Narcos - Stále stejní lidé (2015) (epizoda)

Escobar v parlamente vs spravodlivý minister spravodlivosti. Zaujímavý boj s vopred určeným koncom. Mačka v epilógu bola krásne absurdná. Inak epizóde opäť chýbala akcia, sem tam ale mala trochu spád, ale vďaka formálnym prostriedkom, ako strihu a hudbe, nie kvôli príbehu samotnému.

Narcos - Meč Simóna Bolívara (2015) (epizoda)

Plusy: formálne spracovanie, herci. Mínusy: chýbajúci adrenalín, nudné postavy, predvídateľný dej.

Narcos - Descenso (2015) (epizoda)

Wagner Moura je precízny, aj keď v úlohe kapitána Nascimenta samozrejme lepší, hlášky bavia, obchodné stratégie aj spracovanie s kvalitnou kamerou zaujmú. Ale padnúť z toho na zadok nemám prečo. Žiadna zo scén nemala dostatočnú dušu ani adrenalínovú akciu, vykresľovali skôr pracovné postupy.

Gangland Undercover - Nowhere Man (2016) (epizoda)

„Devil, what kind of man are you?“ Brutalita a hudba opäť nechýbajú, rovnako aj naivita zobrazených postáv. Falco vyzerá celý čas ako po týždennej kalbe a hulení bluntov. Servírka poteší, rovnako aj trocha násilia a trocha nebezpečnej zápletky s ďalším informátorom. Nízky rozpočet tu ale bolo tentoraz cítiť viac kvôli menej zaujímavým postavám. Ťažko povedať, či podobná zápletka s rovnakým informátorom dokáže zo seba dostať viac alebo dokonca ešte niečo lepšie ako predošlá séria. Zatiaľ to ale vyzerá tak, že nie.

Elitní jednotka (2007)

Kapitán Nascimento je prísny, neľútostný kvôli stresu, ale spravodlivý, akcia baví, ale sklamalo ma, že netvorila celý príbeh, ale dostali sme predsa len nejaké postavy, ktoré nás ním mali viesť, čo je škoda, lebo prostredie slumov Ria de Janeira je stvorené pre film nikdy nekončiacej akcie. Výcvikové metódy jednotky BOPE sú veru zaujímavé. Odistený granát na stráženie ospalému či jedenie červov alebo niečoho podobného zo zeme do 10 sekúnd. Drsný svet plný násilia drsných mužov zaujal, a priniesol adrenalín. Škoda len, že je nebolo viac kvôli absencii nejakej dlhšej akcie, kde by si jednotka siahla nielen na dno svojich psychických, ale aj fyzických síl.

Gangy z Birminghamu - Zámek a klíč (2022) (epizoda)

Psychedelický song od The Smile pri silnej scéne bratského objatia prekvapil. Prestrelka počas hmly bola zaujímavá, no pripomínala aj japonské béčko zo šesťdesiatych rokov od Terua Ishiiho. Scéna s Michaelom fajn, no niekto ozaj nestrážil autá a dal sa takto ľahko dynamit prehodiť? Scéne s Alfiem nechápem, tentoraz sa nechcel rozprávať, keď odporúčal Tommyho niekoho na vypočutie? Divočina v závere nedáva zmysel, ale dobre. Finále sa tak minulo veľkoleposti a zostalo rozpačité, ako celá epizóda.

Gangy z Birminghamu - Cesta do pekel (2022) (epizoda)

„Shelby breakfast for you, son.“ Výborná, ale bohužiaľ len prológová a nakoniec aj nevinná scéna s bombou na začiatok a potom sa pokračuje už s items of business, kde Finn konečne po predošlej sérii dostáva celý záber na svoju tvár a Tommyho syn je predstavený. Arthur sa dostáva opäť do brutality a núti do nej Billyho, ktorý je konečne divákovi neskôr vďaka Nelsonovi plne odhalený ako informátor. Tommy má znova zaujímavé scény pri stole, no žiadna akčná sa bohužiaľ nekoná.

Gangland Undercover - Endgame (2015) (epizoda)

Záverečná epizóda má viac loose endov, ako by bolo žiadané, tak hlavný hrdina prežíva každé jedno odhalenie aj napriek tomu, že to skoro nemá logiku. Formu kazí spomínanie Lizarda na jazdu z druhej epizódy, čo je tvorené kolážou, mojím asi najmenej obľúbeným vizuálom, ktorý kazí sústredenosť na jednotlivé obrazy.

Gangland Undercover - Solitary (2015) (epizoda)

Väzenská epizóda býva väčšinou vydarená a tak to je aj v tomto seriáli a opäť dokáže presvedčiť už pred polovicou, že z napätia nepošaví až do záveru. Sila, dominancia a autorita. Bi alebo buď bitý, pravdepodobne skôr zabitý. Hlavný hrdina stúpa rebríčkom aj tu.

Gangland Undercover - Dangerous Game (2015) (epizoda)

„Shut up and dance!“ členovia gangu sú v dialógoch úsporní. Falco znova rozpráva zábavnú lúpežnú historku a poslúcha Schiza aj Lizarda a divák sa spolu s ním dozvedá a nedozvedá, o čo ide. Stash nechápe súvislosť sladkého a cukrovky. Lúpež Darka a Stasha nejde podľa Darkových predstáv a Falco má za úlohu získať vrahovo priznanie. Už pred polovicou epizódy je zrejmé, že ide o áčkovú zábavu, ktorej vývoj okorení ešte následné väzenie.