Burani z Beverly Hills (1993)

Akože... Na dne rebríčka (či v tomto prípade skôr na jeho vrchole) som zvyknutý na... Nepoviem ani tak, že väčšie sračky, lebo toto kritérium je celkom splnené, ale skôr, že menej zábavné sračky. To sedí! Ten stret čistej vidláckej naivity s veľkými ľuďmi z veľkých miest pár krát vyťažil niečo zo svojho potenciálu a úprimne ma pobavil. (Scéna ako bradatý buran vo farmárskych handrách pýta druhého "Myslíš, že bratranec Bill stihne prísť?" ... A bum záber na Biely dom sprevádzaný iba zvukom zvoniaceho telefónu - to bolo hádam až geniálne!). Ale hej, otravne afektované od začiatku po koniec + fyzicky mučiaci happyzáver.

Zapomenutý ostrov (2008)

Prekvapenie mesiaca: Dobrodružný film s orientáciou hlavne na detské publikum si stanko vie relatívne vychutnať (rozumej vie ho odtrpieť bez výraznej migrény). Najmä keď tam vidí Butlera vo svojej štandardnej maccho polohe a Breslinovú ešte v tom rozkošne škaredučkom predbubertálnom štádiu (ála Little Miss). Ale všetko to zmetie vlna menom JODIE FOSTER (a v komediálnej roli!) Neviem, či od kedy hviezdila v Maverickovi, zapredala dušu diablovi a ona s ním musí točiť terat tieto šialenosti, alebo čo. Ale jej "prínos" bol u mňa za dve hviezdy. Dole!

Poslední lovec čarodějnic (2015)

Napriek očakávaniam a občas prítomnej nude (tá stopáž a tie zbytočné snové nezmysli... čo ja viem) to nebolo zase až také peklo. Vin je sympaťák a pri pár príbehových zvratoch som musel uznanlivo podvihnúť obočkom. Efekty ok, dialógy ok, herci ok... Ale je to ten typ filmu, pri ktorom ani neuvažuješ nad dôvodmi prečo ho už viac určite vidieť nechceš.

Kolonie (2015)

Nie. Tak tomuto rázne nie! Najpreceňovanejší film, čo má k tomuto dňu pre mňa nepochopiteľných 80%. Watsonka a Nyqvist úplne zlé voľby (ona napriek mesiacom tvrdej práce v antihygnienickej kolónií vyzerá stále ako modelka z Vogue a on ako niekto tak neskutočne suchý, že mu neveríš ani ten kult osobnosti, ani toho psychoša). A nad všetkým tým, že "skutočná udalosť" je tak čisto rozoznateľný oblak, čo je možno naozaj podľa historického materiálu a čo už čistá hollywoodska scenáristika. SPOLIER: záverečná scéna s únosom lietadla mi hodne pripomínala cameo Jima Carreyho a jeho finále v LIAR LIAR. A to ešte viac ako vo filme ARGO. Nič, okrem nemnohej atmošky a občasne fungujúceho vydierania formou "Whaat(?!)efektu" beznádejný prípad.

The Perfect Sleep (2009)

Ako mi už mala naznačiť úvodná fráza hlavného týpka "ak si myslíte, že toto je jeden z tých príbehov, ktorý Vám bude dávať zmysel, tak toto nie je on..." že to k záveru bude fakt..... Divné je slabé slovo. Avšak dopozerané do konca bez poznateľnejšieho mrvenia v kresle a hlavne, bola to moderná noirovka so všetkými žánrovými technickými atribútmi. Ale aj tak: WTF?!

Syčák Hesher (2010)

Sprostosť až na půdu. Ale vďaka skvelému obsadeniu a podivnej režisérskej alchýmií ( + metallicovému Pulling teeth ) som na to zabral. Nebol to síce podľa mňa dobrý film, ale bavil ma, priznávam! :-)

Válka a. s. (2008)

Popravde. Viac som si to vychutnával asi do polovice, keď to bolo tak komicky absurdné. To som si ešte vedel predstaviť plnú. Ale keď to prešlo do tej sociálno-kritickej roviny s cusackovými roztrasenými rúčkami a keď sa Hilary pretransformovala z megahot tupej čubky do akože viacvrstvej postavy (s inými vlastnosťami ako byť šukateľná) som sa stratil. Vlastne mi asi docela ušlo o čom bola pointa. Má béd / má fólt.

Tajemství polévky rámen (2008)

Brittany Murphy bola neskutočné zlatíčko. A filmy okolo varenia vnímam podobne neobjektívne ako tie športové. + Večne ufrflaný, večne ožratý aziat. Toto sú prísady, ktoré sa zavďačia mne a pár mne podobným. Viac ako na tri sa to ale nezmôže, pretože to bol fakt tupý film s ešte tupším kvázy posolstvom. Asi nikomu z mojich známych by som to neodporučil, ale u mňa to pekne odsypalo.

Hangár 14 (2011)

Keby sa tam (okrem klasicky ujetého Eklunda) čas od času do kamery aj niekto popodfúz usmial a nie len megatvrďácky mračil možno by sa predišlo tej kvázy serióznej atmosfére a možno by hrozilo aj sa na tom tak pekne tupo pobaviť. Ale keď zobereš hlavohrude Whitya a Austina a dáš im hračkárske náboje, už vtedy šípiť blížiacu sa katastrofu. Ja fakt nechápem prečo do takýchto vecí ľudia vrážajú peniaze. A čas... Veď už len sám sa cítim ako tragéd, že som to vôbec dopozeral.

Grimsby (2016)

Jedna z najväčších záhad 21. storočia je nepopierateľne účasť Marka Stronga, čoby váženého charakterného herca, na tejto zverine. Ale inak je to rozhodne ďalší Cohenov počin, nad ktorým sa len tak rukou nehádže. Veľmi prekvapili najmä akčné scény, obzvlášť tie z pohľadu prvej osoby a vždy fungujúci Atkins. A samozrejme je to s tým filmom ako na horskej dráhe. Od geniálnych nápadov, cez až fyzicky ubližujúcu trapošinu po megafekálny humor. K záveru som si ale uvedomil, že tým dvom idiotom fakticky fandím a že som tým pádom vlastne filmovo uspokojený.