Policejní odznak - Petty Cash (2008) (epizoda)

„Obit mourns an international business guru's tragic suicide.“„His shrink should be sued for not recognising the seven warning signs.“ Ronnie dáva na spolupatričnosť, Vicovi plány vychádzajú tak na polovicu, Aceveda sa bojí o svoju pozíciu a Shane plánuje zákerný ťah. Epizóda prináša dávkované napätie vytvorené riskantným balansovaním na hrane zákona, ktoré je teraz o to intenzívnejšie, že divák vie, že tento skvelý seriál o 2 epizódy skončí. Jednotlivé existenčné krízy bolia do morku kostí a Cletus van Damme sa však vracia. Jazykové okienko: give someone a leg up; do me a solid; take point; soul brother; vig. „Stay black.“ –„Olivia smelled Beltran’s musk on me... made her wet.“

Roasted! (2020) (pořad)

Zábavné recenzie so známym stand-up komikom pobavia vtipným reagovaním na nelogické momenty filmov.

Policejní odznak - Party Line (2008) (epizoda)

Ronnie je prvýkrát v obleku. Dutch a Claudette s postrečením zaňuchali stopu. Billings chce preniknúť do klubu cool chlapov, Shane uteká a Vic s Acevedom prehodnocujú svoje postavenia v ICE thing. Claudette volí pekné presviedčacie metódy a Mara dostáva svoje najlepšie scény. Epizóda dramaticky rozmanitejšia a hlbšia ako minulá. Jazykové okienko: axe to grind.

Policejní odznak - Moving Day (2008) (epizoda)

Zlé správy pre Strike Team. Dutch sa opäť venuje možnému sériovému vrahovi tejto série. Vic začína pociťovať nedostatky svojho rozhodnutia. Mara už to nezvláda. Až takto neskoro konečne spoznávame Billingsovu rodinu. Ronnie sa uchyľuje ku doteraz nepoznaným praktikám. Jednotlivé scény by boli aj lepšie, keby neboli svojou variáciou tých z tejto epizódy a predprípravou na niečo lepšie. Málo Mexičanov, priveľa Strike Teamu v nie príliš šťastných scénach, ktorým našťastie nechýba dramatická hĺbka. Akcia tu tentoraz prakticky nie je. Jazykové okienko: jailbait; rub elbows; double-dip.

Policejní odznak - Parricide (2008) (epizoda)

„Damon Leeks!“„Shit. Heard theyre tired your crackerass.“ „Ah, too young and pretty to retire.“ Víta nás Shane a s ním song Southern rockovej kapely, trochu tematickej ku jeho situácii. Vic presviedča, Ronnie zažíva ťažké časy, avšak nie až tak výnimočné pre člena Strike Teamu. Shane vedie vyšetrovanie a snaží sa zahladiť stopy. Nočné scény akcie by deju len prospeli, škoda, že ich je v seriáli tak málo. Poteší Silas Weir Mitchell, známy zo seriálu Prison Break, tu v úlohe farára. Akcie potešia. Zásadná epizóda, po ktorej už nič nebude, ako predtým. Spomína sa Freeway Rick a aj táto epizóda je napínavá. Jazykové okienko: catching strays; Johnnies; feeling one's oats; . „Forgive me, father but you have sinned and I need a goddamn confession.“

Policejní odznak - Bitches Brew (2008) (epizoda)

„How'd it go?“ „Another Mexican donkey show and Aceveda had me playing the reluctant virgin.“ Aceveda dodržal svoje slovo, Vic sa spoľahlivo vykrútil vďaka klamstvu a opäť musí čeliť vynútenému odchodu, pričom aj špekuluje s ICE a Mexičanmi. Snaží sa pretvoriť ľudí, ktorí jeho sa jeho vplyvom dostali na šikmú plochu, čo sa Ronniemu veľmi nepáči. Shane prežíva ďalší mizerný deň a správnym prístupom vypočúva bottom bitch. Malé akcie potešia. V epizóde sa podľa všetkého desivo rozpadla časť Vicovho súkromného života a čo je horšie, záverečná mrazivá scéna bez divákovi jasného cieľa prinesie možno ešte veľa zlého a dramatického. Ale, ako sa pri seriáloch hovorí, čím horšie pre postavy, tým lepšie pre diváka a v tejto sérii môže ísť asi najviac do tuhého, čo sa sérií týka. Jazykové okienko: hip-deep; jawboning; bill comes due; close call; chickenhead; deep throat (informant); gower & shower; hotspot; drug paraphernalia; gentrification; dust bowl; hard in the paint; mack daddy; jack shit; go out on a limb; go-to; cut to the chase; skeezer; in the cut.

Fargo - Na dně (2020) (epizoda)

Josto s Oraettou majú posteľnú vzťahovú debatu, ktorá znie prirodzene. Zdá sa, že Oraette nevyšiel jej posledný vražedný kúsok, čo je dosť čudné, pri jej schopnostiach. Potešia aj bratské scény predstaviteľov talianskej mafie, či obľúbený úplatný policajt. Nepomáha nelogické džentlemenstvo maršala a černochov navzájom. Epizóda sa väčšinu svojho času pohybuje bez adrenalínových momentov, až do záveru, kde dvojici utečenkýň tvorcovia ponúknu ešte ich poslednú akciu na spôsob Butcha Cassidyho a Sundancea Kida. Je to trochu smutné, vzhľadom na fakt, že scenáristi touto, inak už skončenou dejovou líniou odsunuli hlavný dej na vedľajšiu koľaj. Záver je síce nečakaný, no namiesto ozajstnej akcie znova ostalo len pri naznačovaní kvôli väčšiemu napätiu, čo epizóde žiadne plusové body nepridá. Jazykové okienko: a fair shake.

Policejní odznak - Animal Control (2008) (epizoda)

Aceveda začal tlačiť na Vica, ktorý teda prišiel na geniálny plán, ktorý ho zbaví všetkých starostí, čo ho trápia od konca piatej série, no narazí na problém a ešte aj na pochybnosti o svojich rozhodnutiach.. Tavon is back a rieši súrnu vec so Shanom, ktorý sa dostane ku hneď niekoľkým emočným a duševným rozpoloženiam. Pri záverečnej prestrelke sa dá napätie krájať a divák zažíva aj zastavenie srdca. Dutch rieši zakrvaveného sleepwalkera, čo je oveľa menej zaujímavá a oveľa menej akčná dejová línia, no tento nezvyk a Dutchova snaha potešia. A ešte tu máme Corrine, ktorá je psychicky asi najviac na dne, čo sa seriálu týka, no celý jej psychciký stav je odbavený veľmi rýchlo. Slabšie dejové línie opäť nevadia, ak tu je perfektne zvládnutá tá hlavná s väčšinovým priestorom. Jazykové okienko: trip up; blank stare

Policejní odznak - Game Face (2008) (epizoda)

„That's why we got to make it look like a robbery by arival gang choreograph it so the girl escapes.“ Julien: „No disrespect, but the only set you guys can claim is Aryan nation.“„No, I got an idea only I'm gonna need you to sell it to Claudette. Coming from any of us, it'll be a no-go.“„Done.“„-It's questionable tactics, high risk to my personnel and civilians. The fresh hell you're proposing must have come from the mind of Mackey.“ Vracajú sa Kleavon a Deena. Spomína sa Mark Fuhrman, vyšetrujúci O.J. Case. Kto ho chce v seriáli, nech siahne po American Crime Story prvej sérii. Vic oboznamuje kolegov so situáciou. Shane stráca trpezlivosť pri ICE agentke, ktorá si to všíma. Jeho reflexy a tricepsy sú však neoceniteľné, pričom stíha ja presviedčať Ronnieho pochybnosťami o Vicovom poslaní. Scéna asi v 24. minúte epizódy (na začiatku aj s previously) je poklonou dynamickej kamere, ktorá sa točí okolo Vica v strede prízemia Barn, ako za ním na striedačku prídu štyria ľudia, každý z inej strany a s inými starosťami a so všetkými ho zaťažujú. Dutch rieši na pokračovanie sériového vraha, takže o ďalšiu zaujímavú zápletku je postarané. Opäť hlavne výborná dráma, okorenená štipkou akcie, kde si ani poslednou scénou nemôžete byť celkom istí. Only fans: tu sa konečne dozvedáme Vicovo celé meno. Jazykové okienko: square off; bum steer; carry water for; chop shop; pro se; gusano; kack; twofer, badussy; sugar walls; twists and turns. „A fed with benefits isn't on my get list.“

Policejní odznak - Genocide (2008) (epizoda)

Aj arménska genocída by sa mala pripomínať. Prvých 11 minút sa venuje Strike Teamu. Vic stále rozmýšľa príliš smelo a Shane má pochybnosti. Jazykové okienko: dead-on. Mexicko-arménsky konflikt sa zamotá nečakaným smerom. Nechýba akcia, ani vraždy. Dutch našťastie získava podozrenie na sériového vraha a znova sa má pre čo trápiť. Vicov rodinný život tiež ponúka zaujímavé scény, ale nestačia tým pracovným a ilegálnym. No nevadí to, keďže napätie a dá znova krájať a vraždy sú na dennom poriadku. Intriguje aj Aceveda, ktorý v závere príde s nečakaným, nepríjemným prekvapením. Jazykové okienko: dead on; down the road.