presne toto je typ filmu, ktorému, ak by som bol režisér, by som sa venoval. Inšpirativny a motivačný...toto a jemu podobné by mali pozerať deti na školách. A priznám sa...na konci ukápla i slzička radosti 😊 Za mňa najlepší optimistický film hneď za The Secret Life of Walter Mitty...Fantastické!

• 17.8.2018  16:12
    matka! (2017)

Aronofsky je génius. A nerozumiem úplne prečo sa mi jeho abstraktné filmy páčia. Teda jeho Fontánu považujem za vrcholné dielo kinematografie, ktoré po každej ďalšej prijekcii prináša niečo nové...no pri Matke! som trošku v koncoch. Zrejme to chce nechať udržať. Napriek týmto pocitom to bol veľmi zaujímavý a skvele natočený snímok a silný zážitok.

• 14.8.2018  20:27

Jeden z najmilších filmov aký som kedy videl. Príjemná romantická komédia s hviezdnym obsadením zakončená krásnou Stingovou skladbou "Until".

• 4.8.2018  14:19

Natočené ako TV inscenácia s divadelnými kulisami...nápad na film bol povedzme zaujímavý ale jeho pretavenie v celovečerný film je hrozné.

• 3.7.2018  10:48
    Dr. House (TV seriál) (2004)

Spraviť seriál o na jednej strane arogantnom, zdanlivo bezcitnom, chrapúnskom, povýšeneckom hajzlovi a na strane druhej geniálnom, takmer neomylnom lekárovi, ktorý neuznáva autority, ponižuje všetkých naokolo, javí všetky príznaky sociopata a osoby s božským syndrómom no, ktorého všeobecné i špecializované medicínske vedomosti predčí snáď len jeho závislosť na liekoch proti neznesiteľnej bolesti, ktorú denne zažíva bol veľký hazard, odvaha a krok do neznáma. No bola to trefa do čierneho, brilantný krok, ktorý vyšiel dokonale. Jeho osoba je ako spojenie Sherlocka Holmesa a Stephena Hawkinga, dokonalej osoby v tele, ktoré by nedokázalo prežiť samé v spoločnosti pokiaľ by ho spoločnosť neakceptovala takého aký je. House je čurák a dáva to všetkým pocítiť a všetci sú pre neho idioti, ale je to geniálny čurák a svojím spôsobom je dôležitý. Spoločnosť (občas) potrebuje geniálnych aj keď arogantných hajzlov.

• 3.6.2018  17:03

Skvelá akčárina z nórska. Napínavá jazda na snežnom pluhu proti mafiánom.

• 3.6.2018  16:47

Najhoršia zo série

• 3.6.2018  10:35
    The Circle (2017)

Zaujímavý nápad a myšlienka. Týka sa nás všetkých.

• 17.5.2018  23:05
    Deadpool 2 (2018)

Deadpool 2 je Deadpool 1 na steroidoch! Zároveň najlepšia akčná komédia 2018 s najlepšou ale, že úplne najlepšou potitulkovou scénou EVER!!!!! Disney, prosím Disney nechaj Foxu voľnú ruku aj naďalej...

• 5.5.2018  09:44

Vycibrená záležitosť a tak trochu filmový unikrát. Svojím spracovaním sa snímok radí na zvláštne miesto. Bežne sa vo filmoch najmä tých hororových či thrilerových tvorí atmosfera hudbou a hlasitými zvukmi. Treba povedať, že hudba občas zahrala aj tu a prekvapivé hlasnejšie zvuky sa tu tiež občas vyskytli, no to čo robí tento film iným je to, že prevažne v ňom bola atmosféra tvorená tichom! Áno, znie to zvláštne ale je to skutočne tak. Tiché zvuky vyľudnených osád, striedané šepotom hercov a občasným prerušením hudbou či zvukom vodopádu. Pre mňa veľké prekvapenie a to nehovorím o hercoch, ktorí to v takmer úplnej tichosti skutočne celé krásne uhrali. To je ta príjemná stránka návštevy kina. Dajte si pozor (aj keď to už asi nie je úplne vo vašich silách) ku komu si v kine sadnete...mne sa podarilo sadnúť medzi 3 veľmi hladné osoby. Z prava a z ľava na mňa takmer celý film a to aj v tichých pasážach (vo filme ich je prevažná väčšina) útočili zvuky najchrumkavejších pukancov vyberaných z najšuchotavejších sáčikov. Nadomnou sa usalašili osoby so silným nutkaním porozprávať sa v tmavej miestnosti a ešte si za to aj zaplatiť. To kecanie nebolo počas celého filmu, takže ok, občas v kine aj ja niečo prehodím, ale aby dospelý človek nevydržal 90 minút bez chrúmania pukancov...toto nebol zvukovo vyhúlený blockbuster ako Avengers alebo Dunkirk kde môžete rozbíjať aj taniere a nikto sa ani neobzrie. Ešte ani v tých najtichších chvíľach ich nenapadlo nevyjedať pukance a radšej si počkať kým zahrá hudba či najesť sa za zvukov spomínaného vodopádu. Zakázal by som konzumovať jedlo v kine! Takže film super, spolu prisediaci katastrofa.

