Pozemšťan (2007)

Uzasny film hlavne svou jednoduchosti, jak po strance rozpoctu a vypravy, tak i co se lehkosti z jakou do sebe zapadaji jednotlive dejove pochody tyce. Jsou filmy, ktere vznikaji podle knih, ale svou delkou je nedokazi prekonat. Man from Earth je protipolem, kniha by patrne byla prilis natahnuta a s tim jak by bylo nutne dej prodluzovat by prichazely i prilis ujete souvislosti. Jak snadne je natocit film odehravajici se v jedne mistnosti, bez triku za par dnu. Zde si jsou ceska a americka filmografie rovna, dockame se nekdy genialni jednoduchosti i v ceskem podani?

Proposition (2005)

Tezky a ponury pribeh s jedinou linii. Vyborny film, ktery ale nebudete chtit videt dvakrat.

Proroctví (2009)

Nicolas Klec to zase zkousi a zase se mu to nedari. Ac katastroficky film na triky ocividne nezbylo dost penez, takze i ohen pri padu letadla bylo potreba udelat digitalne. Dalsi variace na tema konce sveta, v temnejsim duchu o to vsak vice s nutnou berlickou v podani emzaku. Neverim, ze az to jednou prijde objevi se nejakej smejd z vesmiru, ktery si bude spinit ruce se zachranou tak zbidacenych tvoru jakymi jsme my. Jo a hudebni slozka taky nic moc, jako by nekdo tahal kocku za vousy.

Prostřeno! (2010) (pořad) odpad!

Střelte mě do hlavy!

Protivný sprostý holky (2004)

Par dobrych vtipku a hlavne Rachel McAdems, ktera je kusanec jak svina. Klasicka barevna teen komedie o tom jak se musi vsechno zamotat, aby meli na konci vsichni duvod ukazovat chrup jak v reklame na Odol.

První sníh (2006)

Guy Pearce si opet prozil sve Memento, ackoliv First Snow kvalit jmenovaneho filmu nedosahuje. Prekvapive kvalitni herecke vykony spolu s kamerou delaji z natahnuteho a vpravde celkem nudneho deje docela stravitelnou podivanou.

Prvotní strach (1996)

Kulisy spinaveho Chicaga krasne vykresluji atmosferu a spolu s nadprumernym Nortonem vytahuji docela banalni zapletku nad ostatni dramata ze soudni sine.

Přednosta (2003)

Predsudky stranou, i kdyz si prectete o cem tenhle film je nezatracujte jej. Ano hlavni postava je trochu jina, o to vice s ni sounalezite. McCarthy si pohral s kazdym detailem, napr. cinovy vojacek, ktery spadne ve stejnou dobu jako stary muz v prodejne. Dej se nikam nezene stejne jako hlavni postava, za 88 minut dokazal tenhle film sdelit a potesit vice nez cely rok s TV Prima a jeji sbirkou nemeckych superhovadin.

Před soumrakem (2004)

Natocit druhy dil neceho co se neda vylepsit je blahvy cin a preci se tak da ucinit. Jde o to byt jeste uvolnenejsi a za upnylych devet let vnimat svuj zivot a svet kolem sebe. Oba predstavitele predvadeji opet takrka divadelni vykon, diky dlouhym zaberum bez strihu kamery vynika jejich prirozenost a cely film se tak priblizuje skutecnosti. Pariz dotvari skvelou kulisu a zaverecna scena, ktera dava divakovi volbu at si sam dotvori konec ci pokracovani pribehu jen podtrhuje paradni dilo.