Sedm životů (2008)

Hlavní zápletka se točí kolem černocha, který jednou když jel večer autem, věnoval větší pozornost svému mobilnímu telefonu než řízení a způsobil tak tragickou nehodu sedmi lidí. Pak ho ale začne hryzat svědomí a rozhodne se pomoct sedmi lidem který jsou na tom nějakým způsobem zdravotně velmi špatně a snaží se odčinit tak svoji chybu. Jako myšlenka a nápad to vůbec nezní špatně ale moc to nefunguje. Co se týče emocí které se do takového příběhu vyloženě nabízejí, jejich tam jako šafránu a navíc nepůsobí tak jak by měli. Navíc, Will Smith mi do téhle role vážného a ztrápeného člověka moc neseděl a konec filmu je až moc kýčovitej. Prostě průměrnej film. 50%

Michael Jackson - pohled do soukromí (2003) (TV film)

Ať už se Michael Jackson vryl do povědomí lidí zpěvem, tancem (moonwalk, tahání za koule) nebo jen aferámi z bulváru, řekl bych že na světě snad nemůže být člověka který by jeho jméno neznal. Já osobně nejsem jeho velký fanda a kromě těch nejznámějších songů (a že jich není málo), tuhle hudbu nevyhledávám, přesto se mi ale v podstatě líbí a nic proti ní nemám. Samotná osoba Michaela Jacksona je mi pochopitelně neznámá a těžko mohu někoho hodnotit jen z jeho písní, fotek, článků z novin nebo třeba z tohodle dokumentu. A tak vycházím z toho co je obecně známo. Tím že nevyrůstal zrovna ve "standartní" rodině, se na něm rozhodně podepsalo. Měl sice svůj Neverland kde se mohl schovat před vnějším světem a ponořit se do světa kde se stával Peter Panem, světa plného dětí a atrakcí, světa peněz a slávy a mohl si v podstatě dělat co se mu zlíbí, avšak jeho rána na duši byla tak velká, že se s ním vláčela podobně jako Frodova rána pozbytek jeho života :)

Karamazovi (2008)

Velmi netradiční a působivé prostředí, stejně tak i hudba. Herecké obsazení výtečné, především David Ondříček a Ivan Trojan. Propojení divadelního světa se skutečností je taktéž působivé. Dostojevského jsem nečetl ale asi si ho po tomhle filmu přečtu. Tleskám Zelenkovi i celému Dejvickému divadelnímu souboru. 85%

Street Fighter: Legenda z Hong Kongu (2009)

Film který mě absolutně neoslovil. Zlatý časy kdy Van Damme nakopávál zadky svým soupeřům v Krvavým sportu nebo Schwarzenegger v Komandu jsou dávno pryč. Byly to pravda filmy pořádně přitažené za vlasy ale byl tam i hůmor a celkově to byla větší zábava než tahle blbina. Pořád jsem čekal aspoň na jednu zajímavě natočenou akční scénu ale nedočkal jsem se, dokonce ani ten final battle nestál za nic a ikdyž Kristin Kreuk je sympatická a mrštná dívčina, to kung-fu co tam předváděla jsem jí prostě nebaštil. O zbytku filmu nemá smysl vůmec něco psát, protože je to hrůza hrůzoucí. Absolutně nezáživná a nezajímavá podívaná. Jednu hvězdu za hezkou tvářičku :)

Star Trek (2009)

Pěkná práce JJ.Abramsi, opravdu se to povedlo. Nový Star trek svým hůmorem a mluvou, na mě působil jako první díly Star wars s Han Solem a Žvejkem. Nejsem sice velkej fanda ani jednoho ze Stáár, ale jako akční, zábavnej sci-fi film, kterej má spád si rozhodně zaslouží pozornost. 80%

Schůzka s Drew (2004)

První část na NovaCinema, působila docela zajimavě. Chlápek kterej je rozhodnutej domluvit si rande s Drew Barrymore a s omezeným rozpočtem a kameramanem za zádama, je fakt zajímavej. Škoda že bylo mezi závěrečnýma titulkama ukázaný, že s ní to rande vážně měl. Trochu to ubralo na momentu překvapení. Nicméně mu budu stejně držet palce protože bych to rande bral taky :) Druhá část už sice nebyla tak napínavá jako první ale přesto jsem se těšil na závěr kterým byla samotná Drew. Z pořízených záběrů působila velmi přirozeně a sympaticky. Hmm...Sweet Drew :)

Terminator Salvation (2009)

Čtvrtý díl Terminatora a zároveň první díl nové trilogie klipařského režiséra McGeeho mně i přes některou velmi negativní kritiku moc příjemně překvapil. Film je sice poslepován jakoby narychlo a některé scény jsou přitažené za vlasy, ovšem právě ty jsou na filmu to nejcennější a nejzábavnější. Herecké výkony jsou standartní, rozhodně bych nevyzdvihoval S. Worthingtona nad Ch. Balea a naopak. Tím že ve filmu kromě Balea, nehrají žádné velké hvězdy beru jako výhodu, film tak působí v postapokalyptické budoucnosti mnohem skutečněji a přesvědčivěji. Hudba Dannnyho Elfmana se skvěle hodí a podtrhuje audio-vizualní akci. Trochu mi vadila roztřepaná kamera ale většinou byla použita účelně a s citem. Také bych čekal že první díl trilogie bude mít delší stopáž (možná Director's cut) kde by bylo ukázáno víc ze zpustošeného světa po útoku atomových bomb a jeho prostředí ale toho se snad dočkáme v příštích dílech. Tenhle film má člověka hlavně očarovat rozmanitostí kovových strojů-zabijáků a jejich efektních konců, což se podle mého splnilo. Těším se na další díl :)

Strážci - Watchmen (2009)

!!! BRUTÁLNĚ BRILANTNÍ !!! Komixy jsem nikdy moc nečetl a obecně nejsem velkej fanda hrdinských filmů jako je superman, batman nebo spiderman ale tohle je uplně jiná káva. Právě zmiňovaný batman, přesněji Dark Knight Christophera Nolana mi ovšem ukázal jak může vypadat zfilmovaný komix. Diky skvělému výkonu Heather Ledgera alias Jokera se mi otevřel nový pohled na vnímání hrdinů či antihrdinů. Watchmeni v podstatě nejsou ani jedno. Je to banda která se přizpůsobila době. Každá postava má svoje charakterové rysy se všemi plusy i mínusy a nehraje si na sladkou, jednopohledovou akci ve stylu "Jdeme spasit svět" ve které hrozí atomová válka ameriky s ruskem. Film je natočen velmi věrně své předlohy. V tomhle díle je všechno co si od pořádnýho akčńáku může člověk přát. Parádní stylová akce, režie, scénář, kamera, hudba, herci, sex, hůmor. Prostě je to....!!! BRUTÁLNĚ BRILANTNÍ !!! PS: doporučuji si přečíst i komix.