Švestka (2001) (divadelní záznam)

Měla jsem možnost vidět naživo v alternaci s panem Svěrákem, ačkoliv si osobně myslím, že panu Smoljakovi zrovna tahle role sedne víc. To ale není důležitý ... Naprosto mě dostal seminář předcházející samotný hře a samotná hra mě přirozeně dostala taky (která z těch Cimrmanovských ne, že ano). Miluju jevištní sklerotikony, ale za mým favoritem Záskokem přece jen malinko pokulhává.

Prázdniny pana Beana (2007)

Plejáda známých herců, velkej filmový návrat ... Věřím a doufám, že se tomuhle "filmu" herecký hvězdy upsali pro recesi. Miluju Mr. Beana a jeho scénky - ale jen Mr. Beana a jeho scénky. Tam podle mě tahle famózní postava totiž patří. Jak se říká - do mrtvoly se nemá kopat. Tímhle borbidním úslovím myslím to, že se pan Atkinson neměl nechat překecat pro další "film" s panem Beanem, když se už navíc rozhodl s touhle postavou definitivně skončit. To mi připomnělo pana Harrise, kterej se taky nechal překecat k napsání další knihy o mém milovaném dr. Lecterovi poté, co se rozhodl se s postavou rozloučit. A jak to pak dopadlo ... Ne, ne a ne. Zasmála jsem se, místy i pobavila, ale do filmu pan Bean rozhodně nepatří.

Vyšetřování ztráty třídní knihy (1997) (divadelní záznam)

Měla jsem možnost vidět naživo v alternaci pana Smoljaka coby třídního učitele. Hra je plná úžasných a nezapomenutelných hlášek ,(která ostatně ne, že ano), a představení jsem si opravdu užila. Musím ale přiznat, že konec mě trochu zaskočil a tahle hra v mým žebříčku nepatrně pokulhává za mými nejoblíbenějšími.

Němý Bobeš aneb Český Tarzan (1997) (divadelní záznam)

Měla jsem možnost vidět naživo s alternací pana Smoljaka a dodnes při vzpomínce na senilního barona bublám smíchem. Jen další z úžasných Cimrmanovských her, i když oproti mým nejoblíbenějším trošičku pokulhává.

Záskok (1997) (divadelní záznam)

Měla jsem možnost vidět naživo s panem Svěrákem. Pro mě patří tahle hra ze všech her k těm nejlepším. Humorem a gagy prošpikováno v každým detailu, nikde není ani jedno hluchý místo (kde ostatně ano, že) a hlavně famózní výkon pana Svěráka, kterej se/to rozjel vysoko nad rámec scénáře. Neuvěřitelný ... i po tolika letech letech.

Million Dollar Baby (2004)

Přiznám se, že do svý poloviny mě film nijak neohromil, jak jsem očekávala podle hodnocení druhých. Brala jsem ho jako jeden z dalších filmů o boxu, kterej mimochodem nesnáším. Jak ale plynuly další minuty filmu, docházelo mi to. Nejen příběh samotnej, ale začala jsem vnímat i další kvality (viz Oscar). Konec mě dostal úplně a film pro mě získal nový, trošku hlubší rozměry.

Charing Cross Road č. 84 (1987)

K filmu mě přivedl sir Anthony Hopkins(!). Něco tak krásně jednoduchýho, roztomilýho, nenápadnýho, přesto napínavýho, emotivního a tím geniálního jsem do týhle doby neviděla. Nádherně prostej příběh a přitom tak hlubokej. Díky skvělýmu výkonu Anne Bancroft (která mi byla ve Sloním muži krajně nesympatická) jsem se musela v jednom kuse usmívat a několikrát se i nahlas rozesmát. Sir Hopkins vše nádherně dokresluje. Konec filmu jen prohloubil moje pocity. Čtyři a 1/2.

Pravidla vášně (2002)

Obecně vzato film o ničem extra zajímavým a dostala jsem se k němu omylem. Ale je to celkem působivě natočený, zvrácený, provokativní, místy šokující a syrový. A to se mi líbí. I když to v tomhle filmu není upřímný.

Hannibal - Zrození (2007)

Když jsem viděla poprvý, dostal mě. I když mi bylo jasný, že jako další část legendy mýho milovanýho dr. Lectera v pravým slova smyslu propadl. Pak jsem film viděla podruhý a měla jasno. Jako (skoro) fanatický fanda lecterovský série musím konstatovat, že je to totální průser. Pan Harris se nechal zlákat komercí a napsal poslední pokračování série i přes to, že sám prohlásil, že s charakterem Lectera nadobro končí. Průměrnej thriller o pomstě, kterej postrádá jakoukoli lecterovskou eleganci a šmrnc. Na druhou stranu se Gapsard snažil, příjemná hudba, brutální (zbytečný a pošpiňující) scény jsem si užívala, nenudila jsem se moc a místy to bylo vizuálně zajímavý.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Podle anotací, reklamy a lákadel jsem myslela, že to bude pecka. Pro mě bohužel není. Půlku filmu jsem se nemohla zorientovat, byla jsem totálně zmatená. Druhou půlka byla lepší a dostávala jsem se do děje, ale konec mě zase uvrhl do totální zmatenosti a z toho, co jsem pochopila, jsem byla lehce v šoku - což je u mě pro film malé plus. Pravda, viděla jsem film jen jednou, napodruhý mě to možná chytí víc, zorientuju se a nechám víc působit atmosféru, ale nynější dojmy jsou průměrný. Docela mě to odradilo od úmyslu přečíst knihu (což jsem asi měla udělat jako první).