Katyň (2007)

Veľmi silná téma a taktiež i veľmi silný, mrazivý koniec (ktoré to u mňa vyťahujú na slabé štyri hviezdičky), ale dovtedy prekvapivo slabé, miestami až nudné.

Green Lantern (2011)

Už dlho som nevidela film, v ktorom hlavnú mužskú a ženskú postavu "hrali" tak zúfalí neherci. Je to celkom škoda, pretože inak by ten film nebol nejaký zlý, ale keď hlavným postavám neveríte hádam ani jeden výraz tváre, tak to inak proste hodnotiť nejde.

Přežijí jen milenci (2013) odpad!

Dve hodiny pseudohlbokých a pseudointeligentných kecov emohipsterských upírov. Dve hodiny!

Rain Man (1988)

Dustin Hoffman autistu síce zahral výborne, ale inak to bola hrozná nuda.

Richard III. (1995)

McKellen bol síce vynikajúci, ale tie shakespearovské repliky mi do takéhoto typu filmu proste nesedeli.

Italské námluvy (1994) odpad!

Nedokážem pochopiť, prečo má tento film tak vysoké hodnotenie. Romantická komédia, čo vlastne vôbec nie je komédiou, ale len nudným, otravným a príliš dlho sa tiahnúcim filmom. Hlavnú hrdinku má človek po väčšinu filmu chuť ovaliť niečím ťažkým po hlave dúfajúc, že sa možno potom uvedomí a začne aspoň trochu jednať a rozhodovať sa ako normálny človek a nie ako niekto s nejakou bližšie nešpecifikovanou psychickou poruchou. (Však kto po náhodnom telefonáte od človeka, ktorého nikdy nevidel neodletí cez polku sveta, pretože sú si s ním súdení, že.) Rovnako je na tom človek i pri postave hlavného hrdinu, ktorý sa celý film z mne neznámeho dôvodu snaží presvedčiť absolútne nerozmýšľajúcu, tvrdohlavú a neuveriteľne otravnú hlavnú hrdinku, že ju miluje a že patria k sebe. Toto celé je nakoniec zabité scénou s objednávkou „fľaše červeného" v lepšej talianskej reštaurácii a až nechutne prehnaným záverom so zastavovaním lietadla personálom letiska, pretože láska. Zabijácke combo dotvára záverečná obligátna bozkávacia scéna v lietadle za potlesku nadšených spolucestujúcich, ktorí sú určite radi, že neodleteli načas. Na konci filmu má teda človek chuť ovaliť niečím po hlave všetkých, ktorí sa na filme podieľali a vypýtať si od Downeyho Jr. matroš, ktorý bral pri upísaní sa tomuto skvostu.

Zpívající detektiv (2003)

Jeden z najzvláštnejších filmov, aké som kedy videla. Stále poriadne netuším, ako to mám pochopiť a o čom presne to vlastne malo byť. Viem len, že to bolo hravý, zaujímavý a šialený mix všetkých možných žánrov a veľmi sa mi to páčilo. PS: Mela Gibsona som spoznala až niekde v 3/4 filmu, furt mi jeho postava ale bola podozrivo povedomá. :-)

Válečný kůň (2011) odpad!

Byť Spielbergom, tak po tomto filme si dám spraviť plastiku, zmením identitu a emigrujem niekde do Severnej Kórey, alebo podobnej krajiny, kde sa nemôže stať, že by toto dielo niekto náhodou videl. Patetické, prvoplánové a až prekvapilo naivné. Ale zase som si z tohto filmu odniesla ponaučenie, že v prípadne vojny stačí na front poslať koňa a všetci zastavia paľbu a začnú spolupracovať, pretože.. kôň. Taktiež je nutné uznať, že ten kôň bol skutočne výnimočný, lebo aj tie západy Slnka v závere filmu s ním pôsobili tak nejak viac gýčovo ako v nemeckých romantických filmoch z 90-tych rokov, čo som si nikdy nemyslela, že je možné.

Druhá nebo první (1998)

Prečo tá Susan Sarandon v posledných 15-tich rokoch hrá až na malé výnimky v takých sračkách? Celkom ľutujem, že som sa kvôli nej dala zlákať a dala som tomuto filmu šancu - prítomnosť Julky Robertsovie mi mala byť dostatočným varovaním. Každopádne, niečo čo sa tak okato a prvoplánovo snažilo rozplakať chudáka sentimentálneho a rodinne založeného diváka som už dlho nevidela. Inak sa de facto stotožňujem s komentárom od užívateľa dobytek - teda až na to, že som pri pozeraní filmu nevarila. (Čo som teda mohla, pretože by to bol aspoň produktívne strávený čas.)

Přátelé (1994) (seriál)

Niektorým ľuďom prídu Joeyho grimasy vtipné neuveriteľných desať sérií a niektorí ľudia si radšej pozrú niečo s aspoň o trochu inteligentnejším humorom.. Aj keď na druhej strane je nutné uznať, že na hereckom výkone Jennifer Aniston sa za určitých okolností zasmiať dá.