Jestřábí žena (1985)

Veľmi lacno pôsobiaci film, sťa stvorený pre televízne obrazovky. Strojené, neprirodzené, kulisy pôsobia divadelne a akoby práve postavené, a celú tú povrchnosť podčiarkuje syntetická hudba, ktorá pomáha atmosféru stredoveku budovať podobným spôsobom, ako keby tvorcovia použili autá namiesto koní.

Obrazy starého světa (1972)

Tento film som videl niekoľkokrát. Keď som bol mladší, tak ma fascinoval. Ako sa však pomaly posúvam bližšie k veku aktérov filmu, tak si uvedomujem, že mi okrem pohľadu na obrazy staroby nedal vôbec nič. Je obyčajným účelovým panoptikom. Prehliadkou starých, jednoduchých ľudí bez vlastného názoru na základné otázky života, bez náznaku nejakého nadhľadu, ktorý by zdobil ich vek. Viacerí z nich boli, nevedno prečo, odvrhnutí svojimi rodinami. Dôvody môžeme len tušiť na základe zmienok o alkohole v ich momentálnom živote. Pri pozeraní filmu som si uvedomil, že mi tých ľudí bolo vlastne iba ľúto. A to je pramálo na dobrý film.

Potomci lidí (2006)

Je zaujímavé ako sa zmenilo moje hodnotenie potom čo som si zahral hru The Last of us. Ako som mohol dať tomuto skvostu úbohých 60%.

Obyčajní chlapci (2016)

Film o ideáloch športu. O skromnosti a túžbe súťažiť bez ohľadu na finančnú podporu. (Ne)obyčajní chlapci z Liptova sú pre mňa svojím prístupom vzorom. Vďaka za tento film.

Hon (2012)

Majstrovsky vystavaný príbeh. Čumel som na to hypnotizovaný takmer celé dve hodiny, snažil sa empaticky pochopiť počínanie každej persóny a kedže sa mi to celkom darilo, všetkému som uveril.

Obecná škola (1991)

Tento film je po každom zhliadnuti lepší.

Marcela (2006)

Helena Treštíková je jednoducho na špici svetovej dokumentaristiky. Najsilnejšie filmy vôbec.