Ed Wood (1994)

Jednoduše mi film o Edwardu Woodovi nebavil. Čekala jsem od Tima Burtona i Johnnyho Deppa mnohem víc. Burtonovo praštěné postavy zbožňuji, jeho fantazie a schopnost ukázat jeho svět ostatním jsou úžasné. Vždy mám chuť stát se na chvilku součástí filmu. Bohužel u Eda Wooda mi tento pocit naprosto chyběl. Koukat se na to dá, protože člověk chce vědět, jak to dopadne. Ale vše mi ve filmu bylo naprosto cizí. Žádná z postav se nedostala k mému srdci natolik, abych měla chuť se na film ještě někdy podívat. Možná jsem měla velká očekávání a jinou představu, a proto bylo těžké přijmout film takový, jaký je. Ale ne každý film se nám může líbit :-)

Dobrý synek (1993)

Přestože je příběh vcelku předvídatelný, bylo to dobře strávených 80 minut. Culkin i Wood předvedli výborné herecké výkony a určitě stojí za to vidět jejich začátky :-)

Aladin (1992)

Myslím, že Aladin rozhodně patří k nejlepším Disneyovkám. Je to originální, chytlavý, vtipný a hlavně "chytře romantický" ;-) Líbí se mi, že inteligence obou hlavních postav je vyvážená a ani jeden z nich není naivní. Prostě se o sebe umí postarat i sami. Hudba i animace jsou skvělé. Džin, koberec a opička se navzájem doplňují. Myslím, že tato pohádka by měla patřit mezi filmy, které rodiče dětem musí pustit!

Kráska a zvíře (1991)

Kráska a Zvíře na mě čekali už moc dlouho. Starou Disneyovu animaci mám strašně ráda. Vždy mi navodí atmosféru té pravé pohádky a já to jednoduše miluji :-) A vlastně nemám co více k filmu dodat, protože mi přišel naprosto úžasný. Taky bych doma chtěla mluvící hrnečky, svícny a hodinky.

Kouř (1990)

Když se řekne Kouř a Mlýny, vždy se mi vybaví Jan Slovák, který mě nepřestane bavit. A Arnoštek? Ten je prostě boží!

Mafiáni (1990)

Robert De Niro a Joe Pesci opět dokázali, že jsou výborná dvojice. Stejně jako v Casinu, Robert De Niro vzbuzuje respekt a máte chuť k němu vzhlížet. Joe Pesci je herec stvořený k hraní choleriků a agresorů. Ze začátku jsou detaily každodenního života obohacující, ale když Ray Liotta v poslední půlhodině filmu popisoval, co bude k večeři a jak to bude vařit, tak jsem si říkala, že už to je trošičku moc. I když možná je to právě ta obyčejnost všedních dnů promíchaná s mafiánským životem, která dává filmu šťávu. A hlášky "Jedna nebo druhá, všechny jsou to píči" (Ray Liotta) a "Já se každou noc usadím a ráno jsem zase volný" (Joe Pesci) mi uvízly v paměti. Po shlédnutí Casina i Mafiánů, volím život ve světě kostek a automatů.

Sám doma (1990)

Už si ani nedokážu představit Vánoce bez Sám doma :-)

Osvícení (1980)

Jack Nicholson vypadá jako blázen už od začátku a díky tomu jsem nezachytila ten správný okamžik, kdy jsem se měla začít bát. Možná kdybych neměla tak velká očekávání, film by na mě zapůsobil mnohem víc, ale to nic nemění na tom, že při správném hororu má napětí gradovat, nikoliv stagnovat. Možná mi to všechno zkazila neuvěřitelně vlezlá, nepříjemná hudba, díky které jsem si přála, aby už to skončilo. I přesto je to výborný Kubrickův počin, který si rozhodně zaslouží svou slávu :-) Možná časem Osvícení přijdu na chuť... (Není těch "možná" příliš na jeden film?:-))