Přepadení vlaku z Pelhamu (1974)

Pan Modrý, Zelený, Hnědý a Šedý dávno před Tarantinem při únosu vlaku new-yorského metra

Hřbitov domácích zvířátek (1989)

Vcelku přesný přepis knihy Stephena Kinga (sám napsal i scénář), vzhledem k tomu, že ale kniha patří pouze k jeho slabším, nelze ani od filmu čekat zázraky, rozhodně ale patří mezi ty dobře zfilmované.

Pomsta šprtů (1984)

Docela zábavný film o soupeření skupin "šprtů" a "sportovců" na vysoké škole. Jedna z prvních rolí Johnna Goodmana ve vedlejší roli trenéra. Při tajné misi na dívčí ubytovnu použita "špionážní" melodie známá z o 12 let později natočené Mission Impossible. Udělal jsi mi to krásně! Jsou všichni šprti jako ty? Ano. Jak to? Protože atleti myslí jen na sport, my myslíme na sex...

Vetřelec ³ (1992)

Tak jsem zhlédl režisérský sestřih (139min) a musím hvězdičku přidat, určitě je to nadprůměrný film, který se tím trochu víc přiblížil atmosférou ke skvělé jedničce. Že by ale, jak tady někdo píše byl úplně jiný příběh, to mi až na pár detailů nepřijde. Tímto mělo být asi vetřelčí dobrodružství zakončeno, možná ale, kdyby nevzniklo Vzkříšení (které z dnešního pohledu jako samostatné sci-fi rozhodně obstojí), nebyla by pak ani Amélie z Montmartru...A to by byla škoda. Takže buďme rádi za všechny díly

Prázdniny pana Beana (2007)

Pořád jsem věřil, že i přes nepříznivé zdejší komentáře se mi to líbit bude, že není možné aby ve filmu nic nezbylo ze skvělé postavy pana Beana, jak jí známe. Bohužel je to ještě horší než 10 let starý celovečerní Bean, tam byly alespoň věci, i když třeba okopírované ze skečů, kterým jsem se zasmál. Tady bohužel není nic...Leda nějaké pitvoření...Zapomeňte na Atkinsona v roli Beana ve filmu. Koukněte raději na jeho serióznější herectví ve výborné černé komedii Univerzální uklízečka

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Je vidět, že zatím hodnotí většinou velcí obdivovatelé Tarantina, kterým je v podstatě jedno co natočí. Nevím, jak může někdo napsat, že je tam spoustu akce, když v prvních třech čtvrtinách filmu trvá nějaká akce celkem asi 3 minuty. Zbytek se jen mluví a mluví (typické Tarantinovské kvalitní dialogy, tentokrát v ženském provedení). Závěrečná honička pak nechá na divákovi, kdo je vlastně kočka a kdo myš. Jinak Kurt Russell se ve filmu objeví tak na 20 minut. Pokud máte radši akci a krev, koukněte na Planet Teror. Pokud máte rádi Tarantina, líbit se vám to bude.

Smrtonosná past (1988)

Výborný přepis románu Rodericka Thorpa, který nastartoval správným směrem kariéru Bruce Willise a kde se poprve ve filmu objevil Alan Rickman. Ve filmu je podstatná změna ve věku hlavního hrdiny, v knize mu je 60 let.

Doma 2006 (2006) (koncert)

Jarek Nohavica konečně na dvd, výběr toho nejlepšího na koncertu v Ostravě

Máš padáka! (2004)

Vcelku standartní filmeček o tom, jak se vše dokáže během chvíle podělat a že nic není tak jak vypadá s několika zásadními nečekanými zvraty v posledních 20 minutách

Jigureul jikyeora! (2003)

To sci-fi jsem tam pekelně dlouho hledal, spíš to bylo pěkné psycho. První půlka je docela nezáživná a trvalo než jsem se do příběhu ponořil, pak to nabere spád a člověk se nestačí divit.