• 27.4.2018  10:11

Páčilo...bavivé, akčné, digitálne so snahou zaútočiť na city (nevyšlo) a najlepší Avengeri doteraz. Ale asi sa nie je čomu čudovať. Majú toľko postáv ako v Pánovi prsteňov a vlastne celý film na mňa pôsobil ako séria zo Stredozeme. Množstvo charakterov a každý s väzbami a minulosťou, ktorým sa dá dať (niektorým viac iným menej) priestor, celý svet už nie je len o Capovi a Iron manovi, ale je to fungujuci vesmír...podobne ako stredozem ale s ďaleko lepším protivníkom. Thanos je Pán! Ide si svoje a Avengeri majú z toho nie len vrásky...no nebudem spoilovat, uvidíte sami.

• 9.2.2018  15:23

Tak nie, nebol to ženský John Wick. Za mňa 2/5. Pomerne slabučké. PS: bitka na schodisku, totálne odfláknutá. :(

• 30.12.2017  12:48

Famózne!!! Tak nakoniec sa to podarilo! Po tohoročnom sklamaní v podobe La La Land (kde som odchádzal z kina uchvátený spôsobom akým to bolo natočené, kamerou a farbami, ale ani jediná skladba či tón mi v hlave nezostali) dostal Moulan Rouge konečne vizuálne nádhernú, spevavo dokonalú, príbehovo pútavú konkurenciu a konečne nie je na mojej pomyslenej muzikálovej priečke sám. Skladby, choreografia počas nich (scéna v bare!!!) sú neskutočne živé a nadupané, tam kde bol "Červený Mlyn" majstrovsky nádherne statický, žije "Najväčší Showman" dynamikou, každá vec na place je v pohybe (minimálne sa to pri tej kamere tak javí), tam kde La La Land síce spevácky a hudobne zapôsobil ale nezanechal žiadne stopy, tam Showman bude dlho rezonovať v pamäti a núti pohmkávať si jednotlivé melódie. Režisér sa vyhral s každou scénou, hry tieňov, farby, strih aj kamera sú v dokonalej harmónii a k tomu ten vypiplaný spev všetkých zúčastnených. Kašlite na recenzie o príliš rýchlom ubiehaní jednoduchého príbehu, o nevysvetlených udalostiach v scenári...sú to len prázdne kecy (na rozdiel od filmu plného nádhery). Sadnite do kina, ideálne do IMAXu a nechajte sa obkľúčiť špičkovo znejúcimi skladbami, prenádherným farebným kabátikom a animáciami v každej scéne, k dokonalosti dotiahnutými choreografiami a príjemným príbehom. Ak sa Vám páčil Moulan Rouge, The Greatest Showman má minimálne rovnaké šance u Vás uspieť. Všetci protagonisti si film naplno užívali a je to z plátna sakramentsky cítiť. Hugh žiari ako nikdy predtým a z celého ansámblu srší obrovská energia. Všetci herci idú naplno a mňa to neskutočne bavilo a podľa reakcií som nebol v kine s týmto pocitom sám. Ďakujem zamestnancom IMAXu, že po upozornení na rozkalibrované projektory spravili rýchlu nápravu a tiež divákom, že ma nezahádzali VHSkami a neupálili na hranici z Blu-Ray diskov za moje upozornenie a následné zdržanie projekcie na túto nedokonalosť. Myslím, že tých pár minút stálo za ten zážitok. 5/5

• 26.12.2017  12:15

Jackie Chan vo filme, ktorý vôbec nevyzerá ako filmy kde hrá Jackie Chan. Temné, vážne a drsné. Žiaden humor, len krutý boj o prežitie vo svete japonskej mafie a gangov. Jackie Chan ako ste ho možno ešte nevideli.

• 26.12.2017  12:03

Skvelá rodinná komédia a dôstojný nástupca pôvodného filmu. Zábavné charaktery, rovnako situácie do ktorých sa dostávajú. Skvelý je aj nápad preniesť celý svet Jumanji od stolovej hry k počítačovej (digitálnej). Jack Black exceloval v scénach s penisom (stále ide o rodinnú komédiu), Dwayne zase vo svojej neistote (čo vzhľadom k jeho monštróznej postave a doterajším akčným roliam nie vôbec bežné ale o to standovnejšie). Krásna Karen bavila vo svojich baliacich scénach (Aikido v charakteristike jej postáv prekvapilo a potešilo, škoda, že z neho tam moc neukázala) a upišťaný Kevin Hart krásne doplnil tento bizarný ale zábavný štvorlístok. Nečakal som mnoho a dostal som celkom slušnú porciu zábavy.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12