Doktor z hor (1992) (seriál) odpad!

Priznám sa nevidela som ani jednu časť , pre mňa absolútne nepozeratelná grcka ....a ľúto mi každej minúty ,ktorú by som mala pri tom stratiť , stačili repliky ktoré som začula počas šitia , preto toto "veľdielo" ani hodonotiť nemôžem !!!

Dvakrát do tej istej rieky (1976) (TV film)

Mám zlý pocit ,že Mistrík ani hrať nemusel ....len stačilo , že bol sám sebou , inak uťahaný príbeh , ktorý možno v tých časoch bol trochu iný , no dnes ked sme plný Allena Woodyho tieto témy už nemusím ...aspoň , že to sprevádzala dobrá Beatlesovka

Eros (2004)

Ruka ***** Equilibrum *** Nebezpečný vývoj udalosti  **  Krásna sprievodná skladba spájajúca jednotlivé poviedky  a výtvarné spracovanie celého diela v jeden komplet *****

Eva Nová (2015)

Madam Vašaryová, excelentná herečka, excelentná slovenčina , hviezdička za to ..... príbeh ma nenadchol

Faunovo velmi pozdní odpoledne (1983)

Ide o komediálne ladené dielo obsahujúce moralizovanie a grotesknosť. Konštatovaním hlavnej postavy Fauna : jediná jistota je smrt sa len podčiarkuje tragikomičnosť tohto príbehu ,kde starnúci muž z posledného dychu sa snaží dokázať , že vie ešte zaujať a očariť. Humornosť celého príbehu podčiarkuje jeho sekretárka , ktorá si zo svojho nadriadeného uťahuje. Vie o jeho avantúrach so ženami a zároveň ho má rada. Kolegyňa - jeho nadriadená , ktorá bola kedysi aj jeho spolužiačkou to myslí s ním vážne a úprimne , o to vtipnejšie a surrealistickejšie pôsobí záverečná scéna , keď za Faunom príde do parku a on v opitosti si myslí , že prišla pre neho smrťka. Absurdita a perfektný Leošov výkon , surrealistické sekvencie , kamera a strih robia tento film originálnym.

Forrest Gump (1994)

Pôvodne som dala vyššie hodnotenie, no dnes po opätovnom nechcenom vzhliadnutí som to prehodnotila a zistila, že toto je film, ktorý mi ku kultúrnemu vyžitiu nechýba a je tak príšerne nasladlý a koniec ešte nasladlejší .... že aj po zjedení marlenky som cítila, že nie je ani zďaleka tak sladká ako tento príbeh a to už nezvládam ....

Harper (1966)

Trošku lenivejšia kriminálka s toľkými vtipnými prvkami, že som nasmiala viac ako pri mnohých komédiach. Paul Newman v úlohe potmehudskeho detektíva - najkrajšieho v dejinách filmu .

Challenger: Poslední let (2020) (seriál)

Vrátila som sa v čase , keď sa to stalo a červený tlieskali, stueená vojna síce už neprebiehala v plnej polnej , ale darilo sa , ako aj explozii v Černobyle tutlať a skreslovať..................... miera ľudského nešťastia sa nezastaví  pred žiadnymi hranicami , rasou ,či politikou.