RocknRolla (2008)

Velmi Ritchieovské, velmi stylové. Londýn je jeho město a RockNrolla skvělý film. Jen Rodenovi jsem to ani na sekundu nežral.

Román pro ženy (2004)

Kamera, akce...a...ted vsichni prehravat o 200%

Rozsudek smrti (2007)

Tolik klišé a předvídatelných okamžiků jsem naposledy viděl při sledování páření paviánů při poslední návštěvě prvního kanálu TV Nova.

Rychlí a zběsilí (2009)

Predstava, ze bych na neco takoveho sel do kina, je stejne smesna, jako videt parek tancicich lemuru v zaverecne scene Cernych baronu. Z Diesla se nam klube slusny nastupce Stevena Seagala. Jeho grimasy, ktere nejspis pripominaji vyjadreni vnitrnich pohnutek, bych pridal k desitce nejhorsich filmovych okamziku meho zivota. Hned vedle tri novych dilu Cerveneho trpaslika. Ackoliv jde o film o rychlych kolech, dej by unudil i hyperaktivniho spratka z pomocne skoly. Debilita se kterou se odviji mi spolu s akcnimi scenami, pripomina deckove action-movies Turecke produkce. Dlouho bych marne patral, kdy jsem videl podobne howadsky film, patrne by to byl Vnitrni-nepritel u ktereho jsem, ale nevydrzel a dobrovolne zacal uklizet v pokoji a umyvat okna.

Říjnové nebe (1999)

Nebyt tech zbytecnych klise (boj otce se synem, ktery nakonec vyusti v objeti, boj ucitelky s reditelem, ktere nakonec skonci stejne atd. atd.) byl by tenhle film jeste poutavejsi, i kdyz pravda bez onech boju by to bylo jen trapne vypraveni o tom jak vesnickej synek ke slave prisel.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Preci jen delka podkopava nohy a kvalita tak ztraci stabilitu. Navic film prichazi v dobe, kdy uz je uroven serialu hodne pod svym prumerem.

Sólokapr (2006)

Woody, Woody. Drz se radeji za kamerou, svym stylem hrani mi nikdy nesedl, zahrat roztrziteho kouzelnika by dovedl zahrat i vice sympaticky predstavitel a mozna by i prirostl k srdci vetsim davum. Scarlet je naprosto asexualni se svymi nepadnoucimi okulary a otresnym carodejnickym ohozem. Na druhou stranu ma-li predstavovat americkou studentku, styl oblekani resp. jeho ohavny nevkus to jen potvrzuje. Pribeh by dokazal sesmolit vyleceny analfabet, pracujici na stavbe, behem nedobrovolne pauzy na verejnych zachodcich.

Spider-Man (2002)

V roce 2002 bych asi hodnotil jinak, v predvecer tretiho dilu vypadaly efekty hodne umele, zeleny oponent az trapny. Vsechno zastinil J.K. Simmons coby sileny vedouci novin, stejne skvely jako ve dvojce.

Star Trek (2009)

Vizualne velmi zdarile, dejove netusim, ve spanelsku je zvykem vsechno dabovat, proto zatim nabizim weby se zajimavostmi tykajici se noveho Star Treku.