Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Co jsem od toho čekal, jsem dostal, a možná ještě něco navíc! Tolik legend akčního filmu pohromadě, které se až tak vážně neberou, hláškují, co jim síly stačí, se jen tak nevidí! Sly to drží pohromadě, Arnold háže jednu repliku za druhou, dokonce i Lundgren se rozmluvil. K tomu si přihoďte famózní příchod Chucka na scénu a máte o zábavu postaráno. Idolové mých dětských let zkrátka ještě nepatří do starého železa!

Ponorka (1981)

Velkolepé dílo. Určitě jeden z nejlepších válečných filmů. Vynikající klaustrofobická atmosféra, žádný zbytečný patos, famózní závěr. A i přes monstrózní stopáž film drží tempo po celou dobu. Vynikající záležitost.

Zuřící býk (1980)

Intro, kde vidíme Roberta De Nira poskakovat v ringu za doprovodu Mascaniho Intermezza z Cavalleria Rusticana, se mi nesmazatelně vrylo do paměti, a doufám, že tam zůstane ještě hodně dlouho. Naprosto úchvatný výkon Roberta De Nira, fenomenální režie Scorseseho. Život divokého, rozzuřeného boxerského býka Jakea La Motty podaný tak, že se vám po jeho skončení bude tajit dech. Černobílé mistrovské dílo.

Californication (2007) (seriál)

Jedním slovem paráda! Duchovny je ve své roli naprosto fenomenální a omotá si vás kolem prstu během chvilky. Jeho humor je ironický, narcistický, suchý, sprostý , ale přitom z něj ale cítite, že to není zlý člověk, ale vlastně docela romantik. Seriál si určitě nezamiluje každý, protože některé pasáže jsou opravdu celkem drsné, nicméně jedinci s trochu ujetějším smyslem pro humor (jako třeba já) budou řvát blahem! Nutno vyzdvihnout i výkony ostatních postav, které byly neméně skvělé, nicméně Duchovny kraluje. Je hrozná legrace ho vidět, jakožto zažitou postavu FBI agenta Maldera, v této roli sarkastického, promiskuitního losangelského spisovatele Hanka Moodyho, kterému žádná neodolá. Rozhodně bych chtěl vyzdvihnout vytříbené dialogy a soundtrack, který seriál poponáší o další stupínek výš. Nějaká ta slabá místa se v průběhu pěti sérií samozřejmě najdou, ale ty jsou zase bohatě vyrovnána hvězdnými momenty. Po dokončení páté série je mi hrozně smutno, protože čekání na šestou je tááááák dlouhé. Nicméně jsem rád, že vůbec nějaká série ještě bude, a těším se!

Živí mrtví (2010) (seriál)

Šel jsem do toho zprve skepticky, hlavně kvůli komentářům zde na ČSFD, musím však říct, že mě seriál velmi mile překvapil. Většina lidí si zde stěžuje na telenovelu, nesympatické postavy apod. Seriál má určitě pomalejší tempo, rozjezd je takový všelijaký, ale alespoň mně to vůbec nevadilo! O to napínavější byly akční scény. Je možná správné, že vás do toho „bordelu“ autoři hodí po hlavě, jako hlavního hrdinu, a není zde taková ta typická proměna světa, fáze paniky, první útok zombie atd. Navíc se k těmto událostem vracíme ve flashbacích. Je rovněž zajímavé pozorovat psychologický vývoj postav a ne jen bezhlavou řežbu zombíků, které si podle mě i tak užijete do sytosti. Make-up je vynikající a některé záběry hlav čvachtajících pod úderem sekyry jsou vyloženě chutné. :) Tímto bych také chtěl oponovat těm, kterým vadilo, že se řeší až moc vztahové záležitosti. Copak byste chtěli seriál narvaný řezáním hlav bez kouska příběhu, bez pořádného dialogu? Naopak, zajímá mě, co se lidem v takových chvílích může honit hlavou, morální dilemata v různých situacích jsou zajímavá! Navíc každá postava je typově trochu jiná (Rozuměj, není to banda mariňáků.) a to tvoří relativně pestrý výběr. Postavy by mohly být sice lépe prokreslené, něco mi tam u nich možná scházelo, snad více charisma, nicméně zvyknete si na ně, některé budete mít rádi, jiné nesnášet (Postava Lori mě celou dobu vyloženě iritovala, až snad ke konci druhé série si to trochu napravila.). :) Jediné, co mi možná trochu vadilo, byl nedostatek černého humoru. Některé situace vyloženě volaly po prohození nějaké šťavnaté hlášky, která by to i trochu oživila. Místo toho jsou postavy stále poměrně vážné a všechno moc prožívají. Každopádně postupem času jsem se na každý díl těšil čím dál tím víc. První série byla supr a ta druhá ji snad ještě předčila. Za mě takových 85 % a už se těším na další pokračování. :)

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Opravdu minimalistické drama, které k pohlcení diváka potřebuje jednu místnost a 12 (rozhněvaných) mužů. Skvostné herecké výkony. Samozřejmě vyniká Fonda a překvapí náš Voskovec. Moc jsem se smál, když právě Voskovec v jednu chvíli opravuje angličtinu jednoho z dalších mužů. :)

Někdo to rád horké (1959)

Klasika. Lemmon, Curtis a hlavně Marylin, to se těžko odolává. :) Starší, avšak stále vtipné.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Výborné, skvělé, tolik černého humoru jsem už dlouho v žádném seriálu nezažil. K postavám přilnete téměř okamžitě, obzvlášť Nathan je úžasný, a děj vás pohltí. Musím také vyzdvihnout naprosto parádní výběr hudby. První série skvělá, druhá drží tempo, z třetí jsem zatím viděl jen první díl, ale už z toho můžu říct, že to prostě není ono, bez Nathana to nemá šťávu, navíc i děj se pomalu stává poněkud klišovitý, nudný. Nová postava mě také moc nezaujala. Abych pravdu řekl, nemám už moc chuť pokračovat, asi tomu šanci ještě dám, ale ten potřebný drive prvních dvou serií je ten tam.

Noc rozhodnutí (1993) (TV film)

Naprosto nezapomenutelný Rudolf Hrušínský ve svém posledním fantastickém výkonu. Smekám, mistře.

Láska nebeská (2003)

Romantické komedie opravdu spíše nemusím, ale k Lásce nebeské jsem nepřistupoval skepticky, ani to snad nešlo, protože si mě naprosto získala po pár minutách. Skvěle postavená mozaika vzájemně prolínajících se příběhů zaručuje, že se nikdo nebude nudit, protože každý si najde své oblíbence, na jejichž příběh se těší. Mně se ve finiši líbily snad uplně všechny s tím, že dominoval Liam Neeson, který je zde nezapomenutelný. Snímek je velmi příjemný, hřejivý, není přeslazený, je zde poměrně dobře dávkována radost i smutek. Pokud si film pustíte ještě kolem Vánoc, připočtěte si atmosféru a vyjde vám překrásný filmový zážitek. :)