Black Books (2000) (seriál)

Pár dílů z těch posledních je trochu vaření z vody a scénáristi si (ze stránky humoru) moc nevidí do pera. To ale nic nemění na tom, že pro mě je to jeden z nejoriginálnějších seriálů s nejoriginálnější partou charakterů postav. Sympatický prostředí knih, suchej a tvrdej humor a (nejen) Bernard udělali svý.

Ratatouille (2007)

Mám ráda hlodavce a potkany, mám ráda modrou barvu a jídlo a mám ráda dokonalý animáky. Co víc si přát? Remy je můj hrdina, kam se hrabe Spláchnutej.

Skvělí chlapi (2000)

Nevinně, nenápadně a skoro nudně vyhlížející začátek. Netěšila jsem se na pana Douglese, kterýho jako herce i chlapa nemusím vidět. K filmu jsem se dostala kvůli/díky Robertu Downey Jr.(!) Ale to, co se po pár minutách rozjelo, jsem nečekala. Perfektní postavy, vyváženej příběh, komický situace a scény. Bavila jsem se, charakter postav Douglese a Maguirea si zamilovala a Roberta náležitě užila jako vždy. Ještě se k nim vrátím.

Zodiac (2007)

Čtyři a 1/2. Film mě dostal jako celek. Příjemný role a herecký výkony, stejně jako průběh, konec a autenticita. Někomu se může zdát zbytečně dlouhej a utahanej, pro mě to ale byla smršť fakt, informací a emocí. Ani chvíli jsem se nenudila, děj samotnej mě dokonale vtáhl a Roberta Downey Jr.(!) jsem si řádně užila. Postava Zodiaca fascinuje dodnes.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Tahle role Robertovi(!) opravdu sedla, více méně hraje svůj vlastní charakter a humor. Nehledě na to, že tady si ho opravdu užívám ... Pointu příběhu jsem sice pochopila až napodruhý, ale to mi nebránilo se zas a znovu bavit nad povedenýma hláškama a skvělou souhrou těch dvou. Po každým dalším shlédnutí se bavím víc a objevuju další klady. Tenhle styl humoru je jeden z mých šálků kávy.

Tatínek (2004)

Dle mýho jsou jen dva základní názory na tento dokument: buď máte Zdeňka Svěráka rádi - pak vás dokument vzal za srdce a nepustil ho ... Nebo se o pana Svěráka nijak zvláště nezajímáte a potom jste se podívali, vypli a vypustili. Já patřím do první skupiny. Pan Svěrák, jeho filmy a hlavně DJC mají v mým srdci svoje místo a proto byl pro mě Tatínek krásným, obohacujícím, milým a chytlavým výletem do Svěrákovýho světa a duše.

Záskok (1997) (divadelní záznam)

Měla jsem možnost vidět naživo s panem Svěrákem. Pro mě patří tahle hra ze všech her k těm nejlepším. Humorem a gagy prošpikováno v každým detailu, nikde není ani jedno hluchý místo (kde ostatně ano, že) a hlavně famózní výkon pana Svěráka, kterej se/to rozjel vysoko nad rámec scénáře. Neuvěřitelný ... i po tolika letech letech.

Opustit Las Vegas (1995)

Úžasnej Nicolas Cage(!), kterej tady opravdu ZAHRÁL. Osobitej příběh dvou ztracených (?) existencí, který k sobě najdou cestu i přes to, že společně nemají budoucnost. Nikoliv nereálnej příběh, protože ďábel alkohol a ďábel život jsou všude kolem nás. Krásnej, hluboce emotivní, depresivní, syrovej a hlubokej příběh. Srdcová záležitost.

Requiem za sen (2000)

Po skončení filmu mi bylo špatně od žaludku. Byla jsem v šoku. Viděla jsem už hodně podobných megadepresivních snímků (přímo je vyhledávám), ale tohle je pro mě jeden z nejtěžších kalibrů. Strach, respekt, emoce. A to, že si ho jednou za čas připomínám, není nic jiného než sebedestrukce.

Samotáři (2000)

Pro mě je to jeden z nejlepších českých filmů a klasika ve svém stylu. Nezapomenutelné hlášky, scénky, Jirka Macháček a zvláště Ivan Trojan(!).