Pink: Live at Wembley Arena (2006) (koncert)

Mnohem komplexnější show, než u kterékoliv jiné současné zpěvačky. Madonna hadr.

Spalující touha (1999)

Film z snad z jiné planety, kterým Kubrick překonal všechno, co do té doby natočil. Snad v životě jsem neměl touhu, dívat se na nějaký snímek klidně ještě pár hodin. Cruise přesný jako nikdy, Nicole svůdná jako vždycky a řemeslná genialita k tomu. Jeden z kousků mé TOP. P.S. Šostakovičův motiv je ještě větší masakr než pecky ve Vesmírné odyseji.

Zabíjení (1956)

Nestoudně geniální.

Olověná vesta (1987)

Kubrick před ničím neuhýbal, proto byl geniálním režisérem, proto je Olověná vesta vynikajícím filmem a proto je Četa jen jejím slabým odvarem. Výcviková část přišla snad z úplně jiného vesmíru, fenomenální.

Sledování (1998)

Debut hodný mistra. Snad jediná postava mi přišla zbytečná, jinak ale po celou dobu co do vyprávění velmi dynamické a nezpomalující; každá scéna má pevně své místo. Už tady Nolan ukázal, že bude jednou největším filmařem nového století.

Kick-Ass (2010)

M*dám na to, jdu pro bazuku. Kick-Ass je asi nejstylovější a nejzábavnější komiksovka od druhého Bladea, tady zkrátka není co dodávat, stačí si jen užít sympatické postavy, ostré dialogy a hromadu krve. Scénu s Morriconeho westernovým motivem bez diskuze tesat. 9/10

Avatar: Stvoření Pandory (2010) (TV film)

Nejnářezovější making-of, co jsem kdy viděl. I při relativně košaté stopáži neuvěřitelně šlape.

Pouta (2009)

Látka silná už na papíře, ještě umocněná Špačkovou skvělou režií. Herecky až na výjimky (Uhlířová mi v každé své scéně před kamerou přišla strašně nervózní) velmi přesné, v několika momentech naprosto strhující. Ivanu Malému okamžitě Českého lva, stejně jako filmu ještě v dalších několika kategoriích. Strašně dlouho se mi nestalo, abych měl nutkání odvracet zrak před finálním aktem, tak nepříjemná Pouta jsou. Velmi intenzivní zážitek. 90% Ukaž občanku, ty sračko!

Avatar (2009)

Pamatuju si to skoro jako dnes, když jsem v době premiéry mířil opakovaně 200 kiláků do IMAXu, abych se na Pandoru mohl vracet. I dnes, při obnovené premiéře po 13 letech se mi jen potvrzuje, že Cameron svýho času natočil absolutní skvost, který je i po víc než dekádě technologickým benchmarkem. Jim je navíc nejlepším vypravěčem v Hollywoodu, takže na začátku člověka chytne a po celý tři hodiny nepustí. Věty o schematickém příběhu jsou tak ve finále jen prázdný fráze, nic víc. Mimořádná podívaná a ve finále i kinematografická revoluce, jejíž výjimečnost stvrdil čas.

500 dní se Summer (2009)

Herecky neskutečně přesné, celkově svěží a po závěrečné větě se mi chce říct i geniální. Tohle distributor vážně zdrbal. 9/10