Bláznivá, zatracená láska (2011)

Nebyť toho "amerického" prehnane gýčovito "dofogelného" - až sci-fi - záveru (na ktoré sme si už v obdobných prípadoch bohužiaľ zvykli) bola by crazy love aj celkom uveriteľná. Takto by som ju premenoval na Crazy, Stupid, Fucking, Cap stone! (hodnotiteľných je preto iba 100min. filmu).

Lore (2012)

Kinematografický impresionizmus dotiahnutý do dokonalosti!

Mlčení jehňátek (1991)

Je zjavné, že dnes už jahňatá nemlčia tak ako 91-vom, keď znamenali míľnik v thrillerovej kinematografii. Dnes už v podstate nemajú jahňatá čím prekvapiť (okrem Hopkinsa a sexepílu Fosterovej) a tým pádom moja jediná objektívna výčitka smeruje k nedostatočnému priestoru Buffalo Billa (Ted Levine), ktorý keby dostal priestor ako spomínaní H+F tak by celý snímok katapultoval do naprostej dokonalosti a aj dnes by mu kopa ľudí bola schopná dať plný kotol. Ja mu ho dávam len kvôli prelomu, ktorý spôsobil a samozrejme aj vďaka poznaniu, že keby som vtedy išiel na jahňatá do kina tak zaručene obseriem celý kinosál.

Rodinná oslava (1998)

Námet ani scenár nie sú nijak prevratní... Prevratný je ale rozhodne dojem, ktorý vo vás táto dogmatická oslava zanechá. Na zdravie!

Za borovicovým hájem (2012)

Za borovicovým hájom rozhodne nenájdete žiaden zmysluplný záver. Musíte sa len skrátka po ňom poriadne poprechádzať a až potom pochopíte, čo v ňom vlastne hľadáte.

Stav milosti (1990)

Stav milosti vás počas dvoch hodín preženie rôznymi "stavmi", pričom podvedome bude jednoznačne prevládať stav "kinematografického pôžitku" a zároveň vám nenápadne našepká odpoveď na otázku: Ako by vyzerali gangsterky keby ich točil David Fincher?

Fear X (2003)

V kolónke hereckého obsadenia chýba jedno zásadné meno: Nicolas Winding Refn! On totiž tento film nielen napísal a zrežíroval ale zároveň sa zhostil aj role Davida Lyncha, čo sa mu podarilo na úctyhodných 80%.

Zkažená mládež (2007)

Sakra!!!! Keby tento bohužiaľ aktuálny a reálny príbeh nenatočil filmový štáb podobne dynamicky a sugestívne ako predvolebný spot HZDS tak by vám to odstrelilo palicu obdobne ako väčšine klassu vo filme! Ale aj tak by vás tento snímok nemal minúť lebo vám síce spomínanú palicu neodstrelí, končatiny a hruď ale rozhodne neminie, čiže mieri na vás so 76%-nou presnosťou.

Street Kings (2008)

Čo môžete čakať od režiséra, ktorý predtým režíroval Drsné časy, pripravil očakávaný End of Watch a ako herec si zahral v Trainig Day? Nie odpoveď neznie Kriminálka Staré Mesto; ani Nevinní; ani Panelák; ani Pod Po....... Správna odpoveď sa skrýva pod výplodom Street Kings, ktorý spĺňa všetky žánrové atribúty na solídnej úrovní a spolu so solídnou zápletkou, solídnym záverom, solídnym Reevesom je solídne aj moje hodnotenie a.k.a. 70%.

Kronika (2012)

V tomto prípade je nevyhnutné zdôrazniť, že jediné, čo môže diváka SKUTOČNE zaujať sú PARÁDNE EFEKTY. Všetko ostatné mi prišlo nezaujímavé a zabudnuteľné podobne ako Andrewov "predsupermanovský" život. Námet má sám o sebe celkom sľubný potenciál ale to by sa tvorcovia nesmeli spoliehať (ako obvykle) na pôsobivé efekty: ,,Však oni to celé utiahnu a my sa na to všetko ostatné môžme pokojne zhlboka vysrať!" Nezaujímavé postavy teda vyniknú rovnako ako a nudné dialógy, či "výťahová" hudba. Zhrnuté a podčiarknuté: Pokiaľ si chcete dokonale zresetovať palicu a kochať sa efektnými scénami, je to vás jasný favorit na večer. NIČ VIAC v tom ale nehľadajte!