Černobylské deníky (2012) odpad!

Môj doposiaľ najpresvedčenejší odpad!. Bolo mi jasné, že to bude blud, ale niesol som v sebe hádam do polovice filmu nádej, že to bude aspoň guilty pleasure á la workshop najbanálnejších klišé aké existujú. Každopádne všetky klišé do puntíku splnené boli... ale ono to bolo tak tupé, že to nebolo ani fascinujúce, ani smiešne ale presne na tej zlej hranici, ktorá dokáže iba nasrať. Parta nímandov bola vybraná tak precízne, že všetkým som želal smrť už od začiatku (aspoň malého zadosťučinenia sa mi dostalo), pol filmu prakticky tvorí záber na tmu sprevádzanú civilným, pramálo uveriteľným vreskotom americkej nány. A lacná scéna typu "pozrieme sa čo sa stalo prehraním kamery" ? Vrchol! Fascinujúce obrazy mŕtvej Pripjaťi bol zjavne dôvod, ktorý dal filmu vzniknúť... Ale ani tie z hovna bič neupletú.

Nepoužitelní (2012)

Nebola to nuda, ani ma to nijak zásadne nevytáčalo, chvíľami som sa aj celkom smial (odkazy na Profesionála vždy potešia), ale z dôvodov, ktoré ja považujem za objektívne to priemerného bessonovského štandardu nedosahuje ani omylom (i keď snaha tu je citeľná). Omar je štandardne výborný, Lóren bol väčšinu času tiež vtipný, ale zjavne mal problém celý film prísť na to akú postavu má vlastne hrať (či pomýlený komisár kluzó, alebo cynický frajer bond) a chemický potenciál týchto dvoch bol maximálne nevyužitý. Akcia bola tiež nič moc a taký ten silený sociálnopolitický nádych (opäť mi napadá porovnanie s bessonovým Districtom 13) bol celkom zúfalý.

Blbec k večeři (2010)

Hollywood opäť predviedol to, v čom je najhorší. Odporúčam osondovať francúzsku verziu a zároveň začať hejtiť novovznikajúcu hollywoodsku verziu filmu Intouchables. Od odpadu ma delí Carell, ktorý miestami pôsobí nemožne roztomilo (slovo "vtipne" by bolo moc).

Červený trpaslík - Série 10 (2012) (série)

Keby bol Red Dwarf symbolom toho, že čo je dobré, to sa - možno s malým omeškaním nech aj 13 rokov - zakaždým vráti a poteší rovnakou mierou...bol by svet lepším miestom pre život... Humor sa vrátil, nie vždy mne ladiaci (niekedy si len potľapkám po čele), ale napriek tomu a s ohľadom na časy minulé... Svet je vďaka tomuto lepšie miesto pre život.

Green Lantern (2011)

Ok, Ryan má jednu neodškriepiteľnú superschopnosť a teda, že asi nikto na svete nevie hrať tak zle ako on. Taktiež natočené to bolo žalostne digitálne a nechýbalo veľa aby som tento výplach bral ako čistý animák (samozrejme upravený na americké trendy napríklad pridaním romantickej zápletky s nie až tak atraktívnou luštou). Tú jednu som capol z dôvodu, že ide o film o mojom obľúbenom DC hrdinovi a že "vytvoril závodnú dráhu z čistej energie a tebe sa to zdá málo kúl??" Inak je to ale prúser jak delo. Myslím, že o veľkohlavovi na kresle a megazlému superoblaku sa vyjadrovať netreba. Boh mi dopraj aby dvojka aspoň trochu zachránila už tak došramotenú povesť môjho obľúbeného Lampáša.

Kráčející skála (2004)

Neexistuje hlúpejšieho filmu! Faktžene! Dwayne čelí obvineniu za vandalizmus a ťažké ublíženie na zdraví, ale rozopnutá košela z neho spraví šerifa hrdo bojujúci za slobodu dreveným trámom. Do toho mimózny Knoxville a Ashley, ktorá sa tvári, že je viac sexy ako kedy bude. Ale na rozdiel od mierne serióznejšie sa tváriacim vítajte v jungli je toto aspoň roztomilo blbučký film! Na Rocka sa pozeráme ako na malé dieťa na detskej besiedke nesmelo (a samozrejme odpustiteľne špatne) recitujúce Jána Smreka. A ešte k tomu s núteným pokerfaceom.

Místo na výsluní (1951)

Viem, že by sa na to nikdy nedal, ale Hitchcock by s tým dokázal spraviť veľkolepé divy....

Můj otec je šílenec (2012)

Prehadzujú sa karty! Sandler aj keď mal v (trápnom) filme vystavaný monopol na alfasamca - ako vždy - bol podstatne trápnejší ako výdatne komediálne kvitnúci Andy. Inak k tomuto filmu nemám čo povedať... Síce v inej modifikácií, ale pripadalo mi, že som ho videl predtým už minimálne 100x....A nemám radosť, že sa až takto reálne recykluje... že MOC!

Pokojný bojovník (2006)

Malá filozofická etuda s pozadím najestetickejšieho športu na svete + pekní herci a štandardná postava Nicka Nolteho. Akurát hlavná pointa "život je cesta, nie cieľ" považujem za veľmi veľmi málo... Skoro to bolo u mňa za 2, ale wrestlerovský záver ma podpichol k nie tak zlému výslednému pocitu. Určite sa to musí lepšie čítať, ale tiež sa to určite dalo aj lepšie natočiť.