Flash (2014) (seriál)

Mám rád dobré scénáře. Herecké výkony taky. Dobrý soundtrack je pro mě taky mega důležitej. Nedočkal jsem se ale ničeho z toho. Ničeho! Když už mě to trochu začalo bavit tak tam vecpali hnusnou, kýčovitou, pseudo dojemnou scénu zahranou Troškovskými neherci. Dal bych slabé dvě hvězdy ale jako veliký fanoušek komiksovek to zvedám na slabé tři. Kdyby mi bylo 14, tak bych byl asi nadšenější. Dospělej fanda komiksů ale evidentně není cílovka. PS: Efekty taky nic moc ale tady nevím jestli to je chyba animačního týmu nebo rozpočtu který nevím jaký je.

Hlupák (2014)

Jedná se o to nejlepší, co může ruská kinematografie nabídnout. A hollywood se může zahrabat (ve všech těch penězích).

John Wick (2014)

Stupidní wanabe akčňák. Jeden z miliónu takových filmů. Prvních 20min, dobrý. Líbil se mi moment kdy poprvé vyvraždil ty týpky ve svém domě a pak měl krátkej pokec s poldou. Kromě toho, ani jedna vynalézavá scéna. Film je přecpanej rádoby ''ruštinou'' která absolutně nedávala smysl. Půlka věty byla absolutní sračka a ta druhá polovina neznamenala nic. Když nedokážu ani najmout člověka aby těm hercům vysvětlil jak se co říká, nedělám film se zahraničním jazykem!!!!!! A ty dementní titulečky?? Režiséři asi mají rádi Guy Ritchieho. Nebo Stevena Faking Segala když se kouknu na ten námět.. Hrozná hudba, hrozná režie, tuctový scénář a ani Revesovi jsem nevěřil ani slovo. Jsem nasranej víc než zklamanej. Nebo jsem ten film vůbec nepochopil.

Píseň moře (2014)

Myslím si, že se Tomm Moore tímto dílem vyrovnal tomu, co Disney kdy byl, a v mnohém jej předčil. Hluboká poklona ilustrátorům a animátorům za překrásný vizuál, scenaristům za příběh který má z mého pohledu skvělý výchovný charakter pro malé sourozence a Tomu Moorovi který z materiálu dostal opravdu hodně. Trochu to na mě působí jako kombinace francouzského Tria z Belleville a Frozen. Je osvěžující vidět něco jiného, než jsou digitální Dreamworks/Pixarovský srandy kterých je teď příliš moc. Je to lehký, laskavý, hřejivý snímek který mi šáhl na duši a emocionálně mě vyždímal. Píseň Moře je jedním z nejlepších animovaných snímků současnosti. Bez debat.

Zloba - Královna černé magie (2014)

2 vady na kráse. První vada jsou ty trapně kýčovité akrobatické lety skrz krajinu, vruty a pohledy na nějakou postavu která se zastaví nad oblaky a divák užasle vidí zemi jako na dlani. Tohle jsme tady viděli miliardukrát. Od Supermana, přez Pottera po Jak vycvičit draka atd. atd. Tou druhou vadou na kráse je nechutně debilní zakončení větou: ,,Na konci bylo království sjednoceno ani hrdinou ani zločincem. Ale někým, kdo byl obojím. A její jméno je.... Maleficent.'' V tu chvíli jsem si řekl že koukám na Transformery a na Optimuse Prajma jak nám sděluje jak se jmenuje a kde se nachází. Zbytek je k pomilování. Népříliš promakaná animace nevadí když tady máte úžasná lesní stvoření, milý, leč předvídatelný příběh a dokonalou Angelinu ke které tahle role sedla jako žádná jiná. Perfektní kombinace temné atmosféry a Disneyovských pařeb s obyvateli lesa byla skvěle vybarvena parádním soundtrackem. A celkově. Ten twist samotného originálního příběhu podle mně prospěl. Takhle měla Sleaping beauty vypadat už od začátku.

Babovřesky (2013)

''Film se nám s Kačenkou velice líbil, budu proto nominovat pana Trošku na pozici Ministra kultury.'' řekl Miloš Zeman krátce po volbách. Buďme jedině rádi že se tak nestalo. Film jako takový netřeba komentovat. Troškovy filmy v oblibě rozhodně nemám. Ale něco mu musím nechat. Možná si to myslím jen já, ale Troška je tak úspěšný z jediného důvodu. Má jasně stanovenou cílovou skupinu u které ví jak na to. Babovřesky (stejně jako Kameňáci atd.) jsou cíleny na hloupého čecháčka, který po šichtě zajde do hospody a před spaním si v zaprděném gauči jede Novu. Snímky jako Babovřesky ruku v ruce s Novou dle mého názoru tuto ''českou hloupost'' jen stimulují. Jedna hvězda z pěti kvůli tomu, že Troška ví (možná) co dělá.

Croodsovi (2013)

Parádní animace. Za to ta hvězda. Zbytek? Laciný humor. Trapně kýčovitá moudra. Připadal jsem si jako primitivní školáček.

Fruitvale (2013)

Snímek, ve kterém je 90% procent času určeno pro stotožnění s hlavním hrdinou, je velmi dobrým příkladem toho, že klišé je již dávno přežitým ''fenoménem''. V tomto kusu ho opravdu moc není. Pokud se Vám stane že zapomenete na úvodní autentické video (tak jako se to stalo mně), konec Vás dostane do kolen. Jediné co mi vadilo, byl způsob jakým do filmu zakomponovali flashback, který tam byl podle mně zbytečně. Kdyby film začínal autentickým videem, pokračoval scénou ve vězení a poté skočil o těch několik let dopředu, byl bych mnohem šťastnější.

Jasmíniny slzy (2013)

Mnohem více drama než komedie. Vše co je na tomto filmu vtipné, je naprosto utopené ve veliké depresi. Za normálních okolností by mi tento film nic moc neřekl. Ale Woodyho neodolatelná lehkost tomu dodává obrovskou dávku snesitelnosti díky které film shlédnete do konce. Zamyslíte se nad silou falešné naděje zrozené ve lži.

jOBS (2013)

Pro člověka, který léta hltá informace ohledně každičkém prdu Steva Jobse a Applu, bude tenhle film zklamání. Kutcherovi musím uznat že svůj domácí úkol splnil dobře. Naučil se imitovat Stevovu chůzi, jeho gesta a v některých případech i způsob vyjadřování. Nemůžu se však zbavit pocitu, že celý tento snímek, je jen hezky natočená fraška. Bezduchá záležitost. Všude samý falešný obdiv v očích komparzistů v obecenstvu (a to především v úvodní scéně keynotu iPodu). A citace Gila Amelia na konci filmu? Díra v lodi atd...?? Klišé jako prase! Záběry jsou krásné, kamera odvádí super práci. Moc hezky vyřešená typografie v titulcích a maskéři, kteří věrohodně zkopírovali vzhledy autentických osob si zaslouží pochvalu také. Jak už jsem ale řekl. Je to JEN hezky natočená fraška.