Prometheus (2012)

Tohle se vážně moc nepovedlo... TOHLE že měl být slibovaný prequel Vetřelce? Ani náhodou... Příběh přeplácaný filosoficko-náboženskou omáčkou s nelogičnostmi jak ve výpravě (že by s jejich pokročilou technikou zašívali člověka sešívačkou a ne laserem nebo něčím podobným? Navíc, když z děvčete operační robot vytáhl "vejce", z kterého vylezla chobotnička, sračky z vejcete chlejstly Noomi přímo do břicha a šup, nevyčistíme, neodsajeme, rovnou zašíváme - WTF?), tak v jednání postav (hurá, vzduch!!! Všichni si sundají přilby bez ohledu na to, jaká mimozemská infekce je může čekat...). Snad dvojka bude lepší... Příslibem je, že Lindelof se už na scénáři podílet nebude. I když, napotřetí jsem filmu docela přišel na chut.

Total Recall (2012)

Ve srovnáni se starým TR neosloví. Vizuálně krásně propracované, ale... Těch ale je moc - zeměpád, samotný smysl invaze do kolonií atd. Nejlepší okamžik filmu - pasová kontrola, kde stojí starší dáma stejná jako Arnieho převlek v původním TR.

Avengers (2012)

Akce! Film, ve kterém se pořád něco děje - přímočará efektní iluze, opravdu spojení toho nejlepšího z každé postavy. Tady opravu platí, že výsledek je součtem toho nej. Všechny "individuální" filmy se mi líbily, ale tenhle ještě víc. Ostrý kontrast s filosofickými Watchmeny, kteří byli ovšem také báječní.

Jak se krotí krokodýli (2006) odpad!

Tak tohle je průser... Buď na tom byla paní Poledňáková finančně hodně bledě nebo ji někdo ukecal, aby natočila tenhle shit. Nezajímavé, nevtipné, hloupé... A do toho ty debilní popěvky... Když si vzpomenu na ty staré dva filmy se skvělým Tomášem Holým a krásnou Janou Preissovou, tak ve srovnání s nimi je TOHLE fakt k pláči...

Tvůj snoubenec, můj milenec (2011) odpad!

Tak tohle veledílo jsem viděl díky tomu, že jsem měl puštěné HBO jako kulisu. Tak tomuhle já říkám dokonalý duševní průjem. Celé o hovnu a ještě koukat na nesnesitelně nesympatickou Kate Hudson. Nicméně jsem to dokoukal, abych věděl, jestli to bude stejně blbé až do konce. A BYLO...

Ať vejde ten pravý (2010)

Tahle předělávka mě neuráží. Atmosféra odpovídá originálu, body, které film ztrácí díky polopatickému kopírování, vynahrazuje báječná Chloë Moretz. Od Kick-Ass mám pro ni prostě slabost. Takže 4, jako originál.

Ať vejde ten pravý (2008)

Krásná atmosféra upírské romance, kterou umocňuje ponuré prostředí stocholmského "socialistického" sídliště. Kam se hrabou sračky typu Twilight! Jen škoda, že oba představitelé hlavních rolí nebyli trošku sympatičtější,,,

Maturitní ples (2008)

Nic moc, nuda, klišé, přiblblé lekačky, vraždy nožem bez kapky krve na podlaze... Navíc mi není jasné, co na té průměrné holce vrah viděl, že z ní tak šílel. Byla tam spouta daleko hezčích a přitažlivějších. Dva body ale dávám, mám rád studentské vyvražďovačky.

13 samurajů (2010)

Dal bych 5, ale znechutila mě prasata z H.C.E., která opět vydala film bez titulků. Jelikož málokdo umí japonsky, nezbývá než se koukat na film, který ztratil atmosféru díky blekotání českých (polo)herců. Nevím, proč se vždycky my, co umíme číst, musíme přizpůsobit negramotnému póvlu, který si nekoupí film, který nemá dabing. To je fakt takový problém dodělat titulky za pár korun (když už je překlad hotový)? Platit tisíce blekotům se asi vyplatí víc, z něčeho holt musí být naší "hérci" živí. Navíc na začátku DVD je reklama na nějaký Tatrapark, který má zvuk asi o dvojnásobné intenzitě než vše ostatní. Ať už jde H.C.E.do PRDELE!

Ichi, slepá samurajka (2008)

Příjemná, i když poněkud rozvleklá ženská verze Zatoichiho. Výše uvedený obsah poněkud zkresluje, když říká, že Toma se musí zbavit hendikepu, aby přežil... Mimochodem, po tolika letech, kdy Toma nedokázal tasit, musel být meč solidně zrezlý... Ale to jsou drobnosti - co mě nejvíc rozzuřilo bylo to, že trotlové z Vapetu opět vydali pouze verzi pro pologramotné (jen CZ dabing). Nebyly by titulky tisíckrát levnější než platit Ježkovou za její štěbetání? A japonsky teda fakt neumím...