Anglický pacient (1996)

Ano - romantické až hrůza. Ano - dlouhé až hrůza. Ano ... tenhle film je pro mě srdcová záležitost. Neexistuje pro mě hezčí pár než jsou Ralph(!) a Kristin. Neexistuje pro mě srdceryvnější příběh a milostné příběhy. Romantické prostředí, dramatické chvíle, emotivní průběh, skvělé herecké a režisérské výkony. Tenhle film potřebuju k životu.

Otázky a odpovědi (1994)

Kasavec vs. zvíře ... poukázání na prohnilou mašinérii showbyznysu. A na černotu a démona jménem peníze. Díky vynikající režii, která umožnila vynikající herecké výkony, má pro mě film zvláštní atmosféru a vždy se na něj ráda podívám. Škoda jen, že zlo zase triumfuje ...

Sluneční jas (1999)

Úžasný a vyčerpávající výkon Ralpha Fiennese(!) v mnohoroli. Osobní a přesto globální příběh. Na poprvé pro mě trochu složitější, ale dneska mi dává mnoho pocitů. Nezapomenutelná hlavní melodie. To vše = ****

Hranice lásky (1999)

Kombinace války/lásky na mě působí kýčovitě, ale tady jsem byla mile překvapena. Válka zde hraje roli dokreslujícího pozadí, i když v jednu chvíli prudce zasáhne do života milenců. Jejich vztah mi příjde velice vzušující, komplikovaný a ďábelsky emotivní. Mauricea bych chvílema nejraději nakopala do zadnice, ale to ji taky. Konec a rozuzlení je romantické a dramatické až běda, ale tak nějak mi to tady sedí a užívám si ho. Nutno podotknout, že to těm dvěma spolu moc sluší.

Bílé noci (1985)

Dávám slabší čtyři. Tenhle film jsem viděla 2x a přiznávám, že byl na mě napoprvé trochu složitý svou politickou tématikou. Dodneška ho mám ale v podvědomí a moc fajn se mi na něj koukalo. Hlavně díky skvělým tanečním číslům a Michailovi. Bílé noci pro mě mají zláštní atmosféru a toho si u filmů cením. Nad Míšovými kreacemi se až tají dech.

Hodný zloděj (2002)

Pohodový zlodějský film ... sympatická atmosféra a Nick Nolte. Příběh se mi líbí a vztah mezi ní a jím taky. Velice mile mě překvapila rolička Ralpha Fiennese(!), svých 5 minut ve filmu si užil. Film celkově mám v podvědomí, ale nějak extra nezaujal. Kdybych mohla, dala bych *** a 1/2 hvězdičky. Tři jsou málo, ale čtyři hodně.

Mezi námi zvířaty (2003) (seriál)

Vážnost, serióznost a dokumentárnost jako protipól animace a anglického humoru mě zas a znovu dostává do kolen. Roztomilé, úsměvné, geniální.

Oněgin (1999)

Moc příjemný, emotivní a osobní film. Nadchla mě kamera, výprava i režije. Ralph(!) zde hraje přesně ten typ, který mě dostává - namyšlený a egoistický chlapík, přesto ale citlivý až běda. Líbí se mi jeho proměna skrz příbeh. Snad jen Liv se mi zdá až moc křehká a plachá. Na konci filmu jsem posměšně strouhala mrkičku Evženovi, ale zároveň jsem nadávala zásadové Taťáně. Film se mi díky atmosféře moc líbil, snad až na některé pro mě kýčovité a hysterické scény.

Červený drak (2002)

S předlohou se moc nedá srovnávat - téměř jako málokterý z Hannibalovských filmů. Sir Tony Hopkins(!) se tady vyskytuje nejméně, ale přítomnost jeho postavy je všudypřítomná, i když chvílema sám sebe paroduje. Ed Norton mě příjemně potěšil a Ralph Fiennes(!) jako vždy nadchl. Role Draka mu, myslím, sedla. Mezi magickým Mlčením jehňátek a ne příliš vydařeným Hannibalem u mě tvoří Červený drak nadprůměrný střed, hlavně právě díky Ralphovi.

Mstitelé (1998)

Jsem si jistá, že Ralph(!), Uma a Sean se filmu upsali čistě pro recesi. Jak říkají herci, "zkusit něco jiného". Příběh, atmosféra a výprava se mi líbí, ale bohužel trosku z tohoto filmu dělá hlavně scénář. Film je mi ale přes to všechno nějak sympatický a ráda si ho pouštím jako oddechovku. Ralphův výkon je nějak mdlý, Umin sexy a Seanův ďábelský. Celkově bych film ale označila jako zábavné filmové pominutí smyslů.