Articles of War (2009)

Skvělá animace, skvělý hudební doprovod, možná ne tolik originální nápad či neotřelé provedení, nicméně celkové podání na jedničku.

Atlas mraků (2012)

Poslední dobou je tak málo dobrých filmů. Filmů, co ve vás zustanou i nějakou dobu po svém zhlédnutí. Je to jako hledat kapku v širém moři. Musí být něčím výjimečná, aby ji člověk našel. Ale právě takovou kapkou je Atlas mraků. A proč by také nebyl? Plejáda těch nejlepších hollywoodských herců současné i nastupjící generace, okouzlující soundtrack od skutečných mistrů ve svém oboru a 1-2 příběhy, které Vám doslova vezmou dech. Ani ty ostatní neurazí. Maskéři se také pořádně vyřádili, jak člověk může vidět v epilogu, bude-li trpělivý :) A délka tři hodiny? Klidně bych se na to mohl dívat další hodinu. Plně docenit lze až po druhém či třetím zhlednutím, s náležitým odstupem. Pak už na něj ale nezapomenete. Chtěl bych především vyzdvihnout Bena Whishawa a Jima Sturgesse, zde je opravdu kde brát.

Ať vejde ten pravý (2008)

Už ani popisek mě nenadchl, a stejné to bylo i s filmem. Oceňuji Alfredsonův smysl pro detail a několik režisérských chuťovek či originálních prvků, ale i přes to všechno to pro mě byla neuvěřitelná nuda. Navíc jsem vzhledem k hodnocení čekal opravdu kvalitní podívanou.

Auta (2006)

Velice vydařený, zábavný a určitě nepřehlednutelný animák a další počin od kluku z Pixaru. Velmi pěkná animace, zábavné scénky, morální ponaučení, pěkný scénař a hlavně skvělé auťácké výkony ;)

Avatar (2009)

Můj první 3D film vůbec a jistě nemusím zmiňovat, že mě nezklamal. Pár hluchých okamžiků by se určitě našlo a scénař a dialogy byly občas jak z béčkového filmu a ne z mainstreamového trháků aspirujícího na pár zlatých sošek, ale i tak se jednalo bezesporu o nevšední zážitek. Přidáte-li ke krásným vizuálním efektům i pár srdcervoucích okamžíků, pak snad nikdo nemůže být zklamaný.

Avatar: Stvoření Pandory (2010) (TV film)

Také bych ocenil více scének z natáčení než ze samotného filmu, ale jinak dobré.

Avengers (2012)

Čím dál častěji mám problémy s hodnocením filmů, především proto, že 6 bodová stupnice prostě nestačí. Velmi často mám filmy na rozmezí a toto je jeden z těch připadů. Avengers je skvělý letní popcornový blockbuster se spoustou efektní akce a drsných a vtipných dialogů (které jsou dle mého názoru to nejlepší na celém filmu), ale postrádá jakýkoliv silnější příběh, hlubší myšlenku, okamžik zlomu. Nejlepší (nejvtipnější) z celého filmu je Hulk a IronMan, naopak Hawkey a Black Widow mi tam příjdou jen do počtu (možná tím, že nemají vlastní film). A Tom Hiddleston dostal hrozně málo prostoru a občas tak jako hlavní záporak působil spíše směšně, což mě mrzí. A ta poslední scéna, kdy se ukazuje, že Loki byl vlastně jen pěšák a že za vším hledej ještě větší monstrum (taková ta typická scénka slibující sequel), to už bylo jak z čítanky. Přesto se přikloním k vyššímu hodnocení, neboť nemoh říct, že bych se nudil. 90%

Až tak moc tě nežere (2009)

Po delší době film, který nám přínáší něco trochu originálnějšího - pohled na svět, lásku, ženské a mužské chování z trochu jiného úhlu. Množství hvězd stříbrného plátna by samo o sobě mohlo znamenat kvalitní filmový kousek, avšak bohužel všechen potenciál byl promrhán (nejspíše chyba "režiséra") a tak jsem se nakonec koukal jen na průměrný film se zajimavým nápadem a sympatických herců, avšak nic víc. Škoda.

Babe - galantní prasátko (1995)

To, že tento film získal oskara a byl na dalších 6 nominován, již o něčem svědčí, avšak s oskarama nebo bez nich - tento roztomilý filmeček mi prostě padl do noty.

Babicovy dobroty (2008) (pořad) odpad!

Rádoby světový kuchař se vrací do své gastronomicky barbarské rodné země, aby nás naučil vařit? To by asi nešlo...