Aldabra: Byl jednou jeden ostrov (2014)

Moc rád bych dal plný počet, protože 3D je celkem parádní a Aldabra je velmi zajímavým místem, v neposlední řadě se moc "dokumentů" do kin nedostává. Jenže komentáře je na můj vkus hodně, navíc zaměřen na mladší diváky. Možná to mohlo být víc do dokumentu, než rodinného filmu...a bohužel i velmi krátká stopáž. Ale přeci jen jsou to drobnosti. Rozhodně to stojí za to vidět v kině ve 3D.

Spectre (2015)

Aspoň, že trailery nelhaly. Stejně jako celá kampaň i tohle je unylé, předvídatelné a překvapivě nudné. Zbytečně štědrá stopáž, vzhledem k prostinkému a předvídatelnému scénáři s malou porcí akce.

Ztraceni v Mnichově (2015)

Po posledních českých pokusech o film, kdy jsem vždy z kina odcházel s obrovským pocitem nasranosti (zdravím wilsonov), přichází originální film, který je natočen s takovým přehledem. Český film, který si zaslouží velkou pozornost. Zelenka tak navrací důvěru v českou tvorbu. Jen víc tak sebevědomě natočených filmů.

Paranormal Activity: The Ghost Dimension (2015)

Byl jsem hodně skeptický a celou serii jsem považoval za odepsanou, jenže PA5 mne mile překvapil a celkem dost šlape. Jistě, není to revoluce v hororovém žánru a ani foundfootage, ale ostudu neudělá a v rámci serie je to nejspíš nejlepší díl (neviděl jsem 3). Není důvod se tomuto dílu vyhýbat.

Ano, trenére! (2015) (pořad) odpad!

Čekal jsem, že Straka zhodnotí, kde tým tlačí bota a pak předá zkušenosti ve stylu vedení tréninku- co proč a jak trénovat, aby to mělo smysl. Jak využít konkrétního jedince. Jaké postupy z profesionálního fotbalu se dají naroubovat na amatérské prostředí, atd. Z toho by šel sestříhat zajímavý pořad, který by měl smysl Namísto toho to vypadá, že dostaneme putování s Franzem po vesnických klubech. Takže jsem se dozvěděl, že v Holasovicích je Floriánek, skládka a emzák Alan. Kdyby dali někomu místnímu kameru, ať natočí medajlonek obce, vyšlo by z toho naprosto to samé. Ze strany tv prima se jedná o čirý amaterismus, kde nikdo neví co proč a pro koho točí... Většině českých filmařů by prospěl spíše pořad Ano, rejžo! a kopanec do hlavy

Wilsonov (2015) odpad!

Mám rád Mazanýho Filipa, Hotel Budapešť a Adélu, takže jsem se na Wilsonov těšil jako na podobný mix šílený jízdy s celkem zajímavým vizuálem, plnou onelinerů a přehrávání...ale ty vole, co to bylo ? Mám velké tušení, že finální scénář se psal na podtácky poslední večer před první klapkou. Rozhodně Epstein nemá talent jako Brdečka a jeho scénář filmu nepodrazil nohy, on jej rovnou dekapitoval. Nejvíc je vidět promarněný potenciál- sehnalo se evidentně dost peněz na výpravu i na herce, Mašín to celkem zvládl kočírovat, než i jemu došlo, že scénář nikam nevede a zbytečně štědrou stopáž musí prostě něčím vyplnit. Asi mě to bude strašit jako Westernstory než aby mě to bavilo několikrát do roka jako Adéla ještě nevečeřela

Gangster Ka (2015)

Nějak nevím, co si o tom myslet. Určitě herecké obsazení je povedené (všichni z podsvětí do svých rolí zapadají na jedničku), atmosféru to má také. Jenže těch vnitřních monologů je tam tolik, že jsem si připadal jak při rozhlasové hře, neschopnost vysvětlit cokoliv jinak než voiceoverem je až otravná. Příběh příliš zkratkovitý a snaha o dokumentární přesnost zbytečně sráží celkový dojem.

RYTMUS sídliskový sen (2015)

Dokument to není určitě. Téma, které mohlo nabídnout hodně, ať už by mohlo být zaměřené na vyrovnávání se s původem, raketový vzestup rappera v CZ/SK, hudební scéně, rasismus, utváření Rytmuse jakožto značky, nebo obyčejný pohled do soukromí a bulvarizace života,atd...nakonec nenabídne nic. Celé to působí, jako amatérský slepenec videí ze života kohokoliv. Navíc tak hrozně laciný a kýčovitý závěr. Škoda, že když už se do všech kin dostane "dokument" je to něco tak plytkého. Dokument neřekne ani to, co Rytmus v rozhovoru pro DVTV, což pro jeho fanoušky doporučuji víc. Za ušetřené peníze za kino si člověk může koupit nějaký ten merchandising Slabých 20% - za dobře vymyšlené selfpromo a pár náznaků, kudy se cesta měla ubírat

Triangle (2009)

První polovina je víc než dobrá, ale Smith se nakonec utopil ve vlastních kličkách a podrazil sám sobě nohy.

Spring (2014)

Kamera a celkem originální příběh potěší. Nic víc to nenabídne.