Gang v útoku (2006)

Americkej fotbal je pro mě jednoznačně druhá (hned po baseballu) nejnudnější hra na světě. A to co mě nebaví normálně, těžko film změní. Přesto tady mě to kupodivu docela táhlo. A navíc The Rock je celkem přesvědčivý a docela mu to sedlo. Takže milé překvapení.

Strážci - Watchmen (2009)

Originálně a skvěle zpracované komiksové dílo, vizuálně podmanivé a dokonale propojené s hudebním doprovodem. Lépe natočit by se to podařilo jen stěží.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Velmi dojemné sci-fi, nádherně vizuálně zpracované. A rozhodně nevadí, že ho nakonec natočil " jen " Steven Spielberg a ne Kubrick.

Temný rytíř (2008)

Nejlepší Batman všech dob a to díky nejlepšímu Jokerovi všech dob!

Demolition Man (1993)

Neskutečně zdařilé sci-fi plné vtipu, akce a hlášek, na které se nedá zapomenout. Výborná hudba, výborné efekty a výborné obsazení. A Wesley Snipes exceluje. Prostě jedna veliká paráda.

Skyfall (2012)

Skyfall už nemá bohužel to, co bylo předností u předchozích bondovek s Danielem Craigem. A to tu správnou a drsnou syrovost. Přesto si opět drží nastolený standard a přidává ještě něco navíc v podobě odkazů na klasické bondovky. A Bardem je opravdu to nejlepší, co ve Skyfall rozhodně jen tak nepřehlédnete a je radost si každou chvíli, kdy je na plátně, užívat.

Happy Tree Friends (2006) (seriál)

Herdek to je drsný....kam se hrabe Ren a Stimpy!

Spider-Man (2002)

Výběr Sama Raimiho na post režiséra byl správnou volbou. Přesto bych řekl, že by to chtělo trošku temnější atmosféru. Ale co je šlápnutí vedle je obsazení. Ne snad ani tak Kirsten Dunst, protože tak je kouzelná snad v každém filmu od dob Interview s upírem, ani James Franco a už vůbec ne úžasný a charismatický Williem Dafoe, ale ten hlavní, a to Tobey Maguire. Toho si opravdu se super hrdinou opravdu nedokážu spojit a vůbec mu jeho schopnosti nevěřím. Každopádně se mi zdá, že mladší bratříček The Amazing Spider-man byl o něco lepší.

Pozemšťan (2007)

Od začátku filmu jsem čekal, kdy to konečně přijde. A ono nic nepřišlo. Téma docela zajímavé, ale ne příliš poutavě podané. A ten konec, ten se opravdu moc nepovedl. Škoda promarněného potenciálu.

Amazing Spider-Man (2012)

Upřímně, bavilo mě to mnohem víc, než Spider-man Raimiho. A rozhodně je Adrew Garfield lepší, než Tobey. Mnohem lepší. Emma Stone mě nejdřív strašlivě rozčilovala, ale postupem času jsem si na ní začal zvykat a nakonec jsem jen uznale pokynul hlavou nad castingovou prací. Jediné, co mi vadilo, bylo až přehnaně teenagerovské tokání, které bylo snad v každém druhém záběru. Kdyby se o to tvůrci otřeli jen okrajově a nechali zbytek času na akci, udělali by lépe. A díky za Martina Sheena, ten tam sednul jak zadek na hrnec